امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 23315
تاریخ انتشار: 2:39 ب.ظ - دوشنبه 1394/09/30
چاپ این پست

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان(عج) است.

به گزارش فتن، آیت الله سیداحمد میرعمادی ضمن تبریک آغاز امامت و ولایت امام زمان(عج)به همه مسلمانان و عدالت خواهان دنیا، اظهار داشت: آغاز امامت و ولایت امام زمان(عج) مرحله جدیدی از تاریخ تشیع است.

وی با بیان اینکه تاریخ تشیع را می توان به دو قسم تقسیم کرد، عنوان کرد: دوران حضور امام معصوم و دوران غیبت امام دو قسمت تاریخ تشیع هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: دوران حضور امام معصوم علیهم السلام یک دوران ۲۵۰ ساله ای بوده است که امامان حاضر بوده و شیعیان مسائل و مشکلاتشان را با امام معصوم مطرح می کردند و ائمه اطهار(علیهم السلام) آنها را هدایت و راهنمایی می کردند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه دوران غیبت در تاریخ تشیع از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: اولین ویژگی این دوران این است که بهره مندی انسان ها و مسلمانان از امام معصوم به صورت حضوری نیست بلکه همانند بهره گیری از خورشید در پس ابرها و به صورت غیرمستقیم است.

وی با بیان اینکه در دوران غیبت اداره جامعه از طریق جانشینان و نایبان امام معصوم صورت می گیرد، افزود: بدین معنا که خود امام معصوم کسی را عزل و نصب نکرده و دستوری در مورد صلح، جنگ، اقتصاد، سیاست و … نداشته و این امور از طریق نایب ایشان صورت می گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه دوران غیبت دوران حاکمیت و ولایت فقیه است، خاطرنشان کرد: دوره ای است که مردم باید در امور اجتماعی و سیاسی و حوادثی که برای آنها اتفاق می افتد به فقیه واجد شرایط مراجعه کنند که این فقیه واجد شرایط در کلام امام حسن عسگری(ع) حافظ دین، مخالف با هوا و هوس و صیانت نفس و… داشته باشد.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: باید توجه داشته باشیم که حاکمیت ولایت فقیه حاکمیت فقه و عدالت است گرچه عصمت نیست اما عدالت است و اداره امور جامعه بر اساس موازین فقهی و عدالت صورت می گیرد.

وی دوران غیبت امام زمان(عج) را بسیار مهم و دوران آزمایش و امتحان شیعه دانست و عنوان کرد: ما باید تلاش و کوشش کنیم تا زمینه برای ظهور امام زمان(عج) فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان(عج) است، ادامه داد: انقلاب اسلامی فرهنگ اهل بیت و امام زمان(عج) به عنوان منجی عالم بشریت را به دنیا معرفی کرد همچنین انقلاب اسلامی ایران عدالت خواهی و ظلم ستیزی و استکبارستیزی را در دنیا گسترش داد که اینها همه زمینه ساز حکومت جهانی امام زمان(عج) است.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: طرفداری انقلاب اسلامی از آزادگان و حمایت از محرومان و مستضعفان و دفاع از مظلومان جهان از نشانه های حکومت جهانی حضرت مهدی(ع) است که انقلاب اسلامی ایران پرچمدار آن است.

مهر

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن