امروز: پنج شنبه 28 شهریور 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 33027
تاریخ انتشار: 4:50 ب.ظ - چهارشنبه 1395/04/9
چاپ این پست

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه زندگی شخصی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بهترین الگوی زندگی هستند، گفت: حضرت آقا در رأس هرم جمهوری اسلامی در زندگی خود بسیار ساده‌زیست هستند.

به گزارش فتن، آیت‌الله علیرضا اسلامیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد در پاسخ به پرسش مبنی‌بر اینکه «با توجه به اینکه در دین اسلام بر ساده‌زیستی مسئولان تأکید شده، مسئولان تا چه اندازه باید به این موضوع پایبند باشند؟» با بیان اینکه در بین ائمه معصوم(ع) تنها امامی که شرایط اقتضا کرد که حکومت تشکیل دهند امام علی(ع) بود، اظهار داشت: اگر به زندگی ایشان نگاه کنیم بهترین پاسخ برای این پرسش است. شرکت در مراسم شب قدر زمینه آشنایی مردم با سیره و زندگی امیرالمؤمنین(ع) را فراهم کرد چراکه بهترین الگوی حکومت با اقتضای زمان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئولان باید دَردِ مردم را درک کنند، تصریح کرد: کسی که اشرافی زندگی می‌کند، نمی‌تواند دَردِ مردم را وجدان و بفهمد مردم از کمبودها چه می‌کشند.

آیت‌الله اسلامیان با اشاره به ساده‌زیستی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: حضرت آقا در رأس هرم جمهوری اسلامی در زندگی خود بسیار ساده‌زیست هستند.

وی در پاسخ به پرسش مبنی‌بر اینکه «به نظر شما آیا زندگی اشرافی در بین مسئولان پسندیده است؟» بیان کرد: از نظر بنده پسندیده نیست. زندگی مسئولان قطعاً نباید بالاتر از حد متوسط جامعه باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه زندگی بالاتر از حد متوسط جامعه حرام نیست اما کسی که می‌خواهد مسئولیتی را قبول کند اگر این توانایی را ندارد مسئولیت را قبول نکند، تصریح کرد: حقوق مستمری فوق متعارف و خارج از محدوده قانونی قطعاً برازنده نظام اسلامی نیست.

وی با بیان اینکه از یک طرف ادعا می‌شود خزانه خالی است و در شرایط تحریم هستیم و از طرف دیگر حقوق‌هایی اینچنین پرداخت می‌شود، افزود: نمی‌دانیم دُم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به پرسش مبنی‌بر اینکه «به نظر شما ریشه زندگی اشرافی در بین مسئولان از کی آغاز شد؟» گفت: نمی‌توان زمان آغاز برای این مشکل تعیین کرد اما این مشکل یک‌مرتبه پیدا نشده بلکه کم‌کم به وجود آمده است.

آیت‌الله اسلامیان با بیان اینکه برای جلب توجه دشمنان از خواسته‌هایمان کوتاه آمده‌ایم، تأکید کرد: هیچ انحرافی یک‌مرتبه پیدا نمی‌شود. اشرافی‌گری نیز یک‌مرتبه به وجود نیامده بلکه کم‌کم و تدریجاً به وجود آمده است.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن