امروز: پنج شنبه 28 شهریور 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 26743
تاریخ انتشار: 12:14 ب.ظ - سه شنبه 1394/11/27
چاپ این پست

«کریستین ساینس مانیتور» در گزارشی از تهران نوشت: سال‌ها بود که ژنرال «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروهای سپاه قدس ایران در سایه فعالیت می‌کرد و در نبردهایی از افغانستان گرفته تا لبنان مشغول انجام وظیفه بود. اما قاسم سلیمانی امروزه ژنرال برجسته ایران است، مردی که از سوی رسانه‌های اجتماعی به قهرمان ملی ارتقا یافت و دست کم 10 حساب اینستاگرامی به انتشار تصاویر‌ وی در خطوط مقدم در عراق و سوریه مبادرت می‌ورزند.

به گزارش فتن، روزنامه آمریکایی «کریستین ساینس مانیتور» در گزارشی از تهران نوشت: سال‌ها بود که ژنرال «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروهای سپاه قدس ایران در سایه فعالیت می‌کرد و در نبردهایی از افغانستان گرفته تا لبنان مشغول انجام وظیفه بود. اما قاسم سلیمانی امروزه  ژنرال برجسته ایران است، مردی که از سوی رسانه‌های اجتماعی به قهرمان ملی ارتقا یافت و دست کم 10 حساب اینستاگرامی به انتشار تصاویر‌ وی در خطوط مقدم در عراق و سوریه مبادرت می‌ورزند.

روزنامه یاد شده نوشت: پیشتر در جمهوری اسلامی قهرمان پرستی به شخصیت‌های مذهبی و شهدای جنگ آن هم در عرصه هنر اختصاص داده بود اما این امر در مورد سردار سرلشگر قاسم سلیمانی متفاوت است. فرمانده مو جوگندمی سپاه پاسداران ایران بسیار سرزنده است و صعود او برای مبدل شدن به یک ستاره مصادف با رشد رویکرد وطن دوستی در ایران شد.

یک چهره اصولگرای ایران ساکن شهر قم در این زمینه گفت: «تبلیغات در ایران در حال تغییر است. هر کشوری نیاز به قهرمان در قید حیات دارد. مردم ایران نیز فرماندهان بزرگ، قهرمانان نظامی در عرصه‌های تاریخ را دوست دارند. من فکر می‌کنم که قاسم سلیمانی شخص مناسبی در برهه‌ مناسب است.»

بر این اساس، ایرانیان نیز دلایل متعددی برای حمایت از او دارند و حفظ بغداد از سقوط به دست داعش  فعالیت مجدد مبارزین برای حفظ «بشار اسد» رییس جمهور سوریه  در نزدیک به 6 سال نبرد در این کشور از آن جمله است.

شهرت سلیمانی همچنین به خاطر تلاش در سقوط قدرت آمریکا در منطقه به هدف نفوذ معنوی ایران در افزایش جبهه مقاومت علیه آمریکا، اسرائیل و متحدان دیگر آن‌ها است.

یکی از تحلیلگران کهنه کار ساکن تهران که مایل به افشای نامش نبود در این زمینه گفت: «این امری بسیاری خارق‌العاده است. چه کس دیگری می‌تواند تا این حد محبوب باشد؟ شما افراد مختلفی از طبقات مختلف جامعه می‌بینید که به او احترام می‌گذارند. این امر نشان می‌دهد که ما اینک می‌توانیم یک قهرمان بسیار محبوب داشته باشیم. وی هیچ نقطه تیره‌ای در کارنامه‌اش ندارد.»

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: در واقع سلیمانی منبع افتخار و نشانه‌ی قدرت همه اقشار ایرانیان در زمینه قدرتمندی کشورشان در خارج از مرزها است. در گردهمایی هواداران حکومتی نیز حتی زنان ایرانی با آرایش غربی خود را سرباز سلیمانی می‌دانند و در مسابقات قهرمانی بدن‌سازی نیز مردان عضلات خود را در کنار  تمثال بزرگ او به نمایش می‌گذارند.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن