امروز: چهارشنبه 30 مرداد 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 31518
تاریخ انتشار: 3:18 ب.ظ - جمعه 1395/03/7
چاپ این پست

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: آیا امروز شبیه تر از جمهوری اسلامی به انقلاب عاشورا است؟ امام حسین(ع) گفت با یزید بیعت نکنید اما امروز این‌ها برجام 2 را مطرح می‌کنند. به امام رضا(ع) قسم که خودشان هم از برجام یک پشیمان هستند. اگر باور دارید ما در خط امام حسین(ع) هستیم و آمریکا در خط یزید است امام حسین(ع) فرمود هر کس مثل من است با مثل یزید بیعت نکند.

به گزارش فتن، حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: از اسلام بنی عباس افرادی درآمدند که به حقیقت اسلام ظلم کردند، در حقیقت اسلام انقلابی بودن است، ماهیت اسلام ظلم‌ستیز و جهتش ولایت‌محور است و هدفش نیز عدالت گستری است و این سه فریاد اسلام ناب است.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: اسلام ناب از ابتدا در خط ولایت حرکت می‌کند و دنبال این است که عدالت در سرتاسر عالم پیاده شود.

وی خاطرنشان کرد: در انقلاب اسلامی ایران نیز ابتدا همین بود، امام بزرگوار با این سه اصل انقلاب را مطرح کردند، شما می‌بینید در خیلی از نهضت‌هایی که اتفاق افتاد گفتند نخست وزیر عوض شود ما کوتاه می‌آئیم اما امام(ره) از ابتدا دست روی نقطه اساسی ظلم گذاشت و عنوان کرد شاه باید برود.

ماندگاری تصریح کرد: اسلام بر ظلم‌ستیزی تاکید دارد و اصلاً قرار نیست با ظلم کنار بیائیم، پس شاخصه اسلام پیامبر اکرم(ص) ظلم‌ستیزی است ولی متاسفانه پس از 37 سال از انقلاب برخی حتی می‌خواهند امام راحل را تخریب کنند، مرگ بر آمریکا  تا موقعی که اسلام است این مردم ، دولت و ملت و مجلس فریاد مرگ بر آمریکا را سر می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: چرا برخی متوجه نیستند؟ رکن اول اسلام انقلابی ظلم‌ستیزی است، ما با یک ذره ظلم کنار نمی‌آئیم چه برسد به ظلم آمریکا و داعش و تکفیری‌ها؛ حالا برخی حتی در میان مسئولان که پست و مقامشان ارثیه شهدا است، می‌گوید نمی‌شود کاری به آمریکا و اسرائیل نداشته باشیم و زندگی کنیم؟

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: آیا امروز شبیه تر از جمهوری اسلامی به انقلاب عاشورا است؟ امام حسین(ع) گفت با یزید بیعت نکنید اما امروز این‌ها برجام 2 را مطرح می‌کنند. به امام رضا(ع) قسم که خودشان هم از برجام یک پشیمان هستند. اگر باور دارید ما در خط امام حسین(ع) هستیم و آمریکا در خط یزید است امام حسین(ع) فرمود هر کس مثل من است با مثل یزید بیعت نکند.

وی افزود: امام (ره) فرمود انقلاب ما ابهت ابرقدرت‌ها را شکست، تحلیلگران آمریکایی گفتند مذاکره کنندگان پای کار بیایند ابهت ایران را شکسته‌ایم.

ماندگاری تصریح کرد: اسلام و حوزه انقلابی ملاحظه ترس ندارد، قرآن نیز همین را بیان می‌کند، عده‌ای روحانیت را به مقدس و سیاسی دسته بندی کرده‌اند و این دسته بندی اشتباه است.  دولت هم باید انقلابی باشد، ما ضد دولت نیستیم.

وی گفت: دولت جمهوری اسلامی و مجلس هم باید «لا اله» را تقویت کنند، این‌ها اگر قرار باشد با دشمن کنار بیایند پس شعار پیغمبر(ص) چه می‌شود؟ اصل دوم اسلام انقلابی، «الا الله» است. این یعنی ولایت الهیه. خداوند می‌فرماید کسی که ولایت ندارد دین و ایمان ندارد و اسلام انقلابی هم یعنی اسلام ولایتمداری.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: ما اگر ولایت فقیه را داریم مشروعیتش مربوط به خداوند متعال است، ولایت مشروعیتش را از خدا می‌گیرد. ولی امر مسلمین امروز فرمایشی دارند اما می‌بینیم مسئولان حرف دیگری دارند. امروز ولی امر مسلمین فرمایشی دارند اما آقایان در سایت‌ها حرف دیگری می‌زنند.

وی بیان کرد: در این 37 سال با تمام مشکلات داخلی و بیرونی به برکت عنصر ولایت چنان حرکت این مملکت پیش رفته که همه دشمنان دست به دست هم می‌دهند تا با این انقلاب بجنگند. پس این انقلاب خیلی کارایی داشته است.

ماندگاری گفت: اسلام انقلابی یعنی اسلام ولایتمدار. اگر دولت و مجلسین و حوزه‌ها ولایتمدار نباشند کار پیش نمی‌رود. اصل سوم اسلام انقلابی، این است که مردم نباید ناامید شوند. اسلام انقلابی یعنی اسلامی که امید دارد و می‌داند که عاقبت پیروز است. اسلام انقلابی امیدوار است و هیچ وقت ناامید نمی‌شود.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن