امروز: سه شنبه 2 مهر 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 37840
تاریخ انتشار: 5:13 ب.ظ - سه شنبه 1395/09/30
چاپ این پست

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: باید از دولت محترم پرسید کدامیک از حقوق تصریح شده در این ماده از منشور را رعایت کرده است، آیا حقوق های نجومی مدیران دولتی، سوء استفاده های چند ده هزار میلیارد تومانی مصداق حفظ بیت المال است؟

به گزارش فتن، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، اظهار داشت: منشور حقوق شهروندی که رییس جمهور محترم از آن رونمائی کرد حاوی نکات و مواد ارزنده ای است که سخن تازه ای نیست و در قانون اساسی آمده است و تاکید آقای روحانی بر آن می تواند القاء اتهام  نظام به عدم رعایت آن است.

شریعتمداری ادامه داد: از سوی دیگر مقایسه مفاد آن با مواضع و عملکرد دولت به وضوح نشان می دهد که باید آن را  «فهرست اقدامات انجام نشده دولت» نامید .  به عنوان مثال در ماده 24 منشور آمده است: «حق شهروندان است که از دولتی برخوردار باشند که متعهد به رعایت اخلاق حسنه، راست‌گویی، درستکاری، امانت‌داری، مشورت، حفظ بیت‌المال، رعایت حق‌الناس، توجه به وجدان و افکار عمومی، اعتدال و تدبیر و پرهیز از تندروی، شتاب‌زدگی، خودسری، فریبکاری، مخفی‌کاری و دست‌کاری در اطلاعات و پذیرفتن مسئولیت تصمیمات و اقدامات خود، عذرخواهی از مردم در قبال خطاها، استقبال از نظرات مخالفین و منتقدین و نصب و عزل بر مبنای شایستگی و توانایی افراد باشد.»

مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: باید از دولت محترم پرسید کدامیک از حقوق تصریح شده در این ماده از منشور را رعایت کرده است ؟! آیا حقوق های نجومی مدیران دولتی , سوء استفاده های چند ده هزار میلیارد تومانی و …مصداق حفظ بیت المال است ؟ و یا می توان پذیرفت که دستکاری آمار و ارائه اطلاعات غلط و جهت دار نمونه روشنی از فریب افکار عمومی نیست ؟ آیا ناسزا گوئی به منتقدان و اهانت های پی در پی به آنان استقبال از نظرات مخالفین و منتقدین است که در ماده مورد اشاره بر آن تاکید شده است ؟! اتهاماتی نظیر «بی‌سواد، بی‌شناسنامه، مزدور، کاسب تحریم‌، کودک صفت، حسود، بزدل، ترسو، جیب‌بر، بی‌قانون، مستضعف‌ فکری، بیکار، متوهم، غوطه‌ور در فساد، سوءاستفاده‌گر، خرابکار، عقب‌مانده، تازه به دوران رسیده، عصر حجری، هوچی‌باز، منفی‌باف، یأس‌آفرین، ناشکر، باید به جهنم بروند, انقلابیون نفهم!، یک مشت لات! و … !! نشانه  “رعایت اخلاق حسنه “ است؟

وی افزود: در منشور آمده که “ عذرخواهی دولت از مردم در قبال خطاها “ حق مردم است و باید پرسید آیا آنهمه تعریف و تمجید اغراق آمیز از برجام و ارتباط دادن همه زندگی ملت به آن و هزینه کردن سه ساله بیت المال و فرصت ها به پای آن با توجه به  نتیجه کنونی برجام که به اعتراف خود دست اندرکاران تقریبا هیچ بوده است نیازی به یک عذر خواهی خشک و خالی دولت از مردم ندارد؟

شریعتمداری تاکید کرد: قرار بود علاوه بر چرخش سانتریفیوژها چرخ اقتصاد و معیشت مردم هم بچرخد و در مراسم رونمائی از منشور حقوق شهروندی اعلام شد که امروزه هردو می چرخند ! و توضیح داده نشد که هر دو چرخ اقتصاد و سانتریفیوژها می چرخند اما وارونه می چرخند !! … شرح این ماجرا به درازا می کشد و در یک کلمه می توان گفت ; در مراسم صبح دوشنبه  از سند ناکارآمدی دولت رونمائی شده است.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن