امروز: دوشنبه 25 تیر 1397
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 2658
تاریخ انتشار: 4:52 ب.ظ - پنج شنبه 1393/07/17
چاپ این پست
شیعه انلاین

نزدیک به 70 روز قبل و در اواسط مردادماه بود که روابط عمومی وزارت اطلاعات اعلام کرد دفاتر تولید تعدادی از شبکه های ماهواره ای که در چهار استان کشور به طور مخفیانه و غیرقانونی در راستای ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام و تخریب وجهه تشیع فعالیت می نمودند، شناسایی گردیده وبا […]

نزدیک به 70 روز قبل و در اواسط مردادماه بود که روابط عمومی وزارت اطلاعات اعلام کرد دفاتر تولید تعدادی از شبکه های ماهواره ای که در چهار استان کشور به طور مخفیانه و غیرقانونی در راستای ایجاد اختلافات مذهبی و تشدید تفرقه در جهان اسلام و تخریب وجهه تشیع فعالیت می نمودند، شناسایی گردیده وبا حکم قضایی تعطیل وعوامل آنها بازداشت شدند.
به گزارش فتن، در اطلاعیه وزارت اطلاعات در علت این اقدام آمده بود: برخی از این شبکه های ماهواره ای که مرکز پخش آنها در انگلیس و آمریکاست، توسط این دفاتر و عوامل آن در استان های قم، اصفهان، تهران و خراسان رضوی به پشتیبانی از برنامه های اختلاف افکنانه در جهان اسلام مبادرت می کردند.
در این اطلاعیه افزوده شده بود: اختلاف افکنی بین پیروان مذاهب اسلامی از طریق توهین و افترا به مقدسات آنها، اهانت به علمای جهان اسلام، اعلام هفته برائت در مقابل هفته وحدت، تبلیغ و ترویج سبک های غلط، خرافی و خشن عزاداری، محور و رویکرد اصلی برنامه های تولیدی این دفاتر بوده است.
با کدهای اعلام شده توسط روابط عمومی وزارت اطلاعات و با تطبیق آنها بر دفاتر و اشخاصی که پیگیر مسایل فوق بودند، به خوبی نمایان بود که این شبکه ها، همانگونه که بارها و به صراحت اعلام داشته اند، از هواداران فردی به نام صادق شیرازی هستند که در قم اقامت دارد.
در ادامه این اقدام هوشمندانه سربازان گمنام امام زمان(عج) برخی سایت های منتسب به این طیف نیز مسدود شدند و از ادامه فعالیت تفرقه افکنانه آنها ممانعت به عمل آمد.
با این حال، ظاهرا برخی رسانه های دیگر که تحت عناوین مقدسی همچون “شیعه” فعالیت می کنند، با تغییر اولیه در فاز حمایتی خود از صادق شیرازی و برخی افراد مساله دار و بزرگنمایی نسبت به اقدامات آنها، اینک و با گذشت بیش از دوماه از آن اتفاقات، به صورت زیرپوستی و زیرکانه مجددا به دنبال احیای فعالیت های آنها هستند.
پایگاه خبری “شیعه آنلاین” یکی از سایت هایی است که تلاش می کند تحت لوای انتشار اخبار مراجع و علما، با برجسته سازی غیرمحسوس برخی از افراد مدنظر که دارای حاشیه هایی نیز هستند، به فعالیت ادامه دهد.
برای اثبات این مساله، ناگزیر به ارایه برخی اخبار و تصاویر هستیم تا شاید دستگاه های امنیتی و نظارتی، با کدهای بیشتری که قطعا خود در اختیار دارند، نسبت به دنباله های “شبکه عنکبوتی” مذکور حساسیت بیشتری از خود نشان دهند.
تصویر ذیل، عکس صفحه پیوندهای “شیعه آنلاین” است:
همانگونه که در این تصویر قابل مشاهده است، گردانندگان این سایت، اولا با این بهانه که قرار است اسامی مراجع و علما را به ترتیب حروف الفبا درج نمایند (!) لینک پایگاه های متعلق به امام خمینی(ره) و امام خامنه ای را در اواسط اسامی بعضا غیرمشهور خود جای داده اند؛ ثانیا در پیشوند نگارش نام بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، برخلاف عرف رایج و رسمی کشور، از پیشوند “امام” خودداری کرده و تنها با عبارت “آیت الله” خمینی بسنده نموده اند و البته ظاهرا از دید مسئولان “شیعه آنلاین” هیچکدام از مراجع فعلی و گذشته شیعه در حد “آیت الله العظمی” نیستند. ثالثا، تمام خاندان شیرازی ها و نیز، برخی افراد نزدیک به آنان را جزو مراجع و علما دانسته و برای آنان لینکستان اختصاص داده اند!
“شیعه آنلاین” البته در اخبار منتشره خود نیز تلاش کرده تا با رفتاری خاص برخی رسانه ها، بی آنکه هدف اصلی خود از بیان مطلب را مطرح کند، به صورت سربسته مطالبی را منتشر کرده و البته همزمان از بار حقوقی آن شانه خالی کند. به عنوان نمونه، این سایت در یکی از تازه ترین اخبار خود، مطلبی با تیتر “از فیلتر بودن سایت مراجع تا باز بودن سایت شیوخ وهابی” و با شماره خبر 36970 در تاریخ 16 مهر 93 را بر روی خروجی خود ارسال کرده است که در این مطلب، تلاش شده تا این مساله به مخاطب القا شود که “وب سایت رسمی برخی شیوخ و مفتی های وهابی باز باشد و آزادانه به فعالیت و تبلیغ و ترویج اندیشه ها و اعتقادات فرقه ضاله وهابیت بپردازند” اما در عین حال و به زعم گردانندگان این سایت، “وب سایت های رسمی دفاتر مراجع عظام تقلید نشان می دهد که برخی از آنها به دلایل مختلف سیاسی یا غیر سیاسی توسط کمیته فیلترینگ و تعیین مصادیق مجرمانه در جمهوری اسلامی ایران فیلتر شده و از دسترس کاربران ایرانی خارج شده است”!؟
حقیقت یا کذب این مطلب زمانی مشخص می شود که در یک جستجوی ساده مشخص شود سایت تمامی مراجع عظام تقلید همینک در دسترس عموم مخاطبان و علاقه مندان قرار دارد و همگان می توانند به راحتی با پایگاه های این بزرگواران ارتباط پیدا کنند. همچنین، علاوه بر مراجع و علمای فعلی، پایگاه مراجع و علمای متوفا نیز همینک در دسترس عموم مخاطبان قرار دارد و در این بین، تنها سایت برخی افراد از دو طیف شیعه و سنی (مانند صادق شیرازی و عبدالحمید اسماعیل زهی اهل تسنن) بنا بر عللی که برخی از آنها در اطلاعیه روابط عمومی وزارت اطلاعات نیز به آن اشاره شده بود، در راستای حفظ وحدت میان امت اسلامی از دسترس خارج شده است.
برجسته سازی اخبار طیف صادق شیرازی در سایت خبری “شیعه آنلاین” البته مربوط به زمان فعلی نمی شود بلکه در تمام دوران گذشته، گردانندگان آن تلاش کرده اند تا خبرهای وی و حتی شبکه های ماهواره ای منتسب به او که دفاتر آنها توسط وزارت اطلاعات مسدود شده است، را به صورت ویژه منتشر نمایند.
تصاویر ذیل، نمونه هایی از این اقدام به حساب می آید:
همانگونه که در تصاویر فوق دیده می شود، “شیعه آنلاین” در راستای سیاستی که برای خود ترسیم کرده است، تبلیغ شبکه های ماهواره ای منتسب و یا نزدیک به صادق شیرازی را برای خود یک فرض می داند؛ شبکه هایی که توسط دستگاه امنیتی کشور غیرمفید تشخیص داده شدند و جالب اینکه گردانندگان این سایت، در توصیف صادق شیرازی از عبارات غلوآمیزی نیز استفاده کرده اند؛ عباراتی مانند “بزرگ احیاگر شعایر الهی” و…!
سایت “شیعه آنلاین” البته به همین مسایل نیز بسنده نکرده و حتی اخبار فرزند صادق شیرازی را نیز به صورت خاص منتشر کرده است. خبری که طی آن، به احضار وی از سوی دادگاه ویژه روحانیت اشاره شده و البته در متن خبر نیز تصریح داشته اند که علت این احضار، برگزاری مراسم ممنوع قمه زنی و نشان دادن چهره خشن از شیعه بوده است.
این سایت البته از تبلیغ آثار صادق شیرازی نیز ابایی ندارد و همچنین، اخبار پلمب شدن دفاتر و سایت وی را نیز با سبک و سیاق خاص خود منتشر می کند تا به صورت کامل نشان دهد که خطوط ترسیمی خود را از کدام منبع اخذ می نماید.
و اما آنچه که مسئولان “شیعه آنلاین” خود به آن اذعان داشته اند و در صفحه “درباره ما”ی خود نوشته اند “تعدادی از جوانان شیعه اثنی عشری مستقل و پیرو ولایت امیرالمومنین علی(ع) هستیم که با اعتقاد کامل به درست بودن مسیری که در پیش گرفته ایم، تصمیم داریم با کمک گرفتن از شبکه عنکبوتی به تبلیغ و اطلاع رسانی اخبار مرتبط با مذهب برحق خود بپردازیم و صدای خود را به گوش تک تک مردم جهان برسانیم تا شاید گامی مثبت در مسیر دعوت بشریت به سوی مذهب حق باشد”.
گردنندگان این سایت اعلام کرده اند که از “شبکه عنکبوتی” برای فعالیت خود بهره جسته اند که در تعریف این شبکه معروف است عناصر تشکیل دهنده فن آوری های نوین ارتباطی (شبکه عنکبوتی) همه به هم متصل بوده (مستقیم و غیرمستقیم) و در راستای یک هدف تلاش و فعالیت می کنند و مدیریت آن واحد است. در واقع هر کدام از این عناصر به مثابه تاری از تارهای عنکبوت هستند که برای شکار و به دام انداختن طعمه به کار گرفته شده اند.
با این حساب، قضاوت درباره چرایی اعتراف مدیران سایت “شیعه آنلاین” به فعالیت در قالب “شبکه عنکبوتی” با توجه به نحوه فعالیت های آن که نمونه هایی از این رفتار رسانه ای در این مطلب منتشر شد، برعهده مخاطبان فهیم و گرانقدر و نیز نهادهای نظارتی و امنیتی خواهد بود.
لازم به ذکر است که در این نوشته تلاش شد بدون کمترین پیشداوری و قضاوتی، تنها مستنداتی از فعالیت یک سایت، که عنوان مقدس شیعه را بر روی خود نهاده مورد ارزیابی قرار گرفته و از ارتباطات احتمالی آنان با برخی افراد خاص، مطالبی ارایه شود.
ذکر این نکته ضروری است که برخورد قابل تقدیر وزارت اطلاعات با دفاتر و سایت افرادی که شبکه های ماهواره ای مختلف را به نام شیعه راه انداخته و درصدد تبلیغ چهره ای انحرافی و انگلیسی از شیعه بودند، نیاز به استمرار و شناسایی تارهای دیگر این “شبکه عنکبوتی” دارد. شبکه ای که تلاش می کند شیعه لندنی را جایگزین شیعه ناب محمدی(ص) کند. شیعه ای که در برابر اسراییل و آمریکا و رفتار خبیثانه انگلیس سکوت می کند و در برابر جنایت علیه مظلومان عالم، چشم می پوشاند اما برای سنتی مانند قمه زنی که طبق فتوای امام خامنه ای و اکثر مراجع فعلی حرام قطعی است، هوچیگری به راه می اندازد. شبکه ای که در هفته وحدت میان امت اسلامی، عنوان انحرافی و جعلی “هفته برائت” را تبلیغ می کند.
امروز تکفیری های افراطی در سوریه، عراق، لبنان، یمن، بحرین، پاکستان و افغانستان با سوءاستفاده از برخی افراطیون شیعه که از لندن تزریق می شوند، شیعیان مظلوم این کشورها را سر می برند و شدیدترین جنایات ضدبشری را مرتکب می شوند اما در داخل، بعضی ها تحت لوای امنیتی که انقلاب اسلامی برای امت فراهم آورده، سهوا یا عمدا، بساط شیعه کشی و شیعه هراسی را فراهم می کنند که این رفتارها و ترویج و تبلیغ آنها در اشکال مختلف رسانه ای، نیاز به مراقبت، نظارت و برخورد مناسب دارد.
منبع : خیبرآنلاین

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

سید حیدر فاطمی در تاریخ 18ام ، مهر 1393:

سلام خسته نباشید …… الحق و والانصاف شیرازی انلاینه

عبدالله در تاریخ 19ام ، مهر 1393:

آیت الله فقید سید محمدباقر و سید محمدعلی فرزندان آیت الله العظمی سید عبدالله موسوی شیرازی هستند ولی آیت الله سید صادق شیرازی ، حسینی شیرازی می باشد ، حال این دو خاندان جز سیادت چه وجه مشترکی دارند ، خداوند و گردانندگان سایت فتن بیشتر می دانند/

غلام علی در تاریخ 20ام ، مهر 1393:

شیرازی آنلاینه …
تا کور شود هر آنکه نتواند دید …

مجید در تاریخ 20ام ، مهر 1393:

جو گرفته
میخواهید همه را از میدان به در کنید…
سال نود که قضیه شیرازی ها اینقدر عیان نبود…
.
مثلا بنظر شما اگر سایتی در اردیبهشت نود اخبار ستاد میرحسین را کار میکرد، فتنه گر بوده؟ اون موقع که هنوز غلطی نکرده بود که… خود صداوسیما هم لحظه به لحظه پوشش خبری می داد…
.
جریان شیرازی خرابه ولی هر کس که چهار تا خبر ازشون زد که خراب نیست…
جهتگیری کلی را بنگر…

عبدالله در تاریخ 20ام ، مهر 1393:

چرا هفته اي يك بار آبديت مي كنيد؟ بودجه از مصباح يزدي دير به دير مي رسه؟!!!!!!!

داود در تاریخ 16ام ، آبان 1393:

همون بهتر که از ایشون برسه ولی از سازمان های جاسوسی انگلیس نرسه …

حسین در تاریخ 22ام ، مهر 1393:

احست ، سایت خیلی خوبی دارید
این سایت شیعه نیوز ، سال هاست داره فعالیت می کنه ، مگر میشه کسی که تخصص رسانه داره با افکار این ها آشنا نباشه ، مخصوصا شیعه انلاین که دفترش در قم است

علی غلامی در تاریخ 1ام ، آبان 1393:

با سلام خدمت دوستان عزیز فتن. باید بدونیم که با توهین به بزرگان برادران اهل تسنن ممکن است آنها هم به مقدسات و اهل البیت توهین کنند. خداوند به پیامبر میفرماید به اعتقادات کفار اهانت نکن تا آنها نیز به اعتقادات تو اهانت نکنند.

مرتضی در تاریخ 3ام ، آبان 1393:

شما ازکجا بخودتون مطمئن هستید که اینطور در مورد هرکسی صحبت میکنید آخرت خودتون رو به همین راحتی از دست ندهید شاید اطرافیان سید صادق شیرازی حفظه الله گمراه باشند ولی خود ایشون رو به این مسائل قاطی نکنید ایشون هیچ اظهار نظری در رابطه با جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب نداشته اند بابا بس کنید دیگه دوتا اولاد پیغمبر رو انداختید بجون هم یعنی چه؟
شما(گردانندگان سایت فتن) کسانی هستید که از آب گل آلود ماهی میگیرید.
آقایون این محرم در اختفا قمه بزنند به عشق ابی عبدالله ثواب داشت مال خودشون
گناه داشت مال من
والسلام نامه تمام

مرتضی در تاریخ 3ام ، آبان 1393:

.شما ازکجا بخودتون مطمئن هستید که اینطور در مورد هرکسی صحبت میکنید آخرت خودتون رو به همین راحتی از دست ندهید شاید اطرافیان سید صادق شیرازی حفظه الله گمراه باشند ولی خود ایشون رو به این مسائل قاطی نکنید ایشون هیچ اظهار نظری در رابطه با جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب نداشته اند بابا بس کنید دیگه دوتا اولاد پیغمبر رو انداختید بجون هم یعنی چه؟
شما(گردانندگان سایت فتن) کسانی هستید که از آب گل آلود ماهی میگیرید.
آقایون این محرم در اختفا قمه بزنند به عشق ابی عبدالله ثواب داشت مال خودشون
گناه داشت مال من
والسلام نامه تمام

مهدی در تاریخ 16ام ، دی 1394:

ز لحاظ عقلی هم فکرشو بکنی حرفهایی که این سید میزنه ایراد داره . مثل قمه زنی که بخدا خود امام حسین هم راضی نیست که اولا به خودت آسیب بزنی دوماء امام حسین ظهر عاشورا نماز را ترک نکرد اونوقت چطور میشه با ریخته شدن این همه خون که نجس هم هست ظهر عاشورا بری و اقامه نماز بکنی و سوماء دوست عزیز از همه مهمتر جاذبه حضرت علی هست هرکه با هر دین دیگری به شیعه ها نگاه کنه مگه از جانش سیر شده این اسلام این آقا (صادق شیرازی ) رو انتخاب کنه . و ده ها مثال و دلایل مختلف هم هست که بر حرفهای باطل او میشه مثال زد اونوقت چطور میخواد جهان رو مسلمان آنهم شیعه کنه مطمئن باش خود شیعه ها رو هم از دین زده میکنه

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن