امروز: یکشنبه 30 تیر 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 36535
تاریخ انتشار: 10:10 ق.ظ - شنبه 1395/07/24
چاپ این پست

یکی از فعالان حقوق بشر انگلیس در مصاحبه‌ای تأکید کرد که واشنگتن پشت هر حمله‌ای قرار دارد که عربستان علیه یمن مرتکب می‌شود.

به گزارش فتن، بر اساس آمارهای سازمان ملل بیش از 6600 نفر که اکثر آنها غیر نظامی بوده اند، از آغاز تجاوز عربستان سعودی به یمن در مارس 2015 میلادی تاکنون جان خود را از دست داده اند.

عربستان سعودی با موج انتقادات بین المللی به خاطر تجاوز به یمن روبرو شده است. ائتلاف به رهبری عربستان سعودی بارها به اهداف غیر نظامی حمله کرده است.

چند روز پیش جنگنده‌های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی با حمله به مردمی که برای عزاداری جمع شده بودند، حداقل 140 نفر را به شهادت رساندند که این حمله واکنش‌های زیادی را به همراه داشت.

“ویلیام اسپرینگ” فعال حقوق بشر انگلیسی در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم از عدم واکنش مناسب سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی در قبال جنایت‌های رژیم آل سعود علیه مردم یمن انتقاد کرد.

ضعف بان‌کی‌مون یکی از مهمترین دلایل عدم واکنش مناسب سازمان ملل به جنایت‌های عربستان است

وی در این مصاحبه گفت: یکی از مهمترین دلایلی که سازمان ملل واکنش مناسبی به جنایت‌هایی که از سوی عربستان انجام می‌شود، نمی‌دهد ضعیف بودن “بان‌کی‌مون” دبیر کل سازمان ملل است. وی بارها از سوی عربستان نیز تحت فشار قرار گرفته است و به همین دلیل شاهد موضع مناسبی از این نهاد بین‌المللی نبوده‌ایم. از سوی دیگر به دلیل آنکه انتخابات آمریکا نیز در پیش است، واشنگتن نمی‌تواند کنترل چندانی بر عربستان داشته باشد.

هر حمله‌ای که عربستان در یمن انجام می‌دهد آمریکا پشت آن قرار دارد

این فعال حقوق بشری در پاسخ به سوال دیگری درباره حملات اخیر آمریکا به مواضعی در داخل یمن و احتمال ورود آمریکا به جنگ در یمن گفت: من فکر می‌کنم که آمریکا در فکر مداخله زمینی در یمن است و البته این کار را از طریق عربستان انجام می‌دهد. در واقع هر حمله‌ای که عربستان علیه یمن انجام می‌دهد در حقیقت آمریکا پشت آن قرار دارد.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن