امروز: جمعه 1 آذر 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 33395
تاریخ انتشار: 12:38 ب.ظ - شنبه 1395/04/19
چاپ این پست

نماینده سابق مردم تهران با اشاره به اظهارات اخیر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان درباره ادعای مغایریت فعالیت‌های موشکی ایران با قطعنامه سازمان ملل، گفت: متاسفانه خانم مرکل به جای احترام به استقلال کشور و مردمش سیاست‌های ضدایرانی دولت آمریکا را دنبال می‌کند که این اقدام شایسته مردم آلمان نیست.

به گزارش فتن، محمد کوثری رئیس کمیته دفاعی مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اظهارات اخیر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان درباره ادعای مغایریت فعالیت‌های موشکی ایران با قطعنامه سازمان ملل، گفت: متاسفانه خانم مرکل به جای احترام به استقلال کشور و مردمش سیاست‌های ضدایرانی دولت آمریکا را دنبال می‌کند که این اقدام شایسته مردم آلمان نیست.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های موشکی ایران مغایر با قطعنامه 2231 نیست، گفت: قطعنامه 2231 ایران را از ساخت و طراحی موشک با کلاهک اتمی منع کرده، در حالی که ما از اساس بمب‌های اتمی را قبول نداشته و نداریم و بر همین اساس نیازی نمی‌بینیم که موشک‌هایی که قابلیت‌شان حمل کلاهک اتمی است را طراحی کنیم.

کوثری گفت: فعالیت موشکی ایران متعارف است، نه خاص؛ این نوع فعالیت کاملا دفاعی است و برای دفاع از موقعیت سرزمینی و جغرافیایی کشور در مقابل هر نوع تهدید طراحی شده است؛ ما قصد تجاوز به هیچ کشور را نداریم، اما بارها گفته‌ایم که از هر مبد‌ای که تهدید شویم آنجا را با خاک یکسان خواهیم کرد که این راهبرد نیز یک راهبرد دفاعی است که حقش را برای خودمان محفوظ دانسته‌ایم.

نماینده سابق مردم تهران گفت: اگر خانم مرکل نگران احتمال ساخت یک موشک ایرانی با قابلیت حمل کلاهک اتمی است، بهتر است نگران این واقعیت باشد که 200 تا 250 کلاهک اتمی رژیم‌صهیونیستی منطقه را تهدید می‌کند.

انتهای پیام/

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن