امروز: یکشنبه 6 خرداد 1397
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 10952
تاریخ انتشار: 12:40 ب.ظ - شنبه 1394/05/17
چاپ این پست

وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای از حکم صادرشده برای سرکرده فرقه انحرافی موسوم به عرفان حلقه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش فتن، وزارت خارجه آمریکا جمعه شب در اقدامی مداخله‌جویانه از صدور حکم اعدام برای سرکرده عرفان حلقه در ایران ابراز نگرانی کرد.

محمد علی طاهری سرکرده فرقه موسوم به عرفان حلقه است که در سال 1390 بازداشت شد. وی که با چندین اتهام از جمله مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، توهین به مقدسات، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی و افساد فی الارض مواجه بود، ابتدا به 5 سال حبس محکوم شد و در سال 1393 نیز پس از احراز مفسد فی الارض بودن، به اعدام محکوم شد.

مارک تونر معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود اقدامات طاهری را که موجب ضربات مادی و روحی به صدها تن شده، «استفاده از حق آزادی مذهبی و آزادی بیان» توصیف کرده و نوشته است که واشنگتن از حکم صادر شده برای وی، «عمیقا نگران است.»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «ما از دولت ایران می‌خواهیم که حکم اعدام طاهری را لغو کرده و حقوق قانونی وی را رعایت کرده و آزادی بیان و عقیده شهروندان را محترم شمارد.»

وزارت خارجه آمریکا پیش از این هم بارها با صدور بیانیه‌های مشابه در مورد امور داخلی ایران از جمله احکام صادره از سوی دستگاه قضایی دخالت کرده است. مقامات آمریکایی می‌گویند پس از توافق هسته‌ای تغییری در رویکرد خود در مورد مسئله حقوق بشر نداده و «تحریم‌های مربوطه را با قدرت» اجرا می‌کنند.

فارس

erfan

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

امید رهایی در تاریخ 24ام ، مرداد 1394:

اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید!
امام حسین (ع)
ما به حقانیت آموزه های عرفان حلقه شهادت می دهیم و خواهان آزادی بی قید و شرط استاد محمدعلی طاهری هستیم!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن