امروز: پنج شنبه 28 شهریور 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 31492
تاریخ انتشار: 6:31 ب.ظ - پنج شنبه 1395/03/6
چاپ این پست

این مرجع تقلید گفت: متأسفانه مسئله حجاب سیاسی شده و غربی‌ها به دنبال آن هستند که حجاب را ایران بگیرند و می‌گویند که اگر حجاب از ایران حذف شود 50 درصد نظام را گرفته‌ایم که در این زمینه باید ابتدا از ادارات و وزارتخانه‌ها کار نهادینه کردن حجاب آغاز شود.

به گزارش فتن، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار با اعضای شورای فرهنگی استانداری‌های کشور ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود رابطه مسائل فرهنگی با مسائل اقتصادی، سیاسی و … است و اگر مسائل فرهنگی نابه‌سامان باشد به تبع دیگر مسائل نیز درگیر و نابه‌سامان خواهد شد.

این مرجع تقلید ادامه داد: اگر فرهنگ اصلاح شود آثار آن در بخش‌های دیگر نیز نمایان می‌شود چرا که همه این مسائل به یکدیگر مرتبط هستند و در صورت باور مسائل فرهنگی جامعه وزن دیگری پیدا می‌کند.

وی به تهاجم فرهنگی دشمنان در عصر حاضر اشاره کرد و گفت: با وجود ماهواره‌ها، شبکه‌های اجتماعی و موبایل هجوم فرهنگی دشمنان در این عصر تاریخی جهان بی‌سابقه بوده و دنیا را به مانند لجن‌زاری تبدیل کرده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: متأسفانه این  تهاجمات در حال تأثیرگذاری روی جوانان هستند و اگر مسائل فرهنگی به کمک نیاید خیلی چیزها از دست خواهد رفت و باید به  این باور برسیم که در مقابل این اقدامات غیر فرهنگی خطر مهمی در انتظار ماست.

وی برنامه‌ریزی منسجم برای مقابله با این تهدیدات را از مهم‌ترین اقدامات دانست و افزود: تصور بنده این است که کار لازم بر روی انسجام و برنامه‌ریزی نشده است، نماز خوب است ولی کافی نیست.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی عنوان داشت: نکته دیگری که می‌تواند برای مقابله با این تهدیدات مفید باشد استفاده و کمک از ظرفیت حوزه‌های علمیه است، ما در قم هم اکنون 400 مرکز پژوهشی داریم و فضایی آماده است که باید از آن استفاده کرد.

وی ادامه داد: حجاب مورد دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد، متأسفانه مسئله حجاب سیاسی شده و غربی‌ها به دنبال آن هستند که حجاب را ایران بگیرند و می‌گویند که اگر حجاب از ایران حذف شود 50 درصد نظام را گرفته‌ایم که در این زمینه باید ابتدا از ادارات و وزارتخانه‌ها کار نهادینه کردن حجاب آغاز شود.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن