امروز: جمعه 1 آذر 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 11483
تاریخ انتشار: 12:15 ق.ظ - سه شنبه 1394/05/20
چاپ این پست

در این مقطع حساس زمانی هر جا که ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بی رحمی وجود داشته باشد ، همه این ها علیه جمهوری اسلامی ایران متحد شده اند .

فتن:

رخدادهای 20 مرداد 1361

چکیده

  • آیت الله هاشمی رفسنجانی:  در این مقطع حساس زمانی هر جا که ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بی رحمی وجود داشته باشد ، همه این ها علیه جمهوری اسلامی ایران متحد شده اند.
  • صدام رئیس جمهور عراق شب گذشته به شکست تلاش های خود در برگزاری کنفرانس سران غیر متعهد در بغداد اعتراف کرد و اعلام کرد که این کنفرانس دیگر در بغداد تشکیل نخواهد شد .
  • حجت الاسلام محلاتی نماینده امام در سپاه طی یک مصاحبه تلویزیونی در زمینه چگونگی تامین نیاز جبهه ها و نحوه کمک رسانی مردم توضیحاتی دادند .
  • اعضای گروه شریعت وابسته به لطف الله میثمی در بروجرد با مراجعه به دفتر امام جمعه این شهر کلیه وسایل تبلیغاتی این گروه را تحویل و انحلال آن را اعلام کردند .
  • سرهنگ علی صیاد شیرازی: برای ریشه کن کردن اعمال ننگین اشرار و عناصر مسلح غیرقانونی از امروز قرارگاه حمزه سید الشهدا در شهرستان ارومیه فعالیت خود را آغاز به کار کرد.

آیت الله هاشمی : هر جا ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بیرحمی است علیه جمهوری اسلامی متحد شده اند

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که در راس یک هیئت عالیرتبه از کشورمان جهت بازدید هفت روزه وارد دهلی نو شده است در فرودگاه دهلی مورد استقبال رئیس مجلس ، وزیرخارجه هند و نیز مقامات سفارت کشورمان در هند قرار گرفت .

مسلمانان هندی شیفته انقلاب اسلامی و امام خمینی که علیرغم باران شدیدی که از شب گذشته می بارد با اتوبوس از روستاها و شهرهای دور و نزدیک جهت استقبال از رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده امام در شورای عالی دفاع به فرودگاه دهلی نو آمده و ساعت ها در بیرون فرودگاه در زیر باران منتظر نشسته بودند به همراه دانشجویان مسلمان ایرانی به محض ورود هاشمی شعارهای الله اکبر ، خمینی رهبر ، مرگ بر آمریکا و مرگ بر صدام سرداده و ابراز احساسات کردند.

هاشمی رفسنجانی در جمع اتحادیه انجمن های اسلامی هند نیز حضور یافته و طی سخنانی اظهار داشت : این برای اولین بار بعد از پیامبر اکرم (ص) است که کشوری پیدا شده است که تصمیم گرفته تمام قوانین فرهنگی ، اقتصادی و روابط داخلی و خارجی خود را بر مبنای دستورات اسلامی پیاده و اجرا کند و امروز برای چنین هدف بزرگی نیروهای عظیم و انسان های معتقد و مومن تلاش می کنند تا تجربه انقلاب اسلامی را برای ملت های تشنه و مایوس از امپریالیسم و کمونیسم عرضه کنند .

وی ادامه داد : ایران انقلابی ترین چهره انقلاب های جهان است و امروز نهضت های انقلابی دنیا از همه مایوسند و چشم به ایران انقلابی دوخته اند و اکنون جوانان مسلمان و انقلابی طرفدار جمهوری اسلامی ایران در همه جا سر افراز و آبرومند هستند و حرکاتی رو به رشد در دنیا طی می کنند و در این مقطع حساس زمانی هر جا که ظالم ، استثمارگر و سرمایه دار بی رحمی وجود داشته باشد ، همه این ها علیه جمهوری اسلامی ایران متحد شده اند .

رئیس مجلس شورای اسلامی سپس به دانشجویان مسلمان و هواداران جمهوری اسلامی ایران بشارت داد که در آینده نزدیک ایران کشوری آباد ، آزاد ، مستقل ، خود کفا و پیشرو و دارای اعتبار جهانی و مرکزی برای حرکت های انقلابی دنیا خواهد شد . (1)

دیکتاتور در برابر ایران کم خم کرد ؛ صدام : دیگر اصراری نداریم کنفرانس در بغداد تشکیل شود !

صدام رئیس جمهور عراق شب گذشته به شکست تلاش های خود در برگزاری کنفرانس سران غیر متعهد در بغداد اعتراف کرد و اعلام کرد که این کنفرانس دیگر در بغداد تشکیل نخواهد شد .

اعتراف صدام به شکست در کوشش هایش برای برگزاری کنفرانس غیرمتعهدها در بغداد در حالی ابراز شده که هنوز فرستادگان او در گوشه و کنار جهان دست به دامان سران کشورها برای ترغیب آن ها به اعزام هیئت های نمایندگی خود به بغداد هستند .

رادیو صوت الجماهیر در اخبار ساعت 22 و 30 دقیقه دیشب خود نیز اعلام کرد که صدام در ملاقات با هیئت یوگسلاوی اظهار داشت که در شرایط کنونی عراق دیگر اصرار ندارد که کنفرانس سران کشورهای غیرمتعهد در بغداد تشکیل شود و عراق حاضر است در کنفرانس مذکور در هر کشور که تشکیل شود شرکت کند .

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از خبرگزاری عراق گزارش داد که صدام رسما تاکید کرده است عراق از برگزاری هفتمین کنفرانس سران کشورهای غیرمتعهد صرف نظر کرده ولی این کنفرانس در هرکشوری برگزار شود شرکت می کند . صدام که با عضو دفتر ریاست جمهوری یوگسلاوی گفت و گو می کرد پیشنهاد داده است چنان چه هند بپذیرد کنفرانس به جای بغداد در دهلی نو تشکیل شود . (2)

مسئولان سپاه : با وجود مالامال بودن جبهه ها از نیرو باز احتیاج به نیرو هست

در پی رهنمود امام امت مبنی بر این که واجب کفایی است که مردم از نظر نیرو و امور دیگر جبهه ها را تقویت کنند حجت الاسلام محلاتی نماینده امام در سپاه و دو تن از مسئولین این نهاد انقلاب اسلامی طی یک مصاحبه تلویزیونی در زمینه چگونگی تامین نیاز جبهه ها و نحوه کمک رسانی مردم توضیحاتی دادند .

محلاتی در این مصاحبه مطبوعاتی گفت : فرمایشات امام عبارتش این است که ما در جبهه ها مشغول دفاع از اسلام و حیثیت و نوامیس مسلمین هستیم و مادامی که در آن جا احتیاج هست ، بر کلیه افراد بدون استثنا و تمام آن هایی که قدرت دارند لازم است که احتیاجات سرحدات را تامین کنند. البته این یک واجب عینی نیست ، بلکه واجب کفایی است و اگر دسته ای رفتند و آن نیازها را تامین کردند تکلیف از دیگران ساقط می شود .

رفیق دوست یکی دیگر از مسئولان سپاه نیز طی سخنانی گفت : ما ستادی به نام ستاد هدایت کمک های مردمی در تدارکات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل داده ایم که شرح و توضیحات و شماره تلفن های آن در اسرع وقت توسط رسانه های گروهی اعلام خواهد شد . ما توسط این ستاد به مردم اعلام خواهیم کرد که در کدام جبهه ها چه نیازهایی هست .

رفیق دوست ادامه داد : متاسفانه هم اکنون مشاهده می شود چیزهایی که در غرب مورد نیاز هست به جنوب فرستاده می شود و بالعکس که نیروی زیادی در جهت نقل و انتقال آن ها به هدر می رود و یا بعضی از اقلام کمک های مردمی آن چنان متراکم می شود که ما کامیون های متعددی برای جلوگیری از فساد آن ها از جبهه ها به مقصد تهران بارگیری می کنیم ، برای این که از این مسائل جلوگیری بشود با این که اصرار داریم که کمک های مردمی از ابتدا تا انتها توسط خود مردم انجام بشود ولی لازم است که این کمک ها را با ستادی که اعلام خواهیم کرد حتما هماهنگ کنند.

در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی اعلام شد : با وجودی که جبهه های ما در حال حاضر از تمام اقشار ملت فراوان و مالامال است ولی برای ایفای نقش تاریخی و حساس احتیاج به نیرو هست . (3)

گروه شریعت بروجرد انحلال خود را اعلام کرد

اعضای گروه شریعت وابسته به لطف الله میثمی در بروجرد با مراجعه به دفتر امام جمعه این شهر کلیه وسایل تبلیغاتی این گروه را تحویل و انحلال آن را اعلام کردند .

در اطلاعیه این گروه در رابطه با علت پیوند با «نهضت مجاهدین خلق گروه میثمی» چنین ذکر شده است : بعد از مدتی که از فعالیت گروه می گذشت با همان شور و شوقی که نسبت به امام و انقلاب داشتیم و در همین کادر با جریان نهضت مجاهدین پیوند خوردیم که در آن زمان به گمان خود این تشکیلات را در خط امام می پنداشتیم ، گواه این مطلب وصیت نامه شهدای گروه است که انگیزه اصلی پیوند با نهضت مجاهدین را صرفا عشق به امام و انقلاب و تداوم و تحقق آرمان های الهی امام بوده است .

در ادامه اطلاعیه این گروه منحل شده آمده است : در سیر برخوردهایی که با این جریان داشتیم یقین حاصل نمودیم که علیرغم عشق زیاد اعضای گروه شریعت نسبت به امام و انقلاب اسلامی ، نهضت مجاهدین برخلاف شعارها و بعضی موضع گیری هایش خود عاملی در جبهه تضعیف امامت و رهبری امام خمینی می باشد . به عنوان مثال موضع گیری این جریان در قبال قانون اساسی ، رای ندان به قانون اساسی در حالی که امام تکلیف شرعی نموده بودند و عنوان نمودن این مطلب که امام در این مورد خاص قانون اساسی اصل 5 اشتباه اصولی نموده اند گواه بر این مدعا است که بر جریان نهضت مجاهدین گروه میثمی در رابطه با مسئله ولایت فقیه و امر تقلید اشکالات بنیادی وارد است بنا بر این بعد از یک سری انتقادات بنیادی و ایدئولوژیک سیاسی از مواضع نهضت مجاهدین از این تشکیلات جدا شده و قطع رابطه کامل نمودیم . (4)

برای سرکوبی ضد انقلاب قرارگاه حمزه تشکیل شد

سرهنگ علی صیاد شیرازی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ضمن شرکت در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در پادگان لشکر 64 ارومیه و دیدار با آیت الله ملکوتی امام جمعه تبریز اعلام کرد : برای ریشه کن کردن اعمال ننگین اشرار و عناصر مسلح غیرقانونی از امروز قرارگاه حمزه سید الشهدا در شهرستان ارومیه فعالیت خود را جهت هماهنگی عملیات رزمندگان اسلام در کردستان و آذربایجان غربی آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد : این قرارگاه بهترین محل برای تسلیم شدن یا از بین رفتن ضد انقلابیون است و با توجه به این که امام امت و فرمانده کل قوا تاکنون به حد کافی این ها را نصیحت کرده اند ما راهی جز تسلیم شدن به این قرارگاه برای ضد انقلاب نشان نمی دهیم.(5)

پی نوشت:

1- اطلاعات ، 20 مرداد 1361 ، صفحه 3
2- کیهان ، 20 مرداد 1361 ، صفحه 16
3- اطلاعات ، 20 مرداد 1361 ، صفحه 3
4- اطلاعات ، 20 مرداد 1361 ، صفحه 15
5- جمهوری اسلامی ، 20 مرداد 1361 ، صفحه 2

پژوهشگر: سید روح الله امین آبادی

فارس

 

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن