امروز: پنج شنبه 28 شهریور 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 35521
تاریخ انتشار: 4:07 ب.ظ - دوشنبه 1395/06/15
چاپ این پست

دبیرکل حزب کارگزاران با بیان اینکه اصلاح طلبان گزینه های فراوانی در حد ریاست جمهوری دارند گفت: حتما در آینده از این گزینه ها استفاده خواهد شد.

به گزارش فتن، غلامحسین کرباسچی عضو حزب کارگزاران در گفت و گو با ایسنا به بیان نقطه نظراتش درباره مسائل جاری دولت و انتخابات آینده ریاست جمهوری پرداخته است که در ادامه بخش هایی از آن را میخوانید:

*اصلاح طلبان گزینه های فراوانی دارند که در حد ریاست جمهوری باشد… کسانی که در شرایط نرمال و بدون حاشیه بوده و می توانند مورد تایید قرار بگیرند. حتما در آینده از این گزینه ها استفاده خواهد شد. برای اینکه در شرایط انتخابات و حمایت از آقای روحانی قرار داریم نمی خواهم ذهنیت جامعه را مخدوش کنم به همین دلیل از کسی نام نمی برم.

*موضوع اصلی در رابطه با بحث ریاست مجلس شامل دو نکته می شد؛ اول اینکه آیا اصلا آقای عارف می تواند رییس مجلس شود؟ برداشت ما از انتخاباتی که انجام شد این بود که ایشان در مجلس دهم رای کافی برای کسب کرسی ریاست را ندارد. من در جلسه ای گفتم اگر ایشان رای داشته باشد و بتواند، ما که مخالفتی نداریم.

*بحث این است که کاندیداتوری افراد برای کسب کرسی ریاست خواه ناخواه نوعی جبهه بندی و تقابل در فضای مجلس ایجاد می‌کند. حال باید پرسید آیا واقعا می‌توانستیم در انتخابات ریاست مجلس نیز به تفاهمی که بین مجموعه ای از نیروهای معتدل و اصلاح طلب شکل گرفته بود، برسیم؟ اما من و بسیاری از نیروهای اصلاح طلب فکر می کردیم این وحدت اصلاح طلبان و اعتدالگرایان نباید به هم بخورد. این موضوع نظر بسیاری از اصلاح طلبان شامل جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی هم می شد. شاید در مصاحبه ها علنا اعلام نکرده باشند، اما در جلسات نظرشان همین بود که بگذاریم مجلس با همان کیفیت اعتدال و بدون نیروهای افراطی کار خود را پیش ببرد. واقعیت مجلس نیز همین بود که اتفاق افتاد و اینطور نبود که نمایندگان با یک مصاحبه و حرفی که امثال بنده بزنیم نظرشان را تغییر داده و مساله مجلس عوض شود.

*بنده در صحبت هایم در همان زمان اعلام کردم اگر جمع به این نتیجه برسد از کسی حمایت کند، همه باید پیروی کنند، اما در مقابل این تحلیل، تحلیل دیگری نیز وجود داشت که باید بررسی می کردیم ببینیم هر کس می خواهد برای ریاست مجلس مطرح شود رای می آورد یا خیر. من شخصا معتقد بودم مجموعه کسانی که با لیست امید وارد مجلس شدند، کسانی نبودند که بین انتخاب آقای لاریجانی و آقای عارف، آقای عارف را انتخاب کنند و دیدیم که این کار را هم نکردند. بنابراین من معتقد نیستم تحلیل ها و مصاحبه های افراد نقش تعیین کننده ای در این مساله داشت.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن