امروز: پنج شنبه 1 فروردین 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 2953
تاریخ انتشار: 10:05 ب.ظ - شنبه 1393/08/17
چاپ این پست
سید صادق شیرازی
استاد مهدی مسائلی :

روایت سر محمل کوبیدن و نقدی به پاسخ جناب آیت الله اختصاصی فتن نویسنده: مهدی مسائلی چندی است که تعدادی از اردتمندان و مقلدان آیت الله سید صادق شیرازی ضمن توبیخ و تشنیع بر حقیر به جهت مطالبی که بنده در کتاب «قمه زنی سنت یا بدعت» پیرامون روایت سر به محمل کوبیدن حضرت زینب […]

روایت سر محمل کوبیدن و نقدی به پاسخ جناب آیت الله

اختصاصی فتن

نویسنده: مهدی مسائلی

چندی است که تعدادی از اردتمندان و مقلدان آیت الله سید صادق شیرازی ضمن توبیخ و تشنیع بر حقیر به جهت مطالبی که بنده در کتاب «قمه زنی سنت یا بدعت» پیرامون روایت سر به محمل کوبیدن حضرت زینب سلام الله علیها بیان داشته‌ام، استناد به استفتائی از آیت الله سید صادق شیرازی دراین باره می‌کنند، از آنجا که این استفتاء به صورت گسترده توسط طرفداران قمه‌زنی مورد استناد و تبلیغ قرار می‌گیرد، متن استفتاء و نقد حقیر به مطالب مطروحه در آن، در ادامه منتشر می‌گردد:

—- استفتاء و پاسخ آیت الله سید صادق شیرازی:

سؤال: آیا روایت «مسلم جصاص» مبنی بر این که حضرت زینب سلام الله علیها سر مبارک خود را به چوبه ی محمل زدند معتبر است؟

پاسخ:

در معتبر بودن این روایت همین مقدار کافی است که:

۱. تقریر صدها تن از مراجع معاصر و مراجع روزگاران گذشته است، بدین معنا که هنگام شنیدن این روایت از خطیبان مذهبی با آنان همراهی کرده، هیچ اعتراض نسبت به آن ابراز نداشتند.

۲. بزرگانِ فقهای ما در علوم: فقه، حدیث و رجال به طور پیاپی این روایت را پذیرفته اند، لذا بنابر اصطلاح علم حدیث، این حدیث «مقبوله» و مورد اعتماد است. (بحار الأنوار ج ۴۵، ص ۱۱۵ و ج۱۰۹، ۹۱).

۳. دانشمند متبحر در علم رجال و حدیث و کارشناس اسناد و روایات، یعنی مرحوم علامه مجلسی قدس سره در کتاب بحارالانوار خود، این حدیث را از پاره ای منابع معتبر نقل کرده است.

۴. سید الطائفه، عالم بزرگ مرحوم سید عبدالحسین شرف الدین قدس سره به این روایت اعتماد و آن را در کتاب «المجالس الفاخره فی مصائب العتره الطاهره، ص۳۱۵» نقل کرده است.

۵. بزرگ مرجع تقلید، جانشین آیت الله العظمی شیرازی رهبر قیام ۱۹۲۰ میلادی ملت عراق بر علیه امپراطوری بریتانیا و استاد مراجع تقلید بزرگی از جمله آیات عظام، آقایان: حکیم، شاهرودی، خویی و جز آنان، یعنی مرحوم آیت الله شیخ فتح الله معروف به شیخ الشریعه ـ که خدایشان رحمت کند ـ این حدیث را صحیح دانسته، همانگونه که شاگردش آیت الله شیخ محمد حسن مظفر آن را نقل کرده است. (کتاب نصره المظلوم، ص۷۵-۷۶).(واحد استفتائات دفتر حضرت آیت الله العظمى حاج سید صادق حسینى شیرازى مدظله العالى)

— نقد حقیر به این پاسخ آیت الله:

با سلام،

اگرچه مطالب جناب آیت الله جدلی و خطابی بوده و بیشتر برای توجیه عوام است و در مقام استفاده علمی چندان نمی‌توان بر آن تکیه کرد، ولی لطفا این پاسخ را نیز برای دفتر آیت الله سید صادق شیرازی ارسال فرمایید:

 1. محققا فقهای معاصر و مراجع گذشته، مطالب بسیاری را از خطباء شنیده‌اند که مورد تایید آنها نیست، ولی به خاطر حرمت منبر و جلسه امام حسین علیه‌السلام آشکارا اعتراضی به آن نمی کنند، وگرنه باید مراجع همواره منبر و جلسه را بهم بزنند، از این هم که بگذریم عدم اعتراض به یک روایت به معنای صحیح و معتبر دانستن آن نیست،زیرا ممکن است فقیهی روایت را معتبر نداند ولی اعتراضی به نقل آن نکند، چون آن منبری که کفر نمی گفته است، بلکه روایت نامعتبری را می‌خوانده است و استناد علمی و فقهی هم به آن نمی کرده است و روضه نیز درس خارج و کلاس درس نبوده است. افزون بر این گمان نمی‌کنم جناب آیت الله شیرازی مجالس روضه تمام علمای شیعه را درک باشند و از بیان منبری‌ها و عدم اعتراض مرجع و تقریر به رضای آنها و..و… با خبر باشند.
 2. ایشان که مجتهد و مرجع هستند باید بهتر از ما بدانند که ملاک مقبوله بودن چیست؟ هیچ یک از فقهای شیعه این روایت را قبول نکرده و به مضمون آن فتوا نداده است، گرچه این روایت در منابع متأخر شیعه آمده و اصلا فقهای متقدم شیعه آن را ندیده‌اند تا بخواهند به مضمون آن فتوا بدهند، دو آدرسی هم که جناب یا دفتر ایشان از بحار مرقوم داشته‌اند، یکی موبوط به آدرس روایت در بحارالانوار است و دیگری مربوط به فهرست بحارالانوار؛ و اینها هیچ کدام چیزی را اثبات نمی‌کند. همچنین در میان فقهای بزرگ شیعه علمایی بوده اند که تصریح به عدم وجود دلیل بر قمه زنی نموده‌اند و محققا آن بزرگواران از وجود این روایت باخبر بوده‌اند. چنانچه آیت الله العظمی خویی در کتاب طریق‌النجاة بر این نکته تصریح می کنند که قمه‌زنی عنوان عزاداری امام حسین علیه‌السلام را ندارد، و نص و روایت به خصوصی نیز درباره آن وارد نشده است؛ از همین رو نمی‌توان آن را به عنوان عملی دینی انجام داد: «لم يرد نص بشعاريته فلا طريق الى الحكم باستحبابه؛ نصی درباره شعار بودن قمه‌زنی وارد نشده است پس طریقی برای حکم به استحباب این عمل وجود ندارد.» همچین شاگرد ایشان، مرحوم آیت الله العظمی تبریزی نیز در همین کتاب، این مطلب را تقریر کرده و می گوید: «دخول ما ذكر في الجزع المستحب لما أصاب سيّد الشهداء عليه السّلام محل تأمل؛ داخل بودن قمه‌زنی در عزاداري امام حسين، علیه‌السلام، جاي تأمل دارد.»
 3. خود جناب آیت الله باید بهتر بدانند اینکه مرحوم مجلسی در بحارالانوار فرموده‌اند این روایت را در بعضی کتابهای معتبر دیده‌ام دلیلی بر مصححه و مقبوله بودن آن نیست، چون مرحوم مجلسی نیز تصریح به مرسل بودن این روایت داشته‌اند، افزون بر این، منبع اصلی این روایت كتاب نورالعين است که نويسنده‌ی آن تا به حال معلوم نشده است؛ تنها به ابراهيم بن محمد نيشابوري اسفرايني نسبت داده مي‌شود كه شخصي اشعري مذهب و شافعي مسلك بوده و حتي اين انتساب هم مورد قبول كارشناسان كتاب نيست  و شيخ‌ طُرَيْحي نيز كه آن را در مُنتخب آورده، از نورالعين گرفته است. محدث متقي، صاحب مفاتيح الجنان؛ مرحوم شيخ عباس قمي(ره) در مورد اين خبر مي‌نويسد: «مؤلف مي‌گويد كه ذكر محامل و هودج در غير خبر «مسلم جصّاص» نيست و اين خبر را اگرچه علامه مجلسي نقل فرموده، لكن مأخذ نقل آن منتخب طُرَيحي و كتاب نورالعين است كه حال هر دو كتاب براي اهل فن حديث مخفي نيست، و نسبت شكستن سر به جناب زينب، سلام‌الله عليها، و اشعار معروفه نيز بعيد است از آن مخدّره كه عقيله‌ی هاشميين و عالمه‌ی غير معلّمه و رضيعه‌ی نبوت و صاحب مقام رضا و تسليم است.»
 4. آیت الله انصاف دهند این‌که یکی یا دو تن از علمای شیعه این روایت را نقل و یا به استناد کرده باشند دلیل بر صحیح بودن آن است؟!

جالب این‌جاست که ایشان برای محکم سخن  خویش اساتید علمای مورد استناد را هم بر می شمرند و چنان جلوه گر می‌شود که این بزرگان نیز روایت را نقل کرده‌اند.

همان گونه که عرض داشتم  آن‌چه آیت الله تاکنون مرقوم داشتند بیشتر جدلی و خطابی بود، اما نکاتی علمی درباره این روایت وجود دارد که بندة آنها را به نظر شما می‌رسانم:

 1. این روایت سند ندارد و به عبارت ديگر این روایت به صورت مرسل نقل شده و سلسله راويان آن در جايي ذكر نشده است. مرحوم مجلسی نیز در بحارالانوار بر این نکته تأکید دارند.
 2. همان گونه که گذشت منابع اوّليه و کتاب‌های معتبر هيچ‌گاه آن را گزارش نكرده‌اند. همچنین عالم بزرگوار آيت الله حاج ميرزا محمد ارباب (متوفي 1328ﻫ ق) نيز در اين‌باره مي‌نويسد:«…[از]كتب مقاتل نمايد كه حمل اهل‌بيت بر جهاز شتران بوده، و ذكر محامل از خصايص خبر مسلم جصّاص است در كتاب «نورالعين» كه كتابي است بي‌اعتبار و مجهول‌المؤلّف و شيخ طُريحي از آن‌جا حكايت كرده. و شكستن پيشاني حضرت زينب نيز از مشتملات اين خبر مجهول است، و اشعار مذكوره‌ی معروفه در اين خبر نيز از مقام فصاحت و بلاغت عقيلةالهاشميين بسيار دور است؛ چنانچه بر اهل بصيرت و خبره‌ی‌ فن مخفي نيست.(ميرزا محمد ارباب، الاربعين الحسينيه، چاپ اسوه، ص232)
 3. همان‌گونه که بزرگان اهل فن اشاره نموده‌اند محتوای این روایت نیز بسیار بی اعتبار و ضعیف بوده و با گزارش‌ها و روایات دیگر نیز هم‌خوانی نداردکه نمونه‌هایی از آن در اینجا نقل می‌شود:

1.3- ذكر محامل و هودج تنها در این روایت آمده است و با بررسی روایات و گزارش‌های دیگر به این نتیجه خواهیم رسید که در کاروان اسیران عاشورا اصلاً محامل يا هودجي در كار نبوده است تا حضرت زينب، عليها‌السلام، سرش را به آن بكوبد.مرحوم محدث قمي(ره) در این باره می‌نویسد: «مؤلف گويد: كه ذكر محامل و هودج در غير خبر مسلم جصّاص نيست،…و آنچه از مقاتل معتبره معلوم مى‏شود حمل ايشان بر شتران بوده كه جهاز ايشان پلاس و روپوش نداشته‏[است].»(منتهى الآمال فى تواريخ النبى و الآل عليهم السلام، ج‏2، ص: 939)

جالب این‌که حتی در ابتدای این روایت نیز آمده است که امام زین العابدین علی بن حسین- علیهما‌السلام- را بر شتری برهنه و بی‌جهاز سوار نموده بودند و آن حضرت نیز در اشعاری از این امر گلایه نمودند. پس چگونه ممکن است یزیدیانی که تا به دین حد نسبت به اهل‌بیت پیامبر- علیهم‌السلام- قساوت داشتند، برای زنان آنها محامل و هودج فراهم کنند، با توجه به این نکته که گذاشتن محامل و هودج بر روی شتران نشانه‌ از احترام  به اهل‌بیت پیامبر- علیهم‌السلام- و تکریم آنها می باشد.

2.3- همان‌گونه که نقل شد اشعاری که در متن روایت به امام زین العابدین- علیه‌السلام- و همچنین حضرت زینب- علیهاالسلام- منتسب شده‌اند، از جهت فصاحت و بلاغت فوق‌العاده ضعیف می‌باشند و نسبت دادن این اشعار به آن بزرگواران جفایی بزرگ در حق آنان است.(آن گونه که بعضی برای توجیه این روایت گفته اند این اشعار بعدا به روایت افزوده شده است، این در حالی است که با رجوع به منبع اصلی این اشعار را درآنجا نیز می بینیم).

افزون بر این در یکی از مصرع‌های شعر به منتسب حضرت زینب- علیهاالسلام-، آمده است: «يا اخي فاطم الصغيرة كلمها»؛ «اي برادر با من حرف نمي‌زني، نزن؛ لااقل با دختر صغيره خود فاطمه سخن بگو!» چگونه اين سخن مي‌تواند صحيح باشد، در حالي كه بنا به تصريح همه‌ی تاريخ نويسان و پژوهش‌گران اسلامي، فاطمه بنت الحسين، علیهما‌السلام،  كه فاطمه‌ی كبري هم خوانده مي‌شود، آن روز، زن بزرگ و شوهرداري بود كه با شوهرش حسن مثني همراه پدرش از مدينه خارج شده بودند و شوهرش حسن بن حسن، علیهما‌السلام،  معروف به حسن مثني در روز عاشورا پس از آن‌كه زخم‌هاي فراوان برداشته بود، از مرگ نجات يافت. و از دختر ديگري براي امام حسين، علیه‌السلام،  كه فاطمه نام داشته باشد و در كاروان اسراي كربلا باشد نام برده نشده است و آن‌كه در ميان روضه‌خوانان به نام فاطمه صغري معروف است، به قول خود روضه‌خوانان به علّت بيماري در مدينه مانده بود و در حماسه‌ی عاشورا شركت نداشت. در بيت بعدي نيز، جعل كننده‌ی خبر، امام حسين، علیه‌السلام،  را به سنگدلي و قساوت قلب متهم كرده است كه با تمسك به صنايع ادبي، مانند تجاهل عارف، هم نمي‌شود درستش كرد!

 1. ابتدای این حکایت به گونه‌ای نقل می‌شود که گویا مسلم جصاص از واقعه عاشورا و شهادت امام حسین- علیهاالسلام- بی خبر بوده است و از شاگردش دراین باره علّت هیاهویی که درکوفه به هنگام ورود کاروان اسیران به وجود آمده بود، سؤال می‌کند. آیا می‌توان پذیرفت کسی آن زمان در کوفه بوده و از جریان شهادت امام حسین- علیهاالسلام- بی خبر باشد؟ افزون بر اینکه ابتدای این حکایت به گونه‌ای نقل می‌شود که گویا مسلم جصاص محبِّ اهل‌بیت نیز بوده ولی با این حال، با خیال راحت در حال خدمت به عبدالله بن زیاد بوده است.
 2. گزارش های معتبر تاریخی حاکی از آن هستند که عمر سعد، سر مقدّس امام حسین- علیه‌السلام- را، بى درنگ پس از شهادت آن حضرت، همراه خَوْلي بن يزيد اَصْبَحي و حُمَيْد بن مُسْلِم اَزْدِي‏ نزد عبيدالله بن زياد فرستاد. (ابو حنيفه احمد بن داود الدينورى(م 282)، الأخبار الطوال، قم، منشورات الرضى، 1368ش. الأخبارالطوال،ص:259 و أبو جعفر محمد بن جرير الطبري (م 310)، تاريخ الأمم و الملوك ، بيروت، دار التراث ، ج‏5،ص:455 همچنین بنگرید: مفيد، الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، ج‏2، ص: 113)

چنانچه حکایت مشهور برده شدن سر مقدّس امام حسین- علیه‌السلام- به خانه‌ی خَوْلى و وقایع مربوط به آن،  نیز از فروعات این واقعه است.و از آنجا که کاروان اسیران یک روز بعد یعنی روز یازدهم از کربلا به سمت کوفه حرکت نمودند، پس اصلاً هنگام ورود کاروان اسیران به کوفه سر مقدّس امام حسین- علیه‌السلام- همراه آنها نبوده است. این درحالی است که بنابر نقل گزارش مسلم جصاص سرهای شهداء همراه با کاروان اسیران وارد کوفه شده و در پیشاپیش آنها قرار داشت.

 1. از جمله مطالب دیگری که اختصاص به این روایت دارد آن است که حضرت ام‌کلثوم- علیها‌السلام- نمی‌گذاشت مردم كوفه به كودكان سوار بر محمل، خرما، نان و گردو بدهند و با این استدلال که صدقه بر ما اهل‌بیت حرام است؛ آنها را از دست و دهان كودكان گرفته و بر زمين می‌انداخت. این حکایت که به واسطه روضه‌خوانان میان مردم شهرت عظیم و فراوانی نیز یافته‌ است، با احکام فقهی شیعه مطابقت ندارد؛ زیرا اگرچه شكی در این نیست که صدقه واجب بر اهل بيت – علیهم‌السلام- و فرزندان آنها حرام می باشد، اما همچنین بین فقها اختلافی وجود ندارد که دادن صدقه مستحبی به آنها اشکالی ندارد. افزون بر همه اینها، در گزارش‌های دیگری آمده است که اهل‌بیت- علیهم‌السلام- هدایای کوفیان را می‌پذیرفتند و از آنها استفاده می‌کردند.( اللهوف على قتلى الطفوف / ترجمه فهرى، ص145)
 2. با توجه به شخصيّت رضا و تسليم و خويشتن‌داري حضرت زينب با قاطعيت بايد گفت آن زينب كبرائي كه متون اسلامي او را توصيف مي‌كند، از زمين تا آسمان با اين زينب كه اين خبر ساختگي مي‌گويد، فاصله دارد آيا مي‌توان گفت اين زينب همان زينبي است كه وقتي جنازه برادرش را در گودال ديد، دستانش را به سوي آسمان گرفت و گفت: الهِي تَقَبّل مِنّا هَذا القُربَان؛ «خدايا اين قرباني را از ما بپذير.» مسلم جصّاص، کارگزار ابن زياد، مي‌گويد: زينب سرش را با چوب محمل شكافت و خون سرش را جاري ساخت تا شماتت دشمنان را باعث شود! امّا پيام آورِ معصوم ِ عاشورا حضرت زين العابدين، علیه‌السلام، مي‌فرمايد: ما رَأيْتَ عَمَّتي تصلي الليلَ عَن جُلوس الاّ ليلةَ الحادي عَشَر؛ «هرگز نديدم عمه‌ام كه نماز شب را نشسته بخواند، مگر در شب يازدهم.»
 3. علاوه بر آنچه گفته شد بايد متوجه بود كه اگر اين روايت درست هم باشد، كه البته نيست، زمين تا آسمان با كار قمه‌زنان فرق دارد. زيرا نه موقعيت قمه‌زنان، موقعيت زينب، عليها‌السلام، است و نه كار آنها مانند كار ايشان است.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

داود در تاریخ 16ام ، آبان 1393:

احسنت واقعا نقدهای علمی و خوبی بود و بر خلاف طرفداران سید صادق شیرازی خالی از توهین به دیگران …
استفدنا کثیرا

محمد سبحان ماهری در تاریخ 16ام ، آبان 1393:

سلام علیکم
نظر برجسته ترین شاگرد حضرت آیت الله العظمی خوئی رضوان الله تعالی علیه،حضرت آیت الله العظمی سید صادق روحانی حفظه الله:
سر به كجاوه زدن حضرت زينب‏ عليها السلام‏
سوال:
آيا اين روايت كه بيان مى ‏دارد حضرت زينب ‏عليها السلام سر مبارك خود را به چوب كجاوه زدند و خون از زير نقاب حضرت جارى شد، روايت درستى مى ‏باشد؟

جواب: باسمه جلت اسمائه
باسمه جلت اسمائه؛ بله. اين روايت بدون شك معتبر مى‏ باشد.

http://www.istefta.net/question/1112

سردبیر در تاریخ 16ام ، آبان 1393:

با سلام
1. این‌که آیت الله سید صادق روحانی برجسته ترین شاگرد آیت الله العظمی خویی بوده اند، نظر و رأی شما است! زیرا آیت الله خویی شاگردان بسیاری داشته اند که هرکدام از مراجع بزرگ حال و گذشته بوده اند، و بسیاری از آنها این نظر شما را قبول ندارند!
2. آیت الله سید صادق روحانی به شدت حامی قمه زنی هستند و متأسفانه در این حمایت گاهی طریق انصاف علمی را ملاحظه نمی کنند.
دوست عزیز، در این مقاله برای نقض و رد این روایت دلیل علمی روشن آورده شده است، شما نیز برای رد این سخنان دلیل علمی بیاورید، نه اینکه ادعای طرفداران قمه زنی را تکرار کنید؛ زیرا با تکرار ادعا مدعا ثابت نمی شود!

محمد سبحان در تاریخ 16ام ، آبان 1393:

1-ای کاش شما سایت ایشان رو میدیدید(همون اول سایت):
گزیده زندگینامه
حضرت آيت الله العظمي روحاني از شاگردان برجسته حضرت آيت الله العظمي خويي در سن 14 سالگي و به تائيد مكتوب اساتيد شان به درجه اجتهاد نائل شدند.
2-شما به کجا دارید میرید؟چرا به همه ی مراجع ایراد میگیرید؟ گاهی طریق انصاف علمی را ملاحظه نمی کنند؟شما به این لینک برید ببینید ایشان چه شخصیتی هستند و چه کتابی تألیف کرده اند:
http://www.rohani.ir/page-7554.htm
3-شما با حرفی که زدید*محققا فقهای معاصر و مراجع گذشته، مطالب بسیاری را از خطباء شنیده‌اند که مورد تایید آنها نیست، ولی به خاطر حرمت منبر و جلسه امام حسین علیه‌السلام آشکارا اعتراضی به آن نمی کنند، وگرنه باید مراجع همواره منبر و جلسه را بهم بزنند*کاملا مخالف با عملکرد علماست.به چند نمونه اشاره میکنم:
-صحبت حضرت آیت الله سید محمد یثربی در برابر منکر حضرت رقیه بنت الحسین سلام الله علیها
-وقتی در برابر حضرت آیت الله العظمی صافی حفظه الله بالای منبر از علم بد گفتند،ایشان با ناتوانی به سمت علم رفتند و علم را بوسیدند.آیا این دو فقیه نبودند؟هر دو هم در بالای منبر بودند و دو فقیه در پائین منبر
4-*هیچ یک از فقهای شیعه این روایت را قبول نکرده و به مضمون آن فتوا نداده است*فتوای حضرت آیت الله العظمی سید مرتضی فیروز آبادی قدس سره: وأما التطبير فإذا لم يكن بحد الضرر أو خوف الضرر فلا بأس به ، وفعل زينب بنت علي عليه السّلام من نطح جبينها بمقدم المحمل حتى جرى الدم معروف مشهور لا ينكر.چرا سعی میکنید دروغ بگید؟بازهم میگید سید مرتضی فیروز آبادی موافق قمه زنی بوده و حرفش درست نیست.برنامه ی 14 آبان امسال حضرت آیت الله قزوینی حفظه الله مراجعه کنید و متوجه میشید ایشان هم این روایت را قبول دارند و طبق این روایت روضه خوانده اند.ایشان هم فقیه نیستند؟
5- *با بررسی روایات و گزارش‌های دیگر به این نتیجه خواهیم رسید که در کاروان اسیران عاشورا اصلاً محامل یا هودجی در کار نبوده است تا حضرت زینب، علیها‌السلام، سرش را به آن بکوبد*امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف میفرمایند: وَ سُبِيَ أَهْلُكَ كَالْعَبِيدِ، وَ صُفِّدُوا فِي الْحَدِيدِ، فَوْقَ أَقْتَابِ الْمَطِيَّات‏(زیارت ناحیه مقدسه)اما اقتاب چیه؟
القَتَب- ج أَقْتَاب….محمل‏
المجلّد الأبجدی، ، فؤاد افرام‏،ص683
محمد بن علی حمزه طوسی در الثاقب فی المناقب می نویسد :
ثمّ حملوا فی محامل عراة لا وطاء علیها
الثاقب فی المناقب،ص408
حال بازهم محمل نبوده؟

سردبیر در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

ما منکر شاگردی آیت الله روحانی و اجتهاد او نشدیم، ما دو نکته درباره ایشان گفتم؛ یک ایشان برجسته ترین شاگرد آیت الله خویی نبوده و دوم اینکه انتقادی به ایشان داشتیم بی پرده آن را بیان داشتیم.
اینکه در بعضی از موارد مجتهد و فقیهی صلاح می داند که به سخن منبری اعتراض کند، دلیل بر آن نیست که به هرچیزی اعتراض نکرد، صحیح باشد.
سخنی که درباره آیت الله فیروز آبادی گفتید، باز تکرار ادعای آقایان محترم است لطفا ادعای صحت روایت را با استدلال اثبات کنید، عزیز من تکرار ادعا چیزی را اثبات نمی کند!
فرازی که از زیارت ناحیه بیان کردید بیشتر تأیید این سخن است که در کاروان اسیران اصلا محامل و هودجی وجود نداشته است، چون «اقتاب» به معنای پالانی است که بر پشت شتر قرارمی‌دهند زیرا سوار شدن بر روی شتر بدون این پالان برای زنان و بچه ها امکان پذیر نیست، محامل و هودج اتاقکی چوبی بوده اند که بر پشت شتر می‌بندند و یک یا دو نفر در آن می‌نشینند و مسافرت می‌کنند. معمولا زنان و مردان مهم و صاحب مقام را سوار بر هودج می‌کردند، و بقیه بر اقتاب و پالان می نشستند. اتفاقا در ادامه زیارت ناحیه آمده است:« تَلْفَحُ وُجُوهَهُمْ حَرُّ الْهاجِراتِ، یُساقُونَ فِى الْبَراری وَالْفَلَواتِ؛ گرماى (آفتابِ) نیمروز چهره هاشان مى سوزاند ، درصحراها وبیابانها کشیده میشدند.» و این نشان از آن است که هودج و محملی در کار نبوده است.
واقعا متأسفم نمی دانم کدام آدم بی سوادی این روایات را شاهد مدعا گرفته و حضرتعالی آنها را در اینجا نقض و رد سخن ما فرض کرده اید، عبارت « ثمّ حملوا فی محامل عراه لا وطاء علیها» که آن را از « الثاقب فی المناقب،ص۴۰۸» نقل کردید اصلا مربوط به واقعه عاشورا نیست و آن روایت واقعه دیگری را بیان می کند که ربطی به واقعه عاشورا ندارد. بی تقوایی تا چه میزان! قطعه ای از یک روایت بی ربط به واقعه عاشورا را نقل می کنید، و آن را مرتبط به عاشورا جلوه می دهید، یقینا با خود فکر میکنید کسی به دنبال آدرس و منبعش نمی رود!

محمد سبحان در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

مگربنده گفتم شما شاگردی آیت الله العظمی روحانی رو منکر شدید؟گفتید: این‌که آیت الله سید صادق روحانی برجسته ترین شاگرد آیت الله العظمی خویی بوده اند، نظر و رأی شما است!مشخص کردم که نظر من نیست،واقعیت است.بعد اینکه انتقادتان به پشیزی نمی ارزید.چونکه دلیل شما مبنی بر اینکه ایشان حامی قمه زنی هستند،کاملا ردّ است؛به عنوان مثال درباره ی عصمت از مرحوم علامه مجلسی رضوان الله تعالی علیه نظر بیاریم،شخصی بگوید که ایشان شیعه بوده و نظرش ارزش نداره،این نظر درسته؟1چیزی بگوئید که بهتون نخندند.الآن شما هم مخالف قمه زنی هستید،هر مطلبی گذاشتید باید بگیم ایشون از مخالفان قمه زنی هستند نظرشون اهمیت نداره؟این جور حرف زدن صحیح نیست.
اما توهینی کردید که نشون دهنده ی بغض و کینه ی خودتون نسبت به مراجع سنتی هست.شما در چه جایگاهی قرار دارید که میگید: گاهی طریق انصاف علمی را ملاحظه نمی کنند.خجالت نمیکشید؟حیا نمیکنید؟شما چه کسی هستید که توهین و انتقاد میکنید؟اون هم به مرجع
بنده تکرار نکردم،فقط نشون دادم که گفتید*هیچ یک از فقهای شیعه این روایت را قبول نکرده و به مضمون آن فتوا نداده است*من هم از حضرت آیت الله العظمی سید مرتضی فیروز آبادی قدس سره و حضرت آیت الله قزوینی حفظه الله آوردم که دروغ شما رو نشون بدم.چرا دکتر قزوینی رو متذکر نشدید؟دیگه دکتر قزوینی دست راست حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی حفظه الله هستند و مخالف قمه زنی.اما این روایت را صحیح میدونند.تماس بگیرید و از ایشان بپرسید.ایشان اجتهاد دارند و هزار مرتبه از شما بیشتر میفهمند.
شما گفتید أقتاب پالانه،دلیلی دارید؟منبع کتابی؟
محتشم کاشانی میگوید:
جمعي که پاس محملشان داشت جبرئيل***گشتند بي عماري و محمل شترسوار
اما اینکه چطور مسلم جصاص در کاخ یزید بوده،به همون خاطر که علی بن یقطین در دربار عباسی ها کار میکرد.در ضمن اول روایت آمده: دَعَانِي ابْنُ زِيَاد.مسلم جصاص هم به خاطر قدرت ابن زیاد به خواسته ی ابن زیاد جواب مثبت داد.همچنین: َ وَ لَطَمْتُ وَجْهِي حَتَّى خَشِيتُ عَلَى عَيْنِي أَنْ يَذْهَب‏ این ها نشون میده که مسلم جصاص ناصبی نبوده و از بنی امیه نیست
حالا بر فرض محال صحبت های شما صحیح باشه،آخرش که چه؟ایشون رو کوبیدید؟ آیت الله العظمی سید مرتضی فیروز آبادی قدس سره و حضرت آیت الله قزوینی حفظه الله رو هم میتونید بکوبید؟(البته از شما بعید نیست؛چونکه صادق روحانی رو هم کوبیدید.)
آقای مسائلی،شما چقدر برای امام زمان علیه السلام مقاله بیرون دادی؟
چرا اینقدر سر مسائل فقهی دعوا میکنید؟
حالا حرف شما درست،با2تا روایت و توهین و مسخره کردن مقاله ات رو پر بازدید کردی،تمام مشکلاتت حل شد و همین1مشکل رو داشتی؟با حل این مشکل،دینت کامل شده؟بهشتی شدی؟
چقدر امام عصر علیه السلام در بین شیعیان غریب است.شخصی(مهدی مسائلی)مقالات زیادی برای معروف شدنش مینویسد،اما دریغ از نوشتن مقالات برای غربت امام عصر علیه السلام
استاد!!!!مهدی مسائلی:به این کارت ادامه بده و ان شاء الله بتوانی جواب امام عصر علیه السلام رو روز قیامت بدهی.
وَ السَّلَامُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُه‏

سردبیر در تاریخ 19ام ، آبان 1393:

كتاب العين ؛ ج‏5 ؛ ص131: (القَتَبُ‏: إكاف الجمل‏: قتب یعنی بر پشت شتر پالان قرار دادن.)
تاج العروس ؛ ج‏2 ؛ ص304:(القَتَب للجَمَل كالإِكاف لغَيْرِه‏؛ قتب برای شتر مانند پالان برای دیگرحیوانات است)
فرهنگ لغت دهخدا: اقتاب . [ اِ ] (ع مص ) بر پشت شتر قتب نهادن . (منتهی الارب ) (آنندراج ) (ناظم الاطباء). پالان بر اشتر نهادن . (المصادر زوزنی ). پالان بر شتر بستن . (تاج المصادر بیهقی ).

علی مردانی در تاریخ 1ام ، آذر 1393:

باسلام اقامحمد اصلا گیرم برجسته ترین شاگرد ایت الله خویی ره باشه مگراین دلیل بر مقبولیت تامه میشود؟ ابوحنیفه هم شاگردامام صادق علیه السلام بود

احمد در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

احسنت

محسن در تاریخ 18ام ، آبان 1393:

سخنان مرجعیت بزرگ حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

سرچشمه این خرافات سه چیزاست:

اول نادانی مردم

سرچشمه دوم،فرصت طلبی یه عده افرادشارلاتان وسودپرست

سومین عامل بیگانه هاهستند،برای اینکه اسلام راخرافی جلوه دهند،نسل فرهیخته ی دانشمندروازاسلام دورکنند،میان خرافات رومخلوط می کنند،مسائلی که جزء دین نیست جزءدین می کنن،درعزاداری ها دخالت میکنن،شکل عزاداری هاراعوض میکنن.

مسئله قمه زنی که درهیچ زمانی درزمان معصومین نبوده،میان این رورایج میکنن تامردم رودرنظربیگانه هاخرافی جلوه دهند…

امیر حسین جمشیدی در تاریخ 19ام ، آبان 1393:

به نظرم آقای محمد صبحان دارن به دور از انصاف و تعصب غیر منطقی برخورد می‌کنند جواب واضح و استدلال روشن است در مقابل اگر استدلال قوی‌تری دارید بسم الله وگر نه لجاجت نکنید که به دور از انصاف است. در ضمن سید و مولای ما چقدر زیبا و حکیمانه میفرمایند:”الحق لا یعرف بالرجال اعرف الحق تعرف اهله”
همانا دين خدا با موقعيت اشخاص شناخته نمی شود بلکه با معيار و نشانه حق شناخته می گردد , پس حق را بشناس تا اهلش را بشناسی

ابن منصور در تاریخ 27ام ، آبان 1393:

آیا ایشان خود هم قمه میزنند یا برادرشان یا فرزندانشان آیا درد شیعه قمه زنی است ودیگر هیچ آیا با لعن و دشنام شیعه به سعادت دنیوی و اخروی میرسد آیا امام حسین برای قمه زنی شهید شدند آیا ما مجازهستیم هر بلایی سر اهل بیت آوردند سر خود هم بیاوریم اگر چنین است وصیت کنند تا ما جنازه ایشان را تیر باران کنیم تا امام حسن پاداشی نیکو ایشان را دهد

حمید ناظری در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

ایضا اضافه بفرمایید که مسلم جصاص با خیال راحت در کاخ ابن زیاد مشغول کار بوده و از شهادت مسلم بن عقیل و هانی بن عروه بی اطلاع بوده است!!!! یعنی میشه باور کرد؟؟؟؟؟؟؟ چون مسلم بن عقیل را در همان کاخ به شهادت رساندند. اگر بخواهیم این روایت را بپذیریم باید بپذیریم که مسلم جصاص شیعه بوده. زیرا از شنیدن خبر شهادت امام حسین(ع) اظهار ناراحتی کرده. اما چرا خبر شهادت مسلم بن عقیل و هانی برای او اهمیتی نداشته و او با خیال راحت مشغول کار برای ابن زیاد بوده است؟؟؟؟

فرزام ابوفاضلی در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

بسم الله الرحمن الرحیم.
در خانه اگر کس است یک حرف بس است.
سخن باید طبق منطق علمی باشد.
مشخصا طرفداران قمه زنی ادب و برخورد علمی و سواد خود را مشخص نموده اند….
در بی اعتباری این روایت همین بس که حقیر طبق تحقیقاتم به این نتیجه رسیده ام که جناب جصاص کارگزار ابن زیاد بوده است و یقینا در جهت تخریب وجهه اهل بیت امام حسین نیز قلم میزده است.همانگونه که طرفداران قمه زنی همانند قلم زدن بزرگانشان صحبت میرانند…
امیدوارم به زودی های زود حضرت صاحب عج تشریف بیاورند و توطئه های دشمنان مکتب اهل بیت را در لباس دین نقش بر آب نمایند…
والسلام علی من اتبع الهدی…

سیدیوسف در تاریخ 20ام ، آبان 1393:

آیا ذبح کردن حضرت اسماعیل به دست پدر بزرگوارشان منطق علمی داشت؟آیا شکستن دندان اویس قرینی به دست خودش بخاطر عشق به پیامبر دلیل علمی داشت؟

سردبیر در تاریخ 20ام ، آبان 1393:

ذبح حضرت اسماعیل یک دستور خاص برای حضرت ابراهیم و جزئی از آزمایشات این نبی بزرگ الهی بود وگرنه پدر شما نیز باید موظف می شد شما را ذبح کند، اما ماجرای شکستن دندان خود هنگامی که دندان مبارک پیامبر توسط کفّار شکسته شد، که به اویس نسبت داده شده، در بیشتر منابع سخنی به میان نیامده و آنچه در برخی تواریخ بدان اشاره شده از لحاظ سند و محتوا جای تردید وجود دارد.

سعیدی در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

امسال هم سر شکستیم..مثل سالهای گذشته و تا روزی که زنده باشیم این کار رو انجام میدیم..میخوای باور کن میخوای نکن.یا زینب…سانسور نکن

محسن در تاریخ 18ام ، آبان 1393:

بريدخودتونوبكشيد!!
افسوس كه ازامام حسين هركسي همه چيزرانفهميد!!!!
افسوس كه زخم هاي امام حسين راعلم كردن وامثال شماخودزني!
هدف حسيني كجارفت؟!!!
امام حسين كجاكاري كردكه دشمنان اسلام دلشادبشن؟!!
امام حسين استكبارستيزبود…

سلام خدابرخميني بت شكن كه سمبل اهداف حسيني دراين عصربود…

سیدیوسف در تاریخ 20ام ، آبان 1393:

مگه هرکسی که قمه بزنه یعنی اینکه نمیدونه هدف و اهداف امام حسین چی بوده؟ آقا اگه در ملاعام نباشه که استکبار نبینه و استفاده سو نکنه باز از نظر شما اشکالی داره؟

آیت الله بهجت هم گفتن اگه در ملاعام و موجب وهن دین نباشه اشکالی نداره,آیا شما در فتوا دادن از ایت الله بهجت عالم تری؟

محسن در تاریخ 22ام ، آبان 1393:

بله چون قمه زن هاتو اجراي اولين هدف امام حسين كه دشمن شادنكردن بود وادادن!!!
اگه هدف امام روميفهميدن كه خودزني نمي كردن!!!دشمن زني مي كردن!

انگليس وآمريكاواسراييل سال هااتاق فكرهاشون بايدكاركنه امثال عربستان پولهاشون روبيارن وسط ميدان نميتونن افكارغمومي دنيارونسبت به اسلام وشيعه تخريب كنن!اماقمه زني رووقتي نشون دنياميدن كسي كه هيچ اطلاعي ازاسلام نداره وازاين طريق اسلام روميشناسه !حالش ازهرچي اسلام ومسلمونه بهم ميخوره!

اگه هدف حسيني روميفهميدن دن حسين روقشنگ به دنيامعرفي ميكردن!!

بسه يابازم ميخواي؟!!!!

محسن در تاریخ 22ام ، آبان 1393:

درضمن بنده قمه زني درملاعام روعرض كردم

هرچندحضرت آيت الله العظمي بهجت ره براي مانظرشان ارزشمندومحترم اماشخص بنده به فتواي مرجع عظيم الشان خودم عمل ميكنم…
اگردقت كنيدحضرت آقاي بهجت هم به وهن دين ومذهب اهميت داده اند!

پس فتاملوايااولوالابصار!!!!!!

مسعود در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

احسنت بر آقاي مسائلي

سید مصتفی موسوی در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

خدا میداند صاحب زمان این قوم گمراه وضاله ی سونی دوست وهابی دوست مثل شما مدیرا نسایت فتن رااول از همه گردن میزند شما از داعش بد ترید اگر صاحب زمان بگوید قم زنی جایز است شما اورا نعوزوباالله کافر انگلیسی مینامید خدا شمارا هدایت کند……..

محسن در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

متحجر بيسواد

صاحب الزمان (ارواحنافداه)مثل شمانعوذبالله متحجروبي منطق نيست…

آيامغزمتفكرجهان تشيع(امام صادق ع) قمه زده؟
آياشكافنده علوم(امام باقرع)بعدازپيامبرقمه زده؟

خداوندرحمت كندمطهري عظيم الشان را!!!!!
چرادشمن مطهري هاراتكه تكه ميكند؟امامتحجرين خشكه مقدس راتقويت ميكند؟فتاملوايااولوالابصار…

روح الله در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

اگر صاحب الزمان به شما قوم قمه دوست که در ارایه تصویر جعلی از اسلام همان بلایی را می آورید که داعش می آورد، بگوید قمه نزنید می ترسم او را مخالف شعایر حسینی بنامید …

مجتبی در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

سلام
نمیدانستیم شما با امام زمان رابطه دارین که صراحتا اعلام میکنین همه مارو گردن میزنه
حاجی سلام مارو به آقا برسون
در زمان غیبت حضرت ایشون نائب عام دارن که مهتمرین و بالاترین اون ولایت فقیه هست
ولایتی که امام خمینی فرمود ولایت رسول الله میباشد
ایشون هم که قمه زنی رو حرام کردند
حالا بازم جای امام زمان حرف بزنین

زهرا حسینی در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

یا حیدر

رضا حسن پور در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

برادر مسایلی …..واقعا متشکرم…….ولی تز تربیتی تون رو نمیپسندم

زهرا حسینی در تاریخ 17ام ، آبان 1393:

بیگانه که دل میشکند حرفی نیست !
از دوست بپرسید که چرا میشکند ؟
به نظرتون چرا همه به شیعه هجوم میارن ؟!
چرا کسی به مسیحیا که هرساله برای حضرت عیسی علی نبیناوآله وعلیه السلام ( که به زعم خودشون به شهادت رسیدن ) اونطور از خودشون خون جاری میکنن کاری نداره ؟؟؟ هان ؟!!!!

مهدی مسائلی در تاریخ 18ام ، آبان 1393:

باسمه تعالی
در پاسخ به نقدی که یکی از عزیزان به مقاله«سر به محمل کوبیدن و نقدی به پاسخ آیت الله» داشتند و آن را در قسمت سامانه پرسش و پاسخ سایت فتن قرار دادند، نکات ذیل معروض می گردد:
1. این که اسرای کربلا بر«اقتاب»سوار بودند بیشتر تأیید سخن حقیر است که گفتم در کاروان اسیران اصلا محامل و هودجی وجود نداشته است، چون «اقتاب» به معنای پالان و جهازی است که بر پشت شتر قرارمی‌دهند و باید بدانیم سوار شدن بر روی شتر بدون این پالان و جهاز برای زنان و بچه ها امکان پذیر نیست، متأسفانه شما با اکتفا به این مطلب که در ساخت اقتاب از چوب هم استفاده می شود آن را به معنای محمل معنا نموده اید، این در حالی است که محامل و هودج اتاقکی چوبی بوده اند که بر پشت شتر می‌بندند و یک یا دو نفر در آن می‌نشینند و مسافرت می‌کنند. معمولا زنان و مردان مهم و صاحب مقام را سوار بر هودج می‌کردند، و بقیه بر اقتاب و پالان می نشستند. در روایت مسلم جصاص تصریح شده است که حضرت زینب بر «محمل»سوار بودند و سرشان را به جلوی محمل زدند: ( فَنَطَحَتْ جَبِينَهَا بِمُقَدَّمِ‏ الْمَحْمِلِ.‏ بحار الأنوار (ط – بيروت)، ج‏45، ص115) پس با این روایات و گزارش هایی که آوردید مشکل عدم وجود محمل و هودج در کاروان اسرا حل نشد، بلکه بر این اطمینان افزوده شد که این روایت با گزارش های دیگر متعارض است. عزیز من مرحوم شیخ عباس و بزرگان دیگری اشکال عدم وجود محامل و هودج در کاروان اسرا را برای این روایت مطرح کردند از وجود «اقتاب» با خبر بوده اند، و اصلا همین نکته اساس اشکال آنها است!
2. اولا؛ ما به علامه مجلسی تعریضی نداشتیم و علم و وثاقت ایشان را زیر سؤال نبرده بودیم پس نیازی به قلم فرسایی دراین‌باره نبود، اما گویا شما با این کار قصدی دیگر دارید می‌خواهید راه را بر هرگونه نقد علمی درباره منابعی که علامه مجلسی از آنها به عنوان معتبر یاد کردند، ببندید!
اینکه علامه مجلسی می‌فرمایند این روایت را از بعضی کتب معتبره نقل کردم تصحیح کننده سند و برطرف کننده اشکالات وارده بر متن آن نیست، و اصولا سند با منبع فرق دارد، چون روایتی ممکن در منبعی معتبر نقل شود ولی از جهت سند و متن بی اعتبار و بی ارزش باشد، باید توجه داشته باشید که خود مرحوم مجلسی تصریح می فرمایند که این روایت به مرسل و بدون سند نقل شده است.
اما درباره منبعی که علامه مجلسی از آن به عنوان معتبر یاد کرده اند همان‌گونه صاحب سفینه البحار، شیخ عباس قمی، که سالهایی بسیاری از عمرش را در پژوهش کتاب بحارالانوار گذرانده، فرموده‌اند، این منبع معتبر همان کتاب منتخب طریحی است، اما این‌که چرا علامه مجلسی صریحا آن را نام نمی برد؟ این خود جای تأمل و دقت بیشتری دارد، شاید یکی از دلائل آن هم رأی نبودن دیگر علما با ایشان در معتبر بودن این کتاب بوده باشد. ولی به هر حال منبع اصلی روایت کتاب نورالعین است که از منابع بحارالانوار به شمار نمی آید، بحث درباره بی اعتبار بودن این کتاب پیشتر گذشت و نیازی به تکرار آن نیست.
عجب است شما نقل این روایت را در بعضی از کتاب ها به معنای صحیح دانستن آن از ناحیه نویسندگانشان برشمرده اید، این درحالی است نقل و حکایت یک روایت مسلتزم صحت و اعتماد به آن نیست. همچان که بعضی از آثاری که بر شمردید حالت دائرة المعارفی دارند وروایات صحیح و سقیم درآنها گردآوری شده است.
متأسفانه شما مجددا از این روایت تعبیرمقبوله داشتید، لازم است بیشتر در معنای مقبوله تأمل داشته باشید، چون ملاک مقبوله بودن یک روایت تنها نقل آن در کتب علما نیست، ملاک اصلی عمل به مضمون آن است، وصد البته این هم شرایط خاص خود را دارد.
3. عرصه نقد و بحث علمی، عرصه لشگرکشی نیست که یاران و طرفداران قمه زنی را به میدان بیاورید و با برشمردن فضلیت و بزرگی آنها، و این‌که از این روایت برای اثبات مدعای خویش بهره برده اند، به تحکم و زورگویی علمی بپردازید! عزیز من، اگر بنا به لشگرکشی بود، بنده بزرگان و فحولی از فقه شیعه را سراغ دارم که سخن آنها را دراین باره تاکنون نشدیده اید و البته به زودی آنها را منتشر خواهم کرد، ولی به هرحال قصدم در اینجا نقد علمی این روایت بود، ولی گویا شما عرصه را عرصه جدل و توجیه عوام پنداشته‌اید!

امید در تاریخ 18ام ، آبان 1393:

توی شب 3 شهادت امام حسین توی شهر ری یه عده افغانی سنی جمع میشن و جشن و پایکوبی برگزار میکنن…تا کجا میخواین پیش برین هدفتون چی هست..میخواین چیکار کنین..چرا میخواین بین شیعیان اختلاف بندازین.شماها شیعه نیستین..حتما میخواین بگین این جماعت سنی نبودن میخواین بگین کار امریکا و اسرائیل بوده..میخواین بگین وحدت به هم میخوره و سنی ها ناراحت میشن و به همین دلیل نباید به این موضوع پرداخته بشه..انقدر که شماها نگرانه سنی ها هستین و برای رضایت اونها کار میکنین ایا اونها هم این کار رو میکنن..ایا عربستان شیخ النمر رو اعدام نمیکنه..توی عاشورا به عزاداران حمله نمیکنه..ایا بحرین به شیعیان اجازه فعالیت میده..ما قمه میزنیم..عیدالزهرا میگیریم و هیچ کسی نمیتونه شعائر حسینی رو از بین ببره..اگر مرد هستی که بعید میدونم باشی تایید کن

حیدر در تاریخ 19ام ، آبان 1393:

دوستان هر کار دوست دارین, انجام بدین
ولی بدونید منطق و سوال جوابی هم هست
اگر بخاطر بستن چشمت, ضرری به شعایر حسینی بزنی که میزنی اولین کسی که حالتو جا میاره خود خداست
پس این قدر بی منطق,جواب نده
کار اون سنی ها هم اشتباه و بر هم زننده وحدته

تشکر بسیار زیاد از مدیران سایت

امید در تاریخ 20ام ، آبان 1393:

ما با منکرین امیرالمومنین و قاتلین حضرت زهرا هیچ کاری نداریم و هیچ وحدتی نداریم و شعائر حسنی هم هر روز بیشتر میشه…

سید مجتبی در تاریخ 19ام ، آبان 1393:

اقا امید سلام امیدوارم پاسخ مناسبی برای کارهاتون در محضر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف داشته باشید.
واقعا یه کم فکر کن ببین اگه امام زمان الان در بین ما ظاهر بودند واقعا قمه می زدند در حالیکه هیچ یک از پدران بزرگوارشان چنین نکرده اند؟
واقعا عید الزهرا میگرفتند با اون فحشها و بی اخلاقیهای که تو این جور مجالس صورت میگیره؟
اگه فکر میکنی که امام علیه السلام این کارها را انجام میدهند پس هنوز امام را نشناختی!!
ا فلا تعقلون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سیدیوسف در تاریخ 20ام ، آبان 1393:

لطفا به سایت تطبیر برین و ملاقات آیت الله مرعضی نجفی با امام زمان و سوال ایشان درباره قمه زنی رو برین بخونید اونموقع متوجه میشین اگه آیت الله مرعشی نجفی روهم تکذیب کنین که دیگه…..

محسن در تاریخ 18ام ، آبان 1393:

سخنان مرجعیت بزرگ حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

سرچشمه این خرافات سه چیزاست:

اول نادانی مردم

سرچشمه دوم،فرصت طلبی یه عده افرادشارلاتان وسودپرست

سومین عامل بیگانه هاهستند،برای اینکه اسلام راخرافی جلوه دهند،نسل فرهیخته ی دانشمندروازاسلام دورکنند،میان خرافات رومخلوط می کنند،مسائلی که جزء دین نیست جزءدین می کنن،درعزاداری ها دخالت میکنن،شکل عزاداری هاراعوض میکنن.

مسئله قمه زنی که درهیچ زمانی درزمان معصومین نبوده،میان این رورایج میکنن تامردم رودرنظربیگانه هاخرافی جلوه دهند…

امید در تاریخ 19ام ، آبان 1393:

در میان راه تا بیداد شد//ناله های زینبی فریاد شد//چون بماند زنده دین سر راشکست// سر شکستن بعد از ان ازاد شد…..

محسن در تاریخ 21ام ، آبان 1393:

آخه به فرض محال سرشكستن درست باشه!چه ربطي داره به قمه زدن؟!!

درضمن خانم حركت وعمل هاي فوق العاده مهم ترواستراتژيك تري داشتن!چراازاون تقليدنمي كنيد؟!

اي شادكنندگان دل اسراييل وآمريكاوانگليس(يزيدهاي زمان)زينب كبري چه وقت كار وعملي انجام دادكه موجب شادشدن دل يزيدشود؟!

به كجامي رويداي ظاهربين ها!!!
حسين جان چقدرغريبي كه بعدازهزاروچندصدسال زخم هايت بهانه شده!!!آن هم نه به شكل واقعي وصحيحش!!!

بميرم براهدف گمشده ات ياحسين!!!
بميرم براي امثال خميني بت شكن كه امثال اوراهم همانندتوسليمان بن صردخزاعي هاي زمان نفهميدند!!!
بميرم براي خميني بت شكن كه مقدس مآبان كج فهم خوارج خصلت دركش نكرند!!
حق هم دارند!!!چون عقلشان قدنمي دادتاسخن عقلارابفهمند!!!

امید در تاریخ 23ام ، آبان 1393:

مرجع تقلید ما در عشق تنها زینب است//میزنیم بر سر قمه چون یادگار زینب است…یا حیدر بت شکن

محسن در تاریخ 23ام ، آبان 1393:

هركس شهيدحق شدهمراه باحسين است
آري مسيرعشق ازعباس تاحسين است
دركربلاي اين عصرسوگندبرابالفضل
لبيك ياخامنه اي لبيك ياحسين است

ياحيدربت شكن…وسلام خدابرسلاله ي حيدربت شكن حضرت محي الشريعةالالهيه فخرالعرفاوالفقها قدوة الحكماالمتالهين؛افقه الفقهاواعرف العرفاواعلم العلماعزت اسلام ومسلمين افتخارشيعه نماداسلام عاقلانه خارچشم دشمنان اسلام ذليل كننده استكبارشرق وغرب نابودكننده ابهت شرق و غرب درهم شكننده بتزشرق وغرب؛حضرت آيةالله العظمي امام خميني بت شكن

حقيقتاكه حضرتش جهان رامتحيركرد!فرزندحيدربايدهمانندپدرش دنيارامتحيركند!!

محسن در تاریخ 18ام ، آبان 1393:

ولی امرمسلمین جهان ونائب برحق امام زمان(عج):

چرانمی فهمندیک عده ای،امام بزرگوارماکه منادی اتحادبین مسلمین بود،ازهمه ی اینهایی که مدعی اند،ولایتش واعتقادش وارادتش وعشقش به ائمه(ع)بیشتربود.

اوبهترمی فهمیدولایت رایافلان آدم عامی که به اسم ولایت کارهای خلاف میکند؟حرف های بی ربط میزندتومجالس عام وخاص؟

وحدت راحفظ کنید.اگردیدیددرجامعه ی شمابین شماکسانی هستندکه عکس این رفتارمی کنند،اونهارو طردشون کنید،ضربه ای به اسلام میزنند،ضربه ای به تشیّع میزنند،ضربه ای به جامعه ی اسلامی میزنند،این ازجمله مسائل بسیارمهمِه!!!

فرزام در تاریخ 21ام ، آبان 1393:

متاسفانه،قمه زنان “”در ملاء عام””” اشتباه بزرگی را در حق اسلام میکنند

از امام حسین (ع) خطاب به حضرت زینب (سلام الله علیها)، روایت است که فرمودن :خواهرم ای امّ کلثوم ! و تو اى زينب، و تو اى فاطمه و تو اى رباب بنگريد بعد از شهادتم مبادا گريبانى را چاك زده يا چهره‏اى را خراشيده، يا سخنانى ناروا و بیهوده بر زبان رانيد! » (اللهوف على قتلى الطفوف، سید بن طاوس ،ص82)
باز از جناب علّامه مجلسی نفل شده است که رسول الله (ص) خطاب به زنان فرمودند: « لَا تَلْطِمْنَ خَدّاً وَ لَا تَخْمِشْنَ وَجْهاً وَ لَا تَنْتِفْنَ شَعْراً وَ لَا تَشْقُقْنَ جَيْباً وَ لَا تُسَوِّدْنَ ثَوْباً وَ لَا تَدْعِينَ بِوَيْل‏ ـــــ سيلى به رخ نزنيد، و چهره نخراشيد، مو نكنيد و گريبان ندريد و جامه ی سياه بر تن نكنيد و واویلا نگویيد» (بحار الأنوار، ج‏64 ،ص187

حال به نظر شما عزیزانی که در ملاء عام قمه میزنید و بهانه به دست دشمنان و کینه توزان از اسلام میدهید، وقتی معصوم میفرماید،حتی مو نکنید،گریبان پاره نکنید، آیا منطقا نمیتوان استدلال کرد که قمه نزنید!

به فرض هم اگر تمامی این موارد به هر دلیلی اشتباه باشد، آیا شرایط شما مشابه شرایط حضرت زینب (علیها أفضل الصلوات) در روز عاشوراست که میخواهید عینا تمامی اعمال انجام شده در روز عاشورا توسط اهل بیت را انجام دهید؟؟؟!!!!

اگر چنین است،در روز عاشورا،حرام زاده ها، سیلی به صورت زنان و کودکان زدند،گوشواره ها را از گوشها کشیدند،پس لطفا شما هم این شعیره را در عاشورا انجام دهید … کمی تفکر بد نیست….
اگر در روز عاشورا،به صفحه اخبار سایت یاهو که تمام جهان،اخبار آن را مراجعه میکنند،مراجعه میکردید،میفهمیدید که علت ناراحتی ما از قمه زدن در ملاء عام شما چیست…مرقوم شده بود : اسلام و شیعه و زیرش چندین و جند عکس از قمه زنی جوانان،پیرمردان و کودکان گذاشته بودند و حتی یک عکس مصادیق دیگر عزاداری عاشورا نبود ….

شما که این دشمن کینه توز رو میشناسید،پس چرا بی گدار به آب میزنید..

تورو بخدا میتونیم جواب صاحب الأمر رو بدیدم؟؟
میتونیم جواب 72 شهید کربلا، صورت سرخ اهل بیت ،گوشهای پاره ی کودکان رو که فقط برای زنده نگهداشتن اسلام،به این رنج افتادن رو بدیم؟؟؟

قمه زنی در ملاء عام “در حال حاضر” برای اسلام ستیزان بستر مناسبی رو فراهم کرده، و باعث نفرت جهانی از اسلام ، …تمام اینها مخالف شهادت آقا امام حسینه ..
(یک 2،2 تا 4 تا بسیار ساده،فارغ از فلسفه و استفتاء که هر عقل سالمی درکش میکنه)

آقا صاحب الأمر هم ناظر بر ماجرا هستن …

خدا ههمون رو هدایت کنه!

…………………

سلام بر شهداء محرم الحرام…

ثقلین در تاریخ 22ام ، آبان 1393:

مدتها بود که با یک غیر مسلمان در ارتباط بودم تا بالاخره روزی او را شیعه نمایم ، جلسات بحث و گفتگوی علمی زیادی با هم داشتیم و به جاهای خوبی رسیده بودیم ، روزی به من گفت هر چند به تو اعتماد دارم اما خودم هم می خواهم کمی در مورد شیعیان تحقیق نمایم آن هم از منابع دیگر گفتم برو از هر جایی می خواهی تحقیق کن تا به حقانیت تشیع و رحمت بودن اسلام پی ببری ، مدتی از وی خبری نداشتم ، دیگر به تماسهایم پاسخ نمی داد ، نه پیامکی نه ایمیلی و نه هیچ چیز دیگر را . . . ، نگرانش شده بودم تا اینکه پس از چندین بار فرستادن ایمیل و اصرار بر تماس ، بالاخره یک شب وقتی به صفحه ایمیلم رفتم ، آدرس وی را دیدم که پیغامی برایم گذاشته بود با خوشحالی آن را گوشدم اما پس از مشاهده متن کوتاه پیغام بر زحمات گذشته خود که به باد فنا رفته بود حسرت خوردم
می دانید برایم چه نوشته بود ؟
دروغگوی کذاب ، فکر کردی می توانی مرا هم چون بقیه فریب دهی ؟
کجای اسلام دین رحمت است ؟
شیعه را در گوگل سرچ کردم جز وحشی گری و بی رحمی و خود آزاری چیزی دیگری نیافتم
نمی خواهم فردا تیغی به دست بگیرم و فرق دختر معصومم را در حالی که در مقابلم اشک می ریزد بشکافم

دوستان بر فرض روایت مسلم جصاص صحیح باشد بر فرض قمه زنی منبع و سند داشته باشد اما آیا اکنون به وهن مذهب مبدل نگشته آیا حکم ثانوی نیافته
اگر بگویید هنوز هم این اعمال وهن مذهب نیست که بی اطلاعی خود و عدم آگاهیتان از زمانه را ثابت کرده اید

ثقلین در تاریخ 22ام ، آبان 1393:

اما چرا حضرت آقا یک پله بالاتر رفته و قمه زنی را بدعت معرفی کردند
پاسخ این سوال را باید در معنای بدعت و رفتار طرفداران قمه زنی جستجو کرد
بدعت یعنی داخل کردن چیزی که در دین نبوده ، در دین به اعتقاد اینکه این عمل جزء دین است
حال ببینید طرفداران قمه زنی چه می گویند : آنها می گویند این عمل جزء دین است ، جزء شعائر حسینی است ، اگر کسی با آن مخالفت کند امام زمان از او راضی نیست و . . .
آقا جان همین حرفهای شماست که این عمل را بدعت کرده ، از کجا می گویید شعار دین است ؟ جزء شعائر حسینی است و …
به فرض که روایت مسلم جصاص صحیح باشد اما آیا اگر یکبار حضرت زینب این عمل را مرتکب شده باید گفت این عمل شعار دین است آیا سندی و مدرکی بر این حرف دارید

پس طبق ادعای طرفداران قمه زنی و با توجه به تعریف بدعت ، این عمل بدعت به حساب می آید اگر چه دلایل دیگری نیز بر بدعت بودنش وجود دارد

محسن در تاریخ 22ام ، آبان 1393:

متفكرشهيداستاد مرتضی مطهری در یکی از سخنرانی‌هایش درباره تحریفات مربوط به واقعه عاشورا فریاد می‌زند که ما امام حسین خراب کن هستیم! و از علل آن می‌گوید :

« [ امام ]حسین(ع) می‌گوید من نهضت کردم برای امر به معروف، برای اینکه دین را زنده کنم، برای اینکه با مفاسد مبارزه کنم. نهضت من یک نهضت اصلاحی اسلامی است.

[ ولی ] ما آمدیم یک چیز دیگری گفتیم و[ آن ] تحریف کردیم.

ما گفتیم [ امام ] حسین [ علیه السلام ] یک شرکت بیمه تاسیس کرد، بیمه‌ی گناه. گفت شما را از نظر گناه بیمه کردم. در عوض چه می‌گیرم؟ شما برای من اشک بریزید، من در عوض گناهان شما را جبران می‌کنم، اما شما هرچه می‌خواهید باشید، ابن‌زیاد باشید، عمرسعد باشید.

ما می‌گوییم یک ابن‌زیاد در دنیا کم بود، یک عمرسعد در دنیا کم بود، یک سنان‌بن‌انس در دنیا کم بود، یک خولی در دنیا کم بود، امام حسین خواست خولی در دنیا زیاد شود، عمر سعد در دنیا زیاد شود، گفت أیها‌الناس هرچه می‌توانید بد باشید که من بیمه‌ی شما هستم!»

شمارابه خداكمي فكركنيد!چراعلمايي مثل مطهري رادشمن تاب نمي آورد وازبين مي برد؟!
درمقابل چراازعالم نماهاي مقدس مآب متحجرحمايت مي كند؟!
فتاملوا!!!!!!!!!

مرتضی در تاریخ 22ام ، آبان 1393:

منظورم ضرر رساندنه

- امیر در تاریخ 22ام ، آبان 1393:

من تربت امام حسین را دارم و هرسال در صبح روز عاشورا و فقط در روز عاشورا قرمز و رنگ خون به خود میگیرد
عاقلان بدانید حتی خاک هم برای اباعبداله خون گریه میکند. صاحب الزمان هم برای سیدالشهدا خون گریه میکند.
پس اینقدر نگویید قمه زنی و در کل خون ریختن در روز عاشورا بدعت است.
آن دنیا باید جواب توهین به عزاداران را بدهید.

محسن در تاریخ 22ام ، آبان 1393:

اي وااااااااااااااااااااااااااااي

فقط يه جمله ميگم يه دنياتوش حرفه!!

خدارحمتت كنه اي صاحب انديشه مطهر ؛اي مطهري عظيم الشان!!!!

جلیل امین پور در تاریخ 27ام ، آبان 1393:

اشکالی ندارد شماهم در خانه خودت برای امام حسین هر کاری می خواهی بکن بخودت مربوط است و باعث وهن شیعه نمی شوی. کافری که با خدا مخالف است این فیلم ویا عکس تورا می گیرد و دردنیا هوار می کشد که آهای مردم دنیا ببینید اسلام اینست و نتیجه این می شود که اگر غیر مسلمانی بخواهد مسلمان شود از این کار خود داری می کند و آنوقت گناه این ثواب تو از ثوابت بزگتر می شود و درنهایت آنکسی که خاسر دنیا و آخرت می شود بردار شمائید . پس باید کمی عمیق تر اندیشید این قدر نباید سطحی نگر باشید امام حسین (ع) از ما عمل به دستور دین در متن زندگی را می خواهد نه قمه زنی . اصلا هدف امام حسین این بوده است . بنظر من حقیر آنچه از عزاداری برای امام حسین مهم است برپائی مراسم است اینکه خیل عظیم مردم در یک مکان جمع شوند وبدنیا نشان دهند که تابع امام هستند فدائی امامند و امروز جلو هر ستمگری شبیه یزید می ایستند واول خون دشمن را می ریزند و اگرهم لازم شد مثل امام حسین خون خودشان را در راه سربلند دین خدا می دهند.این هدف اصلی است . شکل عزاداری مهم نیست فقط نباید طوری باشد که مایه تمسخر کفار واقع شود .

امید در تاریخ 23ام ، آبان 1393:

اینهمه سال هست داریم قمه میزنیم و سر میشکنیم توی مراسم عاشورا اربعین شهادت حضرت زهرا شهادت حضرت زینب و 21 ماه رمضان این کار انجام میشه..من توی این همه سال تا حالا توی ملا عام قمه نزدم..همیشه جلسه خصوصی بوده.نهایتا 10نفر بودیم…روز به روز داره بیشتر میشه 10 سال قبل روز عاشورا اصلا شاید 2تا هیئت برنامه داشتن اما حالا به برکت امام حسین حداقل این موضوع 2برابر شده..لعنت بر 310

محسن در تاریخ 23ام ، آبان 1393:

متفکرشهید،مطهری عظیم الشّأن:

والله و بالله ما در برابر اين قضيه‏ مسئوليم. به خدا قسم مسئوليت داريم. به خدا قسم ما غافل هستيم. و الله قضيه‏ ای كه دل پيغمبر اكرم را امروز خون كرده است، اين قضيه است. داستانی كه دل حسين بن علی را خون كرده، اين قضيه است. اگر می‏خواهيم‏ به خودمان ارزش بدهيم، اگر می‏خواهيم به عزاداری حسين بن علی ارزش‏ بدهيم، بايد فكر كنيم كه اگر حسين بن علی امروز بود و خودش می‏گفت برای‏ من عزاداری كنيد، می‏گفت چه شعاری بدهيد؟ آيا می‏گفت بخوانيد: “نوجوان اكبر من” يا می‏گفت بگوئيد: “زينب مضطرم الوداع، الوداع”؟! چيزهايی كه من (امام حسين) در عمرم هرگز به اينجور شعارهای پست و كثيف ذلت آور تن ندادم و يك كلمه از اين حرفها نگفتم؟!!!!. اگر حسين بن‏ علی بود می‏گفت اگر می‏خواهی برای من عزاداری كنی ، برای من سينه و زنجير بزنی، شعار امروز تو بايد فلسطين باشد(بحرین وپاکستان وعراق وافغانستان وقطیف عربستان ومصروسوریه ولبنان وسایرمظلومین جهان باشد). شمر امروز موشه دايان است(فی الحال نتانیاهو،اوباما،ملک عبدالله،فرانسوااولاند،کامرون ونوکرانشان شمرویزیدو…زمان هستند) . شمر هزار و سيصد سال پيش مرد، شمر امروز را بشناس. امروز بايد در و ديوار اين شهر(وکشور) با شعار فلسطين(وبحرین وپاکستان وعراق و…) تكان می‏خورد!!!

***جملات داخل پرانتز،جملات متفکرشهیدنیستند!سوءتفاهم نشود!!!

امید در تاریخ 26ام ، آبان 1393:

ببینم تو واقعا فکر میکنی با این حرفها میتونی روی شعائر حسینی تاثیر بزاری و نظر شیعیان رو تغیر بدی..حضرت زینب سر خودش رو شکوند ما هم میشکونیم…

محسن در تاریخ 26ام ، آبان 1393:

شمابريدخودتونوبكشيد!!!
ولي عصمت الله الكبري هرگزچنين كاري نكرد!
كاش يه خورده هم به جاي سرشكستن مغزتون رومي شكستيد!!!!تاازغل وزنجيراوهام رهابشه!

شعائرحسيني؟!!!!!!!
ياللعجب!!!!!!!!!!!!

كاش يه كمي هم دنبال علوم حسيني مي رفتيدظاهربين هاي…
كاش ازكارهاي ديگه حضرت زينب هم تقليدمي كرديد…
كاش استكبارستيزي زينب روهم الگوقرارمي داديداي ظاهربين ها…
كاش علم زينب روازش تقليدمي كرديد…
كاش ولايت پذيري زينب روتقليدمي كرديد…
كاش منطق زينب كبري راالگوقرارمي داديداي بي منطق ها…
كاش صبرزينب راالگوبرداري مي كرديد…
وكاش وكاش وكاش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خدارحمت كندمتفكرشهيدرا

سلام خدابرصاحب انديشه هاي مطهر…

محسن در تاریخ 26ام ، آبان 1393:

بزرگترين شعائرحسيني تجمعات بزرگ تاسوعاوعاشوراي اردبيل وزنجان وتهران وقزوين وكرمان واهواز و…است!!

نه وحشي گري يك عده متوحش مزدور دشمن!!!!!!!

بزرگترين شعائرحسيني هشت سال جنگيدن حق بااباطيل شرق وغرب بود…
بزرگترين شعائرحسيني دلاوري هاي حزب الله دربرابراسراييل خبيث بود…
بزرگترين شعائرحسيني دلاوري هاي حاجرقاسم سليماني وسربازانش درعراق وشامات است كه خارچشم استكباروبرخي بي عقل هاي داخل هستند…
بزرگترين شعايرحسيني مراسمات وهيئت هاي عاقلانه وعالمانه سراسركشوراست…
و…

وآخردعوانالله ان الحمدلله رب العالمين…

امید در تاریخ 27ام ، آبان 1393:

تو غلط میکنی به افرادی که قمه میزنن میگی وحشی و مزدور..مزدور و وحشی خودت هستی..ادمین سایت این توهین نسبت به بقیه کاربرها تایید شده..یا این توهین رو حذف کنید یا جواب ما رو هم تایید کنید

امید در تاریخ 27ام ، آبان 1393:

مزدور و وحشی خودتی..درست حرف بزن بی ادب..ونم از اینکه این مراسم هرسال داره بیشتر میشه داری میسوزی.چرا این توهین تایید شده.جواب ما رو هم تایید کنید.یا این توهین رو حذف کنید

محسن در تاریخ 28ام ، آبان 1393:

دوستان قضاوت كنن!!
من قمه نمي زنم!!

دل دشمن روهم شادنمي كنم ومقصوداونهاروبرآورده نمي كنم!!!!!!

خدااستادرحيم پور روحفظ كنه كه بالعن آبروبرندگان حسين زهرا؛حق مطلب رواداكرد!!!!

تازه من بااين حرفم به شمالطف كردم!!!!!!!!!!!!

والسلام علي من اتبع الهدي…

محسن در تاریخ 28ام ، آبان 1393:

خخخخخخخخخخخخ

خداياقرآن!!!!!!

چه زيبافرمود!!!!

واذاخاطبهم الجاهل!!!قالوا سلاما!!!!!

من كه نميگم!!!!هركسي توخارج ازكشوراينرصحنه هاروميبينه اينوميگهز!به من چه؟!!! ههههههههه

محسن در تاریخ 28ام ، آبان 1393:

البته سوختن كه نيست!!!

ولي خب انسان زيادشدن جهل روببينه ناراحت ميشه ديگه!!!!!!!
خخخخ

- امیر در تاریخ 28ام ، آبان 1393:

آقا محسن به نظر من بزرگترین شعائر حسینی عزای طوریج در روز عاشورا و پیاده روی میلیونی اربعین در عراق است.

- امیر در تاریخ 28ام ، آبان 1393:

خدا جای حق نشسته. هر چقدر شما و امثال شما تبلیغ ضد قمه زنی میکنید، الحمدالله هر سال این عزاداری پر شور تر ، شلوغ تر از سال قبل برپا میشود.
حالا دلیلش چیه؟

محسن در تاریخ 28ام ، آبان 1393:

دوستان روابط عمومي اگه امكان داره بي ادبي ها بنده!!!!وباادبي هاي آقااميد(!!!)روپاك كنيد!!!سپاس

امید در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

تو لیاقت نداری برای امام حسین سر بشکنی و خون بریزی..وقتی قضیه امام حسین رو با فلسطین مقایسه میکنی.دیگه هیچی نمیشه بهت گفت

امید در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

به کوری چشم منکرین شعائر حسینی در اربعین ارباب همه جوره عزاداری میکنیم..ما جریان امام حسین رو با فلسطین و امریکا و اسرائیل مقایسه نمیکنیم..امام حسین /ورای/ همه چیز هست..ربطی به این چیزها نداره

محسن در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

دوست عزيزآقاامير
اولا بنده هم پياده روي اربعين رويكي ازبهترين وزيباترين وپرشور وشعورترين شعائرحسيني ميدونم متاسفم كه يادم رفت كه نام ببرم…
قمه زني هرسال زيادترميشه؟!اولاماكه زيادشدنش رونمي بينيم!چون تومنطقه مابودوكم كم ازرونق افتادخداروشكر…
شعائرحسيني ماتجمعات ميليوني تاسوعا وعاشورااست…
شور+شعور…هنوزتجمعات قمه زني به يك هزارم اون جمعيت هم نمي رسه!!!

البته نارحت كننده است !!چون جهالت كمش هم زياده ومضر!!!!

خداخيرت بده عزيز دل…

وآخردعوانا لله ان الحمدلله رب العالمين…

محسن در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

جناب آقاامید!!!

اولابحث باامثال جنابعالی فایده ای نداره!!

لکن ماازجهت پرشدن اوقات فراغت وکمی هم متبسم شدن این کاروانجام میدیم!!خخخخ

وامالیاقت نداشتن!

بله خداروشکرخدااین لیاقت(!)خخخ روکه دشمن روبیخیال شیم وخودمونو بزنیم روازماگرفته!!!!

خدایابه عددکلماتت شکرکه تواین قضیه بی لیاقت شدیم!خخخ

چه قدرخنده داروالبته برای ماهاجای بسی ناخشنودی وتاسف داره که اونطرف دشمن داره اسلام وشیعه رومیزنه!وماهم خودمونو میزنیم!!!!!!

دیدی دونفرباهم دعواشون میشه!یکی قصدحمله داره !اونیکی هم به جای اینکه ازخودش دفاع کنه!خودشو میزنه!ههههه

خداوندعاقبت همه راختم به خیرکند…

حسین غریب!!!!!!!!!

حسین مظلوم!!!!!!!!!!

آقاداره دسگیرم میشه غربت ومظلومیت یعنی چی!!!!!!

علی اول مظلوم عالم!!!!!

داره دستگیرم میشه که عاقل ترین وبامنطق ترین وباسوادترین مردمان باشی!ویه عده بی منطق متحجر ازتو دم بزنن!!!!!!!

خدایا مظلومیت ازاین بالاترهست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محسن در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

واما بعد
مافلسطین روباامام حسین مقایسه نمی کنیم دوست گرامی…

بحث مااستکبارستیزی ومبارزه باظلمه!

حسین سمبل مبارزه باظلم است!

حالاازشانس بدفلسطین سنی ظالم شده اسراییل وفلسطین هم موردظلم!!!

ازعاشوراچی یادگرفتی؟؟؟؟

فقط خودتوبزنی؟؟؟حالاکی خودش روزده؟

عاشورا انسان بودن رابه ماآموخت!عاشورابه مایاددادکه باتمام قدرت جلوی ظلم ظالمین وتکاثرمتکاثرین بایدبایستی هرچنداندک باشی ودشمنت باتمام قوابه میدان آمده باشد!

عاشورابه مایادداد که باید ازمظلوم دفاع کنی!

مهم نیست مظلوم چه کسی است!مهم این است که ظلم رشد نکند،تابعدهادامن خودت رانگیرد!!!

عاشورابه ماآموخت بایدجلوی زیاده خواهی دشمن بایستی وزیربارذلت نروی حتی اگرآب رابر رویت بستند!(اگرباآمریکاکنارمی آمدیم دنیاراداشتیم ولی ذلت بار!!35سال تحریم وسختی،اماعزتمند!درمقابل سیلی دشمن سیلی زدیم،نه اینکه گردن کج کنیم،خدابت شکن قرن رارحمت کند…)

ازعاشوراآموختیم بایدبه فکرسختی همه باشیم!نه اینکه خودمان راعشق است!!الباقی به جهنم…

ازعاشوراوحسین بن علی ع آموختیم که دشمن رابااعمال خودشادنسازیم!(فقال الحسین:مهلا،لاتشمتی القوم بنا!
حضرت به خانم حضرت زینب فرمود:آرام باش،نکنداین قوم ماراسرزنش کنند!!!لهوف ص80امام حسین , به ام کلثوم،زینب کبری ورقیه وفاطمه ورباب فرمود:مراقب باشیدکه پس ازکشته شدن من،گریبان چاک ندهیدوبه صورت زخم نزنیدودرفراق من گلایه نکنید!،یااختاه !لایذهبن بحلمک الشیطان!امام حسین نگاهی به خواهرانداخت وفرمود:خواهرجان!نکندشیطان صبروحلمت راببرد!لهوف ص 70)

ازامام شهیدمان آموختیم ونیزدرپی اوعقل به مامی گوید که عملی انجام ندهیم که مورداستهزاءوسرزنش دشمن واقع شویم!!!!!!!!!

خدارحمت کند ای مطهری عاقل واندیشمند!سلام خدابرتو وبراندیشه های پاک ومطهرتو!سلام خدابرعقل تو!سلام خدابرتحجرستیزی تو!

سلام خدابرمبارزات تو باپوچی ها وبی عقلی ها…
ای کاش می بودی!وباسخنان دلنشین وعاقلانه ات مرحمی بردل های خسته ی ازدست جهلامی شدی!!!!!!!!

چه زیبا جهلاراوصف کردی وخط امام شهیدمان وافکارش راباب خشکه مقدس های زمان تفکیک کردی!اینکه گفتی:
[ امام ]حسین(ع) می‌گوید من نهضت کردم برای امر به معروف، برای اینکه دین را زنده کنم، برای اینکه با مفاسد مبارزه کنم. نهضت من یک نهضت اصلاحی اسلامی است.

[ ولی ] ما آمدیم یک چیز دیگری گفتیم و[ آن را] تحریف کردیم!!!!!!!!

ما گفتیم [ امام ] حسین [ علیه السلام ] یک شرکت بیمه تاسیس کرد، بیمه‌ی گناه. گفت شما را از نظر گناه بیمه کردم. در عوض چه می‌گیرم؟ شما برای من اشک بریزید، من در عوض گناهان شما را جبران می‌کنم، اما شما هرچه می‌خواهید باشید، ابن‌زیاد باشید، عمرسعد باشید!!!!!!!

ای خدا!!!!!!!

آره دوستان!عراق وبحرین پاکستان وفلسطین رومردمانش روقتل عام میکنن!بهشون ظلم می کنن!!

برخی ازماگفتیم:به درک!بزابکشن!بزاظلم کنن!سرشکوندن خودمون روعشق است!!!!

ماخودمون رومیزنیم!!!!!این ثواب داره!!!این شعائرحسینیه!نه اظلم ستیزی!!!

سلاحمون روسمت خودمون بگیریم وخودزنی کنیم حسینیه!!نه این که دشمن روبزنیم!! نه اینکه ظلم روبزنیم!!!

افسوس وصدافسوس!!!!!!!!!!!!!!!!

محسن در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

ولی امرمسلمین جهان،ونائب برحق امام زمان،بزرگ مرجع تشیع،زمان شناس آگاه،سیاس متبحر،فقیه کامل،زاهدواصل،عزت اسلام،شادی قلب صاحب الزمان،امیدمسلمانان ومظلومان جهان،حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عظیم الشان(روحی فداه):

.قفل زدن وقمه زدن: «بنده خیلی متأسفم که بگویم در

این سه، چهار سال اخیر، برخی کارها در ارتباط با مراسم عزاداری ماه محرّم دیده
شده است که دستهایی به غلط، آن را در جامعه ما ترویج کرده اند. کارهایی را باب

می کنند و رواج می دهند که هر کس ناظر آن باشد، برایش سؤال به وجود می آید.

به عنوال مثال، در قدیم الایام بین طبقه عوام النّاس معمول بود که در روزهای

عزاداری، به بدن خودشان قفل می زدند! البته، پس از مدتی، بزرگان و علما آن را منع

کردند و این رسم غلط برافتاد. اما باز مجدّداً شروع به ترویج این رسم کرده اند و

شنیدم که بعضی افراد، در گوشه و کنار این کشور، به بدن خودشان قفل می زنند!

این چه کار غلطی است که بعضی افراد انجام می دهند!؟ قمه زدن نیز همین طور

است. قمه زدن هم از کارهای خلاف است. می دانم عدّه ای خواهند گفت: «حق این

بود که فلانی اسم قمه را نمی آورد.» خواهند گفت: «شما به قمه زدن چه کار

داشتید؟ عدّه ای می زنند؛ بگذارید بزنند!» نه؛ نمی شود در مقابل این کار غلط سکوت

کرد. اگر به گونه ای که طیّ چهار، پنج سال اخیر بعد از جنگ، قمه زدن را ترویج کردند

و هنوز هم می کنند، در زمان حیات مبارک امام رضوان اللّه علیه ترویج می کردند،

قطعاً ایشان در مقابل این قضیه می ایستادند. کار غلطی است که عدّه ای قمه به

دست بگیرند و به سر خودشان بزنند و خون بریزند. این کار را می کنند که چه بشود؟!

کجای این حرکت، عزاداری است؟!… امام بزرگوار، خط شکنی بود که هرجا انحرافی

در نکته ای مشاهده می کرد، با کمال قدرت و بدون هیچ ملاحظه ای، بیان می فرمود.

اگر این بدعتها و خلافها در زمان آن بزرگوار می بود یا به این رواج می رسید، بلاشک

می گفت. ( بیانات مقام معظم رهبری در دیدار روحانیون و وعاّظ، در آستانه ماه محرم

03/03/1374)

محسن در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

چه تلخ گفت امام خوبی هاحضرت محی الشریعة الالهیّة،فخرالعرفاءوالفقهاء اعلم العلماء وافقه الفقها وشیخ العرفاء،قدوةالحکماء المتألّهین،مجاهداکبر،فقیه وعارف کامل،زاهدواصل،منادی توحید،عزت اسلام، حسینی خصلت،خارچشم دشمنان اسلام ومنافقان، حضرت آیة الله العظمی امام خمینی بت شکن اعلی الله مقامه :
«خون دلی که پدر پیرتان از این مقدس نماهای متحجر خورده است هرگز

از فشارها و سختی های دیگران نخورده است»
السّلام علیک یاروح الله،أیّهاالعبدالصالح،المطیع لله ولرسوله ولأمیرالمومنین،نشهدأنّک قدأقمت الصّلاة،وآتیت

الزّکاة،وأمرت بالمعروف،ونهیت عن المنکر،وجاهدت فی الله حقّ جهاده،حتی أتاک الیقین،ورَحَمَک الله حیّاًومیّتا
***************************
حجه الاسلام استاد محسن قرائتی مفسر گران قدر قرآن کریم:

بعضی‌ها خودشان را ازامیرالمؤمنین حزب‌اللهی‌تر می‌دانند. بعضی خودشان را از مراجع تقلید

حسینی‌تر می‌دانند. کدام مرجع تقلید در تاریخ قمه زده است! خیلی حزب‌اللهی هستی قرآن

بخوان، تدبر کن، نمازجمعه برو، به فقرا کمک کن، مشکل مردم را حل کن، می‌خواهی خون

بدهی، بانک خون بیاید

خونت را بگیرد و یک مسلمان را نجات بده. این آقایی که خودش را خونی‌کرده، خمسش را

داده؟ تمام لقمه‌هایش حلال است؟ هر هفته نماز جمعه می‌رود؟ فقرای محله را رسیدگی می‌کند؟

یا فقط یک لباس می‌پوشد و خون می‌ریزد؟ کسی فکر کند اگر خودش را خونی کرد یا اگر

نمی‌دانم هیئتی راه انداخت به وظیفه‌اش عمل کرده است؟!!!

محسن در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

بزرگ مرجع جهان تشیع ،متحیرکننده شرق وغرب عالم،درهم شکننده ابهت ابرقدرتان شرق وغرب،امام خوبی ها،خمینی عظیم الشان(قدس الله نفسه الزکیه):

اگرقیام سیدالشهداءنبودمانمی توانستیم پیروزبشویم،تمام این وحدت کلمه ای که مبداءپیروزی ماشد،برای

خاطراین مجالس عزا واین مجالس سوگواری واین مجالس تبلیغ وترویج اسلام شد.

سیدمظلومان یک وسیله ای فراهم کردبرای ملت که بدون اینکه زحمت باشدبرای ملت،مردم مجتمع اند.اسلام

مساجدراسنگرقراردادووسیله شدازباب این که از همین مساجد،ازهمین جمعیت ها،ازهمین جمعات،ازهمین

جمعه هاوجمعات،همه اموری که اسلام رابه پیش میبرد،محیاباشدوبالخصوص حضرت
سیدالشهداءازکارخودش به ماتعلیم کرد.

مرگ برکسانی که صاحب این سخنان راضدشعائرحسینی میداند،اُف برشما

lord128 در تاریخ 25ام ، آبان 1393:

دست آقای مسائلی درد نکند
جواب نقد علمی ایشان را بدهند!!(البته علمی جواب بدهند)

امید در تاریخ 30ام ، آبان 1393:

.یه نفر به اشتباه میگفت هرکی قمه بزنه ضد ولایت فقیه هست و داشت تهمت میزد به ما..من هم گفتم خوب تو اینجوری فکر کن اما مهم اینه که حقیقت این نیست.مهم نیست که باور کنی یا نه..مهم اینه که این حقیقت وجود داره و مراسم 9ربیع الاول و عیدالزهرا و قمه زنی سال به سال بیشتر میشه..سالهای قبل فقط روز عاشورا بود.اما حالا چند سال هست که اربعین شهادت حضرت زهرا 21ماه رمضان شهادت حضرت زینب و حتی بعضا در عاشورای شمسی هم برگزار میشه …مدیر سایت لطفا جواب من رو هم تایید کنید

امید در تاریخ 26ام ، آبان 1393:

جالب ترین و خنده دار ترین چیزی که من تا حالا خوندم این کلمه /استاد/ مهدی مسائلی هست….

Ahmad در تاریخ 26ام ، آبان 1393:

شما که همه چیرو گفتید دروغه ب نظر من بیائید از ریشه بکنیم تا وحدت زیباتر بشه اصلل علی علیه السلام حقش بود فاطمه سلام الله حقش بود اصلا چیزی رخ نداد عاشورا دروغه امام عصر دروغه
وحدت مبارکتون ایشاالله با عمر و برادران عمری محشور بشید

محسن در تاریخ 26ام ، آبان 1393:

خدايا!!!!!!!
عقل!!!!!!عجب نعمتي دادي!!!!!افسوس برخي آكبندتحويل خودت دادندومي دهند!وخواهندداد!!!!!!!!!!!!
عقل!!!حجت درون!!!!!!!!!!!!
عقل!!!!غريب ترين عضوبدن!!!

قربان غربت مولاعلي برم!همين تيپ آدمهابودن كه مولاي مااول مظلوم عالم لقب گرفت!!!!

جلیل امین پور در تاریخ 27ام ، آبان 1393:

با سلام
من از آقای محمد سبحان که طرفدار قمه زنی هستند می خواهم یک حدیث بیاورند که معصوم گفته باشد شما بخاطر امام حسین به خودتان ضرر بزنید مباح است و ضمنا بفرض که چنین حدیثی هم باشد آیا در دنیای امروز که تمام حرکات انسانها زیر ذره بین است و بلافاصله در دنیا منتشر می شود و کفار با دیدن این کارها شیعه را مورد تمسخر قرار می دهند یک انسان شیعه امام حعفر صادق که باید برای ائمه زینت باشد با این کار که باعث وهن مذهب شده است کار درستی انجام داده است ؟
چرا از چنین موضوعاتی که اصلا اهمیتی ندارد این همه دفاع می شود . امروز در دنیا دین مورد هجوم شیطانهای برزگی مثل آمریکا وامثالهم می باشد و شما بجای اینکه با دشمنان خدا بجنگید با هم می جنگید. آیا فکر می کنید با این کارها بهشت هم خواهید رفت ؟
با تشکر

- امیر در تاریخ 28ام ، آبان 1393:

کسی بخاطر امام حسین به خودش ضرر نزده آقای محترم. کسانی به خودشان ضرر میزنند و صد البته به جامعه، که پشت نقاب اسلام ربا خواری، رانت خواری و اختلاس میکنند که در این جامعه فراوان است. چرا سراغ آنها نمیروید؟

محسن در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

بااين مسائل هم به شدت مخالفيم ونقدوتخريبشان مي كنيم…
دقت مي كرديد استادرحيم پورداشتنددرباره امام حسين واحاديثشان درباره بازاراسلامي صحبت مي كردند كه به نحوه غيرصحيح عزاداري رسيدندواين موضوع رااهم ازموضوع بازاركه مهم است تشخيص دادند!!!!

محسن در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

دوست گرامي اين نصايح شماوامثالهم به دوگروه اثرنخواهدداشت

١-كساني كه مغزمتحجردارند!كه نرودميخ آهني درسنگ!!!!!

٢-مزدوران دشمن!كه فاسقين ومنافقين و…هستندآنهاهم كه درحال انجام ماموريت اربابانشان هستند!!

پس هرگزبه اين سخنان گوش نخواهندكرد…

محمودعلی در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

عمل حضرت زینب سلام الله علیها چون تالی تلو معصوم بوده اند حجت شرعی دارد و سند روایت هم صحیح است بنابرین زدن سر به چیزی شبیه چوبه محمل چند روز بعد از عاشورا برای نسوان جایز است ولی جواز آن برای مردان در روز عاشورا آن هم با شمشیر یا قمه محل اشکال است والله اعلم

روابط عمومی سایت1 در تاریخ 30ام ، آبان 1393:

از کجا میگید سند روایت صحیح است ؟
اصلا متن را خواندید ؟

- امیر در تاریخ 29ام ، آبان 1393:

اگر مراد از وهن مسخره کردن باشد، بايد بگوييم که پر واضح است که مسخره کردن هيچگاه باعث حرمت حلالی نمی شود چه برسد به مستحب يا واجب، تمامی پيامبران مورد مسخره ی کفار بودند، خدا می فرمايد: «يا حسرة علی العباد ما يأتيهم من رسول الا کانوا به يستهزؤون» حسرت باد بر بندگانی که هر فرستاده ی خدا که می آمد او را مورد استهزاء قرار می دادند، در آيه ی ديگر خدا می فرمايد: «ان الذين اجرموا کانوا من الذين آمنوا يضحکون» که البته دلالت دارد که اگر روزی کفار ما را مسخره نکردند بايد در ايمان و دين خود شک کنيم، خدا می فرمايد: «ولن ترضی عنک اليهود ولا النصاری حتی تتبع ملتهم» هيچگاه يهوديان و مسيحيان از تو راضی نخواهند شد مگر آنکه پيرو ملتشان شوی، حال اگر روزی آنها از ما راضی شدند بايد بدانيم که خلافکار شده ايم، پس اصلاً نبايد دنبال جلب رضايت آنان باشيم.

روابط عمومی سایت1 در تاریخ 30ام ، آبان 1393:

وهن به معنای مسخره کردن نیست…

http://islamquest.net/fa/archive/question/fa22752
1. لازم به ذکر است که «وهن دین» و یا «وهن مذهب» یک قاعده‌ی فقهی نیست تا تحت عنوان قواعد فقهیه از آن بحث شود.
2. وهن در لغت؛ به معنای تضعیف و سست نمودن کسی یا چیزی است.[1] و در اصطلاح فقهی؛ وهن دین و یا مذهب به معنای سبک جلوه دادن دین و مذهب در انظار عمومی دیگر ادیان و یا مذاهب است.
3. در واقع؛ عنوان وهن دین یا مذهب، یک عنوان ثانوی است؛ و فقها پیرامون برخی از احکام به وهن دین و یا مذهب استناد می‌کنند و می‌گویند: هرکارى که باعث وهن دین و مذهب گردد حرام است و باید از آن اجتناب شود.[2]
4. بنابراین، اگر عمل مستحبی یک مسلمان باعث بدبینی جامعه و مردم دیگر ادیان نسبت به دین و یا مذهب شود، این کار را باید ترک کرد؛ زیرا از باب قاعده‌ی اهم و مهم،[3] خدشه­دار نشدن و تضعیف نشدن دین و مذهب مهم‌تر از انجام یک عمل مباح و یا مستحب است؛ مانند قمه زدن در عزای امام حسین(ع)[4] -با صرف نظر از اضرار به نفس- حتی اگر آن را عمل مباح و یا مستحبی بدانیم، یکى از آسیب‌هاى آن در حال حاضر، وهن دین و مذهب است.[5] امروزه، این عمل، باعث نوعى دلزدگى نسبت به دین اسلام و مذهب شیعه شده و سبب می‌شود شیعه در میان مذاهب اسلامى متّهم به غلوّ شود. و به جای این­که موجب علاقه‌ی مردم به امام حسین(ع) و قیام عاشورا شود، در چشم جهانیان موجب وهن مذهب شیعه می­شود. پس، اجتناب از آن مهم­تر از انجام آن است.

[1]. فراهیدى، خلیل بن احمد، کتاب العین، محقق و مصحح: دکتر مخزومى، مهدى، دکتر سامرائى، ابراهیم، ج 4، ص 92، واژه‌ی «وهن»، ‌نشر هجرت، قم، چاپ دوم، 1410ق.
[2]. حسینی خامنه‌اى، سید على بن جواد، أجوبة الاستفتاءات، ص 326، دفتر معظم له، قم، چاپ اول، 1424ق؛ فاضل لنکرانى، محمد، احکام عمره مفرده، محقق و مصحح: عطایى، محمد، ص 199، م 434، انتشارات امیر قلم، قم، چاپ یازدهم، 1426ق؛ مکارم شیرازى، ناصر، مناسک جامع حج، محقق و مصحح: علیان نژاد دامغانى‌، ابو القاسم، ص 404، انتشارات مدرسة الإمام علی بن أبی طالب علیه السلام، قم، چاپ اول، 1426ق.
[3]. ر.ک: نمایه «دفع افسد به فاسد»، سؤال 2040.
[4]. ر.ک: نمایه «حکم قمه زدن در زمان حاضر»، سؤال 728.
[5]. أجوبة الاستفتاءات، ص 326.

امید در تاریخ 30ام ، آبان 1393:

هی میگن افراد خارج از کشور حرف میزنن درحالی که اونها راجع به مسائل خیلی مهمتری هم حرف میزنن و نظر میدن و مسخره میکنن..اگر حرف اونها رو ملاک میدونین چرا اون قسمت از حرفها رو نمیگین و گیر دادین به این موضوع…لطفا تایید کنید.با تشکر

خادم الزهرا در تاریخ 1ام ، آذر 1393:

برای اثبات اینکه آقای شیرازی مردی بی خرد بود این است که :

من بی سواد می دانم که برای ظهور ما نیاز مند افراد بیشتر هستیم تا آقا بیاد … همانطور که حضرت موسی می گفت من یخاف القتل دارم
پس باید آدم زیاد داشته باشین خوب _(1)

از ون طرف هم موسسه گالوگ اروپایی گفته دین پانزده سال آینده اروپا اسلام است(2)

ودوباره از اون طرف مسیحی ها که حاشون از عزاداری مسخره خودشون یعنی قمه زنی مسیحی بیزارن به دنبال یه دین متین و خوب می گردن (3)

(3)(2)(1)»»»»»»

اون مسیحی که می خواد مسلمان بشه بیشئوری شیعه ها که قمه زنی می کنند و سنی ها را به عنوان وهابی که سر میزنند و آدم می خورند می بینن و در نتیجه می گن بی دی نی بهترین راهه و درواقع ما بیشئور ها با اینکار ها فقط دشمن اهل بیت را زیاد کردیم

هرکس دلیل بیشتر از این بخواد باز هم پایه هستم جواب بدم

اما در مورد سر بریدن حضرتاسمائیل توسط پدرش ابراهیم خلیل شاید بعضی افراطی ها بگن پس چرا اونجا نشد :::: اون دستور الهی و خاص حضرت ابراهیم بوده و گرنه باید پدرست الآن سر تورو هم باید می برد

راستی اگه شما طرفداران خاندان شییرازی ها می خواهید عاقلانه بر خورد کنید و از روی خریت و لجاجت بر خورد نکنید یه تحقیقی در باره این آقای صادق شیرازیتون بکنید

تو برادر طرف دار صادق شیرازی

ap0010
واقعا برات متاسفم که فک می کنی خودتون خیلی حسینی هستین ما کافر
ببین تو کربلایی هستی من هم هستم و ماها هم هستیم
تو عزاداری می کنی ما هم می کنیم
تو هیآت میری ما هم میریم
تو خدات الله ما هم خدامون الله
تو رسولت حضرت محمد ص ما هم رسولمان حضرت محمد ص
تو امامت مهدی عج امام ما هم حضرت مهدی عج

ولی نمی دونم در آخر چه مرگته که ما رو کافر می دونی و خودتو بهشتی

کمی فکرتو باز کنی می بینی چی باعث شده همه از هیات فرار

- امیر در تاریخ 1ام ، آذر 1393:

به نظر من بجای اینکه اینقدر نگران این باشی که چرا مسیحی ها مسلمان نمیشوند، نگران این باش که چرا مسلمانان دارند از دین خارج میشوند.
اینو براحتی میتونی توی دور و اطرافت (خانواده ها ،دانشگاهها و …) ببینی

محسن در تاریخ 2ام ، آذر 1393:

مطمئن باش اگه قمه زني واين دسته ازكارهاروبهشون معرفي كنيم تابمونن!حتماازدين خارج مشن كه هيچ بلكه عزمشون روبراي خارج كردن سايرين ازدين هم جزم ميكنن!!!!!

مهدی در تاریخ 16ام ، آذر 1393:

این همه بحث برای اینکه حضرت زینب سلام الله این حرکت را کرده یا نه ؟ و آیا حرکتش مورد قبول است یا نه ؟

خب برید از اهل علمی که قبولشون دارید بپرسید تا پاسخ بگیرید ، الکی هم بدون علم کامت نذارید ،چون هر سخنی حتی در دنیای مجازی بخصوص مسئولین اخروی دارد

درضمن :

“جزع” در بیانات اهل البیت علیهما سلام نهی و نکوهش شده و گاها در علوم فقهی میبینیم که کفاره هم صادر گشته امــــــــــــــــــــا ، “جزع ” برای مصائب اباعبدلله الحسین علیه السلام مورد استثناء قرار گرفته و اشکال ندارد که هیچ ، بلکه باعث اجر کثیر هم شاید باشد

این مسئاله تفاوت دارد با رفتارهایی که از روی قصد میخواهند به دین ضربه بزنند و… ، ولی گفتیم که اگر کسی هم اطلاع نداشت ، بداند

اگر مقام اباعبدلله الحسین علیه السلام را ذره ای درک میکردیم متوجه میشدیم در راه عزاداری آقایمان جان هم میدادیم باز کم بود و جایز بود و ارزشمند…

موفق باشید

محمود در تاریخ 16ام ، آذر 1393:

نظرات دوستان رو خوندم
بعضی ها شور حسینی دارن ( زیاد هم دارن )
ولی دریغ از شعور حسینی
اگه به جای اینکه هر سال با قمه تو سر خودمون بزنیم به طرف ظالم و یزید زمان حرکت میکردیم مطمئنم که تا الان نشونی از ظلم ( همون چیزی که امامان معصوم ( ع ) یک عمر باهاش جنگیدند ) تو دنیا نبود
لقوم یعقلون

نرگس در تاریخ 21ام ، آذر 1393:

امام علی علیه السلام:
زکات عقل تحمل نادان است.
قمه زنایی که مردم دنیارو فوج فوج سنی مذهب میکنن و بعد همون سنیا رو لعن و سب میکنن اونم بصورت علنی!! باید جواب حضرت زهرا سلام الله علیها رو اون دنیا بدن… اللهم عجّل فی فرج.مولانا بحق زینب کبری

مدافع ولایت در تاریخ 28ام ، آذر 1393:

فقط بگم خجالت هم خوب چیزیه

حمید در تاریخ 25ام ، بهمن 1393:

از زحمات شما بابت روشن شدن صراط مستقیم ممنون
عالی و بدون جنجال ان شاء الله جواب خواهد داد

بنی ادم! در تاریخ 8ام ، اسفند 1393:

احسنت به شما سردبیر به خاطر آوردن این نقد قابل ملاحظه و مفید
در اسرع وقت کتاب فوق را تهیه خواهم کرد

عمارِمولا در تاریخ 30ام ، مهر 1394:

ـ راوی این داستان فردی است بنام مسلم جصّاص(گچکار) و او ماجرا را این‏گونه نقل می‏کند:
وقتی در حال بازسازی دروازه اصلی شهر کوفه بودم، هیاهویی شنیدم؛ به سمت هیاهو حرکت کردم و دیدم که اسرای عاشورا در کجاوه بودند. وقتی یزیدیان سر بریده امام حسین(ع) را بالای نیزه بردند، حضرت زینب(س) با مشاهده این صحنه و از فرط ناراحتی، سر خود را به چوب محمل کوبید و خون از زیر مقنعه ایشان جاری شد؛ با چشم گریان اشعاری را قرائت می‏کند…
اولاً: از نظر سندی این داستان شدیداً ضعیف است؛ این مطلب برگرفته از کتابی بنام نورالعین فی مشهد الحسین است که نویسنده آن مشخص نیست و تنها برخی آن را به ابراهیم بن محمد نیشابوری اسفراینی نسبت داده‏اند که شخصی اشعری مذهب و شافعی مسلک بوده. بسیاری از علما به بی‏اعتباری آن صحّه گذاشته‏اند؛ چنانچه عالم بزرگوار آیت الله حاج میرزا محمد ارباب(ره) در خصوص بی‏اعتبار بودن کتاب نورالعین و بی‏اساس بودن گفته‏های مسلم جصّاص تاکید دارد. (117) همچنین محدث بزرگوار مرحوم شیخ عباس قمی(ره) صاحب منتهی‏الآمال و مفاتیح الجنان، در این خصوص می‏نویسند:
نسبت سر شکستن به حضرت زینب(س) بعید است؛ چون ایشان عقیله بنی هاشم و صاحب مقام رضا و تسلیم است. (118)
وی سپس با استناد به کتابهای معتبر تاریخی اثبات می‏کند که اسرای کربلا را بر ناقه‏های عریان و بی‏جهاز نشانده بودند و اصلاً محمل و هودجی در کار نبود تا آن حضرت سرش را به آن بکوبد!
مشکل دومِ سندیِ این روایت، آن است که سلسله سند و راویان آن در هیچ منبعی ذکر نشده است.
ثانیاً: همان طور که در روایات قبل دیدید، این‏گونه رفتارها مورد نهی حضرات معصومین است؛ خصوصاً امام حسین(ع)، مصیبت‏دیدگان کربلا را، از چنین اعمالی نهی‏کرده بودند. سؤالی که در اینجا مطرح است، این است که اگر امام حسین(ع) خواهرشان را قسم دادند و حتی تذکر دادند که مبادا شیطان صبر از کَفَت برُباید، (119) با این فرض چطور ممکن است حضرت زینب(س) اقدام به شکستن سر خود کنند؟! آیا تذکر امام حسین در شب عاشورا را فراموش کردند؟! به یقین حضرت زینب(س) که از اولیای خاص الهی هستند و از علم لدنّی بهره‏مند بوده اند، ممکن نیست برخلاف تذکّر امام(ع) چنین عملی را مرتکب شده باشند.
لذا با توجه به روایاتی که حضرت زینب(س) را اسوه صبر، رضا و خویشتن‏داری معرفی کرده¬اند، قبول چنین وقایعی بسیار سخت است.
ثالثاً: در ضعف مضمون و غیر قابل اتکا بودن این روایت، همین بس که در بیتی از اشعار منتسب به حضرت زینب در این روایت، حضرت امام حسین(ع) به سنگدلی و قساوت قلب متهم شده است؛ (120)بدیهی است که معرفت بی‏بدیل عقیله بنی‏هاشم(س) اجازه اهانت به امامی چنان والا مقام را ولو با انگیزه تمسّک به صنایع ادبی، قابل توجیه نمی‏داند.
رابعاً: حتی اگر فرض کنیم این داستان صحت داشته باشد و حضرت زینب(س) در آن وضعیت بحرانی ـ که برای اولین بار سر برادرش را بر نیزه دیده است ـ سر خود را به محمل زده باشد، این حاکی از شدّت تأثر و اندوه آن حضرت است و هیچ معلوم نیست که ایشان به قصد سرشکستن این کار را کرده باشند و دلیلی بر جواز این کار در شرایط عادی نیست؛ در آن صورت نیز فقط می‏توان در شرایطی مشابهِ آنچه بر حضرت زینب(س) گذشته، آن را تجویز کرد.
مؤید این مطلب آن است که نه در مورد حضرت زینب(س) و نه در مورد سایر زنان حرم، نقل نشده¬که در سالگرد عاشورا به اعمالی مثل آن اقدام کرده باشند. علاوه بر اینکه هیچ دستور، یا حتی توصیه‏ای به سرشکستن و خدش در عزای سالار شهیدان، از امام سجاد(ع) یا دیگر ائمه هدی وجود ندارد؛ هرچند ایشان به امر عزاداری و گریه و ندبه برای پدر خویش همت والایی داشتند.
• برخی می‏گویند: امام سجاد(ع) در کنار زنان حرم بود؛ اگر کار آنها اشتباه بود، آنان را نهی‏می‏کرد!
ـ ببینید یک مطلبی شهید اول در کتاب الفوائد دارد؛ در اینکه فعل، تقریر و گفتار معصوم، حجّت است، ایشان بحث کرده است. می‏گوید: فعل معصوم چند احتمال دارد؛ یکی اینکه کاری که انجام دهد، به عنوان اینکه «دستور شرع است» انجام دهد، که [در این صورت] دلیل می‏شود برای ما؛ آن وقت آن را به عنوان قانون شرع باید بپذیریم.
یک وقت به عنوان شرایط روز است، که اسمش «احکام حکومتی» است؛ اما یک وقت مربوط به شخص خودش است، یعنی مثلاً پیغمبر اکرم برنامه گذاشته که روز شنبه خورشت بادمجان بخورد، یک معصوم بنایش را این گذاشته، آن وقت من فقیه نمی‏توانم بگویم مستحب است روز شنبه خورشت بادمجان بخوری. چرا؟ چون اینها یک چیز شخصی است. خوب توجه بفرمایید! شهید اول این را می خواهد بگوید… اگر این احتمال بوده باشد، این کار عمل شخصی است و به عنوان یک دستور شرعی تلقی نمی‏شود.
شهید اول می گوید حتی فعل معصوم اگر چنانچه ما احساس کنیم که این مربوط می‏شود به شخص او، ما نمی‏توانیم این را به عنوان حکم شرعی بیاوریم.
حالا در اصل مسئله، اگر حضرت زینب یا حضرت ابوالفضل یا دیگران این کار را کرده باشند، آیا می‏توانیم به آن استناد کنیم؟ حالا حضرت زینب (س) در آن حال بی‏تابی و بی‏حالی شاید به این گونه ناخود آگاه، سرش به محمل خورده باشد، آن وقت ما نمی‏توانیم این را دلیل شرعی بگیریم از نظر فقهی.
… به هر حال، این را می خواهم بگویم که اقامه شعائرِ «من در آورده»، آن هم در حد افراطی‏اش و استناد دادن آن به شرع، قطعاً شبهه «بدعت» در آن وجود دارد.» (121)
ـ به راستی در آن لحظات آشوب و اضطراب سهمگین ـ که اساسا رفتار زنان حرم در آن شرایط، تا حدی قابل درک است ـ امام اسیر و رنجور، در مقام تقریر قرار داشتند؟!
اگر بر فرض محال چنین گفته‏ای صحت داشته باشد، عمل قمه‏زنان با فعل حضرت زینب(س) تفاوت آشکار دارد. (122)قمه زنی اختیاری، آن هم در زمانه ای که دنیا به دنبال معرفی مسلمانان به عنوان تروریست و خشن و خون ریز می باشد، با سرشکستن از روی فشار و در شرایط ویژه، اصلا تناسبی ندارد؛ (123) هر چند با دلائل ارائه شده، روشن شد که نسبت دادن این عمل به حضرت زینب(س) از طریق این روایت ضعیف، جفا در حق آن حضرت است.
• یعنی هیچ تأییدی بر این‏گونه رفتارها از سوی اهل بیت(ع) وجود ندارد؟
ـ از هیچکدام از ائمه ما روایت نشده که به پیروان خود اجازه چنین کارهایی را داده باشند یا خود ایشان به این کارها برخاسته باشند و یا در زمانشان علناً یا مخفیانه کسی یا کسانی به این کارها برخاسته، دسته بندی کرده و در ملأ عام آبروی اسلام و تشیع را برده باشند. هرگز! هرگز! حتی در زمان آزادی شیعیان[و رفع عوامل تقیه] نیز با آنکه برای اعمال خود مانعی نمی دیدند؛ مانند زمان مامون و اوائل دولت بنی عباس چنین اعمالی سابقه ندارد.
با هزار اگر، اگر فرض کنیم که این اعمال، حرام هم نباشد، بدون شک از جمله چیزهایی است که باعث ننگ و عار مذهب بوده مردم را از چنین دینی بیزار می‏کند و حتما زبان بدگویی را به روی دین ما خواهد گشود. شک نیست که این اعمال، این دسته‏بندی‏ها، این به سر کوفتن‏ها، این قمه‏کشیدن‏ها، آن هم در برابر مردم و در برابر عام (مخصوصا این روزها در ایران در معرض انظار تمام دول خارجی ـ مترجم (124) و تمام این کارها، از اموری است که خدا و پیامبر و امامان، هیچ‏کدام به آن راضی نخواهند بود. بدتر از همه، نسبت‏دادن این امور به همان بزرگواران، بدترین گناهان و فجیع‏ترین خیانت‏ها و پرعقاب‏ترین معاصی است. (125)

—————-

پاورقی ها و استنادات این بخش:

117. میرزا محمد ارباب، الاربعین الحسینیه، چاپ اسوه، ص232
118. شیخ عباس قمی، منتهی الآمال، ج 1، ص75
119. از امام سجاد(علیه‏السلام) نقل شده که در شب عاشورا، همان شبی که پدرم در صبح آن به شهادت رسیدند، من در خیمه بودم و عمه‏ام زینب از من پرستاری می کرد… امام حسین(علیه السلام) عمه‏ام راتسلّی داد و گفت: امام حسین(علیه‏السلام) به ایشان نگاه کرد و فرمود: خواهرم، مبادا شیطان بردباری را از تو بگیرد… خواهر تو را قسم می دهم و از تو می خواهم که قسمم را نادیده نگیری؛ زمانی که من به شهادت رسیدم برای من گریبان چاک مکن، به صورتت چنگ مزن، صدایت را به نوحه و واویلا بلند مکن. سپس عمّه‏ام را آورد و در کنار من نشاند و خود به نزد اصحابش رفت… ( الکامل فی التاریخ، ج4، ص59؛ البدایه والنهایه، ج 8، ص 177؛ تاریخ الیعقوبی، ج2، ص244؛ بحارالانوار، ج 45، ص2؛ انساب الاشراف، ج 3، ص 185، چاپ زکار، ج 3، ص 392؛ المنتظم فی التاریخ الملوک والامم، ج 5، ص 338؛ تاریخ الطبری، ج5، ص420)
.120 … یا أخی قلبک الشفیق علینا ما له قسی و صار صلیبا
121. مصاحبه با آیت الله محمد هادی معرفت، عاشورا، عزاداری، تحریفات، ص 528
122. محمد صحتی سردرودی، «تحریف شناسی عاشورا و تاریخ امام حسین»، عاشورا، عزاداری، تحریفات، ص 209
.123 محمد تقی اکبر نژاد، فصلنامه تخصصی فقه اهل بیت علیهم السلام، نشر دائره المعارف فقه اسلامی بر طبق مذهب اهل بیت علیهم السلام قم، شماره های 48 و 50، زمستان 1385 و بهار1386، با اندکی تغییر
124. مترجم، جلال آل احمد است.
.125 علامه سید محسن امین، التنزیه لاعمال الشبیه، ترجمه جلال آل احمد، ص

علی رحیمی در تاریخ 3ام ، آبان 1394:

با سلام
من همه کامنتارو فرصت نکردم بخونم.
اما اونایی که قمه میزنن یه سوالی ازشون دارم! مگر خداوند شراب رو بخاطر مضر بودن حرام نکردند؟!
همه جنبه ضرر داخلی داره. هم خارجی.
این هم جنبه ضرر زدن به خود رو داره .هم به آبروی شیعه.
مگه امام حسین علیه السلام که عالم به فدایش شود بخاطر این قیام کردند و به شهادت رسیدند که منو شما به خودمون صدمه بزنیم ؟!امام حسین علیه السلام به ما درس آزادگی دادند و ایستادگی در برابر ظلم.
روضه رفتن و اشک ریختن و ثوابی که داره به جهت پاک شدن و سبک شدنه و نزدیکی انسان آرمانهای امام علیه السلام و گرنه شما گردنتو بزن .ولی در برابر ظلم ساکت باش… به نظرت فایده ای داره

علی رحیمی در تاریخ 3ام ، آبان 1394:

ما اصلو رها کردیم و دنبال فرعیات هستیم.واین ها هم دسیسه دشمنان دیرینه اسلامه یعنی.صهیونیست انگلیسی .
قیام امام حسین علیه السلام از حرکت ایشان تا بعد از شهادت و وقایع شام همگی درس و روضه و عزاداری ایشان به جهت زنده نگه داشتن این هدف تا زمانیست که امید به خدا نور دیدگانمان مهدی موعود عجه الله تعالی فرجه شریف ظهور کرده و مردم با عبرت از حادثه عاشورا و با دلی خونین در کنار حضرت انتقام جدشوتو بگیریم.و گرنه سر خونی مالی تو بچه خردسالت به جز لطمه به خودت و اسلام چی داره؟اگه ارادت داری به مردم کمک کن.برو خون اهدا کن به مراکز پزشکی

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن