امروز: یکشنبه 24 شهریور 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 31425
تاریخ انتشار: 12:24 ب.ظ - چهارشنبه 1395/03/5
چاپ این پست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با اشاره به مقاومت دولت در برابر حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر پردرآمد گفت: دولت به دلیل تبعات سیاسی و اجتماعی نمی‌خواهد مصوبه مجلس را اجرا کند و این رویکرد به نفع اغنیا است.

به گزارش فتن، محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد مصوبه مجلس برای قطع یارانه نقدی پُردآمدها و مقاومت دولت در این زمینه اظهار داشت: دولت ملاحظات سیاسی را بر ملاحظات کارشناسی در بخش اقتصاد ترجیح می‌دهد و رویکرد و ادبیات دولت در بحث هدفمندسازی یارانه‌ها این است افکار عمومی و طبقات اجتماعی را بیشتر متوجه خود کند.

وی افزود: تمام کارشناسان اقتصادی و حتی مسئولین در دولت فعلی در گذشته منتقد جدی اجرای روش کنونی هدفمند کردن یارانه‌ها بودند؛ در جلسات کمیسیون تلفیق بودجه 95 هم همین نظرات را داشتند؛ اما وقتی در جامعه طرح موضوع می شود، در ظاهر با آن مخالفت می‌کنند.

منتخب مردم در مجلس دهم با بیان اینکه برخی از تصمیمات در دولت تدبیر و امید به دلیل هم‌خوانی با فضای اجتماعی است تا فضای کارشناسی و تخصصی، گفت: مصوبه مجلس برای قطع یارانه 24میلیون نفر، قانون است و دولت مکلف به اجرای آن است و انجام ندادن آن تخلف محسوب می‌شود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه دولت تمایلی به حذف یارانه پُردرآمدها ندارد، گفت: دولت می‌گوید به دلیل عدم شناسایی، امکان جدا کردن دهک‌های پُردرآمدها را ندارد؛ در حالی که می بایست در مدت این دو سال و نیمی که سرکار آمده، بانک اطلاعاتی را تشکیل می داد، تا شرایط حذف یارانه ثروتمندان فراهم شود و اقدام آن را در تصمیم و اراده دولت ببینیم.

به گفته وی، در دولت یازدهم تبعات ناشی از فضای اجتماعی و سیاسی بر تصمیمات کارشناسی ترجیح دارد. دولت امروز با کسری منابع روبرو است و بارها اعلام کرده در پرداخت نقدی یارانه مشکل دارد و شب پرداخت یارانه، شب عذاب عظما و مصیبت است و این که با مصوبه بودجه مخالفت می‌کند و با آن روبرو می‌شویم، جای تعجب و این ادبیات، غیر کارشناسی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم گفت: دولت به دلیل تبعات سیاسی و اجتماعی نمی‌خواهد مصوبه مجلس را اجرا کند و این رویکرد به نفع اغنیا است.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن