امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 19429
تاریخ انتشار: 11:04 ب.ظ - پنج شنبه 1394/08/14
چاپ این پست

اتحادیه موسوم به علما، مبلغان و ائمه جمعه و جماعت الساحل در آفریقا خواستار یکپارچه شدن گفتمان دینی و مبارزه با تروریسمی شد که وجهه اسلام را مخدوش کرده است.

به گزارش فتن، اتحادیه موسوم به علما، مبلغان و ائمه الساحل از همه علمای جهان اسلام خواست در راستای یکپارچه کردن گفتمان دینی و مبارزه با تروریسمی که وجهه اسلام را مخدوش کرده، حرکت کنند. این اتحادیه خواستار مهار تروریسم در لیبی، تونس و تمام مناطق آفریقا شد.

بر اساس این گزارش، اتحادیه علما، مبلغان و  ائمه الساحل در طول سه سال از تاسیس خود تلاش کرده است درباره جنگ با تروریسم که اخیرا در کشورهای آفریقایی و عربی گسترش یافته است، موضع‌گیری کند. علمای این اتحادیه توانسته‌اند آتش فتنه را در کشور مالی خاموش کنند و اکنون درصدد خاموش کردن آتش فتنه در لیبی هستند که البته این موضوع در فعالیت سومین نشست هماهنگی در الجزایر جایی نداشت.

شیخ بوریمه ابوالدوداء رئیس اتحادیه علما و ائمه الساحل گفت علما به بیان حق برای مردم و راهنمایی جوانان به سوی حق می‌پردازند.

به گفته وی،علمای این اتحادیه همچنین، کشورها و سازمان‌ها را به ایجاد شغل برای جوانان توصیه می‌کنند تا قربانی تروریست‌ها نشوند.

اخیرا چهار کشور دیگر قاره آفریقا به اتحادیه علما و ائمه الساحل پیوستند که این تشکل تلاش‌های خود را در استراتژی جدیدش بر آگاه سازی و هشدار به جوانان در برابر خطر تروریسم و فتاوای جدیدی که زیر پوشش اسلام مخفی شده و به آنچه جهاد می‌خوانند، تشویق می‌کنند.

یوسف مشریه، دبیرکل اتحادیه علما و ائمه الساحل می‌گوید این درخواست یک گام پیشدستانه برای بستن راه به روی گروه‌های افراطی به شمار می‌رود، ما خواهان سومالیزاسیون منطقه نیستیم، بلکه به دنبال آن هستیم که این منطقه در امنیت باشد و به همین سبب نقش ائمه و علما باید پررنگ و فعال شود.

هدف از برگزاری نشست الجزایر ارزیابی فعالیت‌ها و عملکرد شورای جدیدی است که ماموریت ایجاد مرجعیت دینی علمی متشکل از علما، ائمه(جمعه و جماعت) و شیوخ منطقه ساحلی آفریقا برای مقابله با افراطیون را برعهده دارد.

تسنیم

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن