امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 23351
تاریخ انتشار: 6:45 ق.ظ - سه شنبه 1394/10/1
چاپ این پست
داعش

موسسه تخصصی آی اچ اس جینز لندن اعلام کرد مناطق تحت کنترل داعش نسبت به سال 2014، کاهش یافته است.

به گزارش فتن به نقل از خبرگزاری فرانسه، موسسه آی اچ اس که آمار خود را از رسانه های اجتماعی و منابع حاضر در سوریه و عراق تامین می کند، تصریح کرد مناطق تحت کنترل گروه تروریستی داعش بین ژانویه تا دسامبر 2015 ، دوازده هزار و هشتصد کیلومتر مربع کاهش یافته است.

بر اساس این بررسی گروه تکفیری صهیونیستی داعش در حال حاضر کنترل منطقه ای به وسعت 78 هزار کیلومتر مربع را در اختیار دارد.

همچنین کردهای سوریه مناطق تحت کنترل خود را به حدود سه برابر (186 درصد) افزایش دادند. وسعت این مناطق اواسط دسامبر به 15 هزار و 800 کیلومتر مربع رسید.

یکی از مهمترین مناطقی که از کنترل داعش خارج شد منطقه راهبردی مرز تل ابیض بین ترکیه و سوریه بود. این منطقه یکی از مهمترین گذرگاه ها ترکیه برای این گروه تروریستی است.

کلامب استراک Columb Strack یکی از تحلیل گران آ اچ اس خاطر نشان کرد :«پیشتر شاهد بار مالی منفی برای گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش در پی از دست دادن منطقه تل ابیض بودیم و این موضوع پیش از تشدید حملات علیه ظرفیت های تولید نفت این گروه بود.»

وی افزود:«دیگر زیان اساسی در عراق، در شهر تکریت و پالایشگاه بیجی و بزرگراه اصلی بین موصل و رقه رخ داده است. از دست دادن این منطقه انتقال دارایی ها و نیرو بین دو شهر مهم تحت کنترل گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش را با چالش مواجه کرده است.»

هر چند این گروه در این زمان پیشروی هایی نیز داشته است. استراک افزود:«مهمترین پیشروی این نیروها در سال 2015 در غرب سوریه از طریق تدمر و کنترل مرکز شهر الرمادی بوده است.» این دو اقدام در حمله تقریبا همزمان در ماه مه سال 2015 انجام شد.

همچنین برررسی های جغرافیایی فعالیت های داعش نشان می دهد این گروه به شدت بر اطراف بغداد و دمشق متمرکز شده است.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن