امروز: یکشنبه 6 خرداد 1397
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 2550
تاریخ انتشار: 6:09 ب.ظ - شنبه 1393/07/5
چاپ این پست
عمامه های دست باف ملکه

به گزارش فتن ٬ سیدعلی روح الامین در یادداشتی نوشت: امروز می خواهیم نگاهی دوباره به تصویر آن دسته از به ظاهر طلبه هایی بیندازیم که در مقابل شاه و یا همسر او ،یا مظاهر او کرنش و تعظیم می کردند و باطن این عمل را روی میز تشریح ببریم و قصد این تشریح آن […]

به گزارش فتن ٬ سیدعلی روح الامین در یادداشتی نوشت: امروز می خواهیم نگاهی دوباره به تصویر آن دسته از به ظاهر طلبه هایی بیندازیم که در مقابل شاه و یا همسر او ،یا مظاهر او کرنش و تعظیم می کردند و باطن این عمل را روی میز تشریح ببریم و قصد این تشریح آن است که ضمن این نگاه عمیق ببینیم که آیا ریشه این عمل در دوران حاضر و در حکومت اسلامی ما نیز قابل شکل گیری است یاخیر؟ یعنی آیا امروز نیز برخی از روحانی نماها ٬ با عمامه های انگلیسی خود به جنگ با دین می روند یا نه؟

آخوند فاسد یعنی شخصی که بطور کلی منفعت طلب است یعنی کسی که جدای از صحنه ای که در آن زندگی می کند و زمینه ای که برایش فراهم است و بدور از دستوری که خداوند به او داده است، در پی عافیت طلبی و قدرت طلبی به هر نحو ممکن است و البته صفت قبیح تر آنجاست که به خاطر وجهه دینی، این عمل خود را نیز بوسیله منابع دینی تئوریزه و به اصطلاح توجیه می کند.1

البته ریشه این عمل در حب دنیا ودنیا طلبی است که راس همه خطاهاست،یعنی بقول امام صادق (ع) عالمی که به طرف دنیا و مظاهر آن حرکت کند در حالی که حب دنیا و مقام دنیا در دل او رسوخ کرده باشد متهم ردیف اول بی دینی است!

عمامه های دست باف ملکه

عمامه های دست باف ملکه

علمایی که شجره خبیثه اند

در قسمتی از سخنان امام خمینی در مورد علمای منحرف آمده است:

«آنان كه دين سازى كرده باعث گمراهى و انحراف جمعيت انبوهى شده‏ اند بيشترشان اهل علم بوده‏ اند؛ بعضى از آنان در مراكز علم تحصيل كرده رياضتها كشيده ‏اند. رئيس يكى از فرق باطله در همين حوزه‏ هاى ما تحصيل كرده است. ليكن چون تحصيلاتش با تهذيب و تزكيه توأم نبوده، در راه خدا قدم برنمى‏داشته، خباثت را از خود دور نساخته بود، آن همه رسوايى به بار آورده است. اگر انسان خباثت را از نهادش بيرون نكند، هر چه درس بخواند و تحصيل نمايد نه تنها فايده‏ اى بر آن مترتب نمى‏ شود بلكه ضررها دارد. علم وقتى در اين مركز خبيث وارد شد، شاخ و برگ خبيث به بار آورده شجره خبيثه میشود. هر چه اين مفاهيم در قلب سياه و غير مهذب انباشته گردد، حجاب زيادتر مى‏شود. در نفسى كه مهذب نشده، علم حجاب ظلمانى است: العلم هو الحجاب الاكبر. لذا شرّ عالم فاسد براى اسلام از همه شرور خطرناكتر و بيشتر است. علم نور است، ولى در دل سياه و قلب فاسد دامنه ظلمت و سياهى را گسترده ‏تر میسازد.»2

عمامه های بزرگ بدون تهذیب نفس

ایشان در بخش دیگری اشاره به آفت بزرگ شدن برخی افراد بدون صلاحیت می کنند و می فرمایند:

«خيلى از چيزهاست كه انسان را بيچاره كرده، از تهذيب و تحصيل باز می‏دارد. يكى از آنها، براى بعضى، همين ريش و عمامه است! وقتى عمامه كمى بزرگ شد و ريش بلند گرديد، اگر مهذب نباشد از تحصيل باز می‏ماند؛ مقيد می‏گردد؛ مشكل است بتواند نفس اماره را زير پا گذارد و پاى درس كسى حاضر شود و در بخشی دیگر می فرمایند: اگر به سبب اعمال و كردار و رفتار نارواى شما يك نفر گمراه شده [و] از اسلام برگردد، مرتكب اعظم كباير مى‏باشيد. خدا نكند انسان پيش از آنكه خود را بسازد جامعه به او روى آورد و در ميان مردم نفوذ و شخصيتى پيدا كند كه خود را می‏بازد.»3

امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرموده اند:

اذا رأیتم العالم محباً للدنیا فاتهموه علی دینكم، فان كل محب لشئ یحوط ما احب؛

چون عالم را دوستار دنیا یافتید او را بر دین خود متهم سازید زیرا دوستار هر چیز آن را نگاه می دارد.4

نگویید «عمامه های انگلیسی» ٬ عمامه مقدس است!

باوجود اینگونه تعابیر قاطعانه حضرت امام در مورد آخوندهای فاسد ٬ ولی گویا برخی حوزویان از به کار بردن عبارت «عمامه های انگلیسی» جدای از اینکه بر چه جریانی اطلاق بشود ٬ منع میکنند.

میگویند : لفظ «عمامه» مقدس است و نباید صفتی مثل انگلیسی به آن بدهیم ولو اینکه بدانیم جریاناتی مثل یاسرالحبیب به حمایت انگلیس و با لباس روحانیت ٬ بر ضد تشیع کار میکنند!

در جواب این عزیزان باید گفت ٬ «اسلام» مقدس تر از «عمامه» هست یا نه؟! وقتی حضرت امام خمینی با آن همه درایت و تیزبینی عبارت «اسلام آمریکایی» را به کار می برند ٬ «عمامه های انگلیسی» که چیزی نیست …!

لازم است صاحبان این عقیده ٬ نگاهی به برخورد قاطعانه حضرت امام خمینی با آخوندهای درباری زمان پهلوی بیندازند ٬ بلکه بفهمند آن چیزی که مقدس است اسلام اصیل و عمامه حقیقی است ٬ نه کلمه «اسلام» و «عمامه» ٬ نه «اسلام آمریکایی» و «عمامه های انگلیسی».

حضرت امام خمینی با آنکه شأن بالایی برای روحانیون و برای لباس روحانیت قائل بودند، ولی در عین حال حاضر نبودند ببینند که عده ای با به تن کردن این لباس شریف، آب به آسیاب کسانی می ریزند که نه تنها با روحانیت بلکه حتی با اصل دین مخالف اند. برخورد امام با چنین روحانی نمایانی بسیار قاطع بود. مثلاً وقتی در اواخر دوره پهلوی، عده ای از افراد به ظاهر روحانی با اعمال و سخنانشان به اهداف شاه و استکبار کمک کرده و لذا مورد حمایت رژیم طاغوت و استکبار نیز قرار می‌گرفتند و درجامعه مفسده ایجاد می نمودند، امام در درس ولایت فقیه خود در نجف، مطلب را این گونه تبیین نموده و به جوانان غیور چنین دستور دادند:

«در این روایت است که از این اشخاص بر دین بترسید؛ اینها دین شما را از بین مى‏برند. اینها را باید رسوا کرد تا اگر آبرو دارند در بین مردم رسوا شوند؛ ساقط شوند. اگر اینها در اجتماع ساقط نشوند، امام زمان را ساقط مى‏کنند؛ اسلام را ساقط مى‏کنند. باید جوان هاى ما عمامه اینها را بردارند. عمامه این آخوندهایى که به نام فقهاى اسلام، به اسم علماى اسلام، این طور مفسده در جامعه مسلمین ایجاد مى‏کنند باید برداشته شود. من نمى‏دانم جوان هاى ما در ایران مرده ‏اند؟ کجا هستند؟ ما که بودیم این طور نبود؟ چرا عمامه‏هاى اینها را بر نمى‏دارند؟ من نمى‏گویم بکشند؛ اینها قابل کشتن نیستند؛ لکن‏ عمامه از سرشان بردارند. مردم موظف هستند، جوان هاى غیور ما در ایران موظف هستند که نگذارند این نوع آخوندها … معمم در جوامع ظاهر شوند و با عمامه در بین مردم بیایند. لازم نیست آنها را خیلى کتک بزنند؛ لیکن عمامه‏ هایشان را بردارند؛ نگذارند معمم ظاهر شوند. این لباس شریف است، نباید بر تن هر کسى باشد.»5

1- پرتال سه نسل
2- امام خمینی رحمة الله علیه – جهاد اکبر
3- امام خمینی رحمة الله علیه – جهاد اکبر
4- اصول كافی، ج ۱، كتاب فضل العلم، باب المستأكل بعلمه و المباهی به
5- ولایت فقیه یا حکومت اسلامی، متن پیاده شده دروس ولایت فقیه امام خمینی در نجف اشرف، صفحه 146

منبع : فتن

www.fetan.ir

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

taha در تاریخ 15ام ، مهر 1393:

مطالب اين سايت فوق العاده است. امروز با اين سايت آشنا شدم و امروز را به فال نيك مي گيرم. از تمامي دست اندركاراني كه دراين عرصه كار مي كنند و به روشن نمودن چهره واقعي حضرات خبيثه كمك مي كنند كمال تشكر را دارم.

asadi در تاریخ 19ام ، مهر 1393:

و قابل توجه اصلاح طلبان عمامه به سر…!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن