امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 29342
تاریخ انتشار: 8:44 ب.ظ - سه شنبه 1395/01/24
چاپ این پست
دکتر محمد مهدی زاهدی (رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس) در گفت و گو با فتن:

آمریکا با وضع تحریم های جدید به بهانه ها واهی مانند حقوق بشر و عدم پرداخت پول های بلوکه شده و اینکه دولت هم موضع شفافی را در قبال این اقدامات اتخاذ نکرده، متاسفانه اینگونه به نظر می رسد که ایالات متحده بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم مانع از انجام کامل برجام شده است

دکتر محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی فتن، ضمن تاکید بر بدعهدی آمریکا در پسابرجام، از کمیته نظارت بر برجام خواست که به صراحت در این مورد موضع گیری کنند.

خوشبختانه در موضوع برجام کمیته ای به وجود آمده که بر اقدامات و روند کاری برنامه جامع اقدام مشترک نظارت می کند و ما به عنوان نمایندگان این ملت از این کمیته درخواست پیگیری و اعلام نظر در مورد بدعهدی های آمریکا و اینکه طرف های مقابل چه میزان از تعهدات خود در پسابرجام انجام داده اند را مطالبه می کنیم. آمریکا با وضع تحریم های جدید به بهانه ها واهی مانند حقوق بشر و عدم پرداخت پول های بلوکه شده و اینکه دولت هم موضع شفافی را در قبال این اقدامات اتخاذ نکرده، متاسفانه اینگونه به نظر می رسد که ایالات متحده بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم مانع از انجام کامل برجام شده است. بنابراین وظیفه کمیته نظارت بر برجام است که به سرعت در قبال اقدامات طرف مقابل واکنش نشان داده و موضع گیری کند.

نماینده مردم کرمان در خصوص نقض برجام توسط طرف های مقابل و عکس العمل جمهوری اسلامی گفت: در توافق برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام آمده است که در صورت بروز بدعهدی و نقض، تعهد از دو طرف برداشته می شود. بنابراین در صورت این اتقاق، دستگاه های نظارتی بسرعت پتانسیل های هسته ای کشور را فعال کرده و به سمت و سوی سابق باز خواهیم گشت.

زاهدی در خصوص وضعیت اقتصادی و بین المللی پسابرجام گفت: اینکه عده ای دست آورده های برجام را بزرگنمایی کنند کار صحیحی نیست و به ضرر کشور خواهد و از آن طرف سیاه نمایی کردن و اینکه بگوییم هیچ اتفاقی صورت نگرفته هم درست نیست. باید در برجام واقع بینانه رفتار کنیم، اگر آنچه که در برجام توافق شده است، به طور کامل انجام شود، تنها موجب رشد 25 درصدی اقتصادی ما خواهد شد. اساس رشد اقتصادی ما مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از منابع کشور و درون زایی اقتصادی است نه فقط چشم امید بستن به برجام؛ از این رو بزرگنمایی برجام توسط برخی مسئولین کار غلط و ناپسندی می باشد.

zahedi

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن