امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 37879
تاریخ انتشار: 3:32 ب.ظ - پنج شنبه 1395/10/2
چاپ این پست

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سند منشور حقوق شهروندی یک سند فانتزی نبوده و برای ظاهرسازی تبلیغاتی و سیاسی صادر نشده است، گفت: رئیس‌جمهور دستور رسمی اجرای منشور را به عنوان رئیس قوه‌مجریه صادر کرده است.

به گزارش فتن، مجید انصاری امروز در همایش حقوق شهروندی در کرمان اظهارداشت: شهیدان جمهوری اسلامی از قبل و بعد از نهضت و تا شهدای مدافع‌حرم برای احقاق حقوق الهی و شهروندی جان خود را تقدیم کردند.

وی از امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار فقه اسلامی یاد کرد و گفت: مفتخریم به وجود انقلابی که امامش برای احیای آوردن حقوق پایمال شده مردم ایران قیام کرد و فرزند خود را از دست داد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه آزادی حق سلب شده‌ای بود که با انقلاب به ملت برگشت افزود: کتاب آسمانی کامل‌ترین منشور صادرشده‌ای است که از طرف ذات اقدس الهی برای سعادت جوامع بشری فرستاده شده است.

وی خاطرنشان کرد: مفتخریم به پیروی از پیامبری که قبل از بعثت برای دفاع از حقوق انسانی پیمانی با جوانان مکه برای دفاع از مظلومان بست.

انصاری با بیان اینکه امام علی(ع) پس از خوردن ضربت ابن‌ملجم اول به فکر حقوق شهروندی این ملعون بود گفت: حضرت فرمود یک ضربت به او بزنید و تا زمان مرگ من با او کاری نداشته باشید و از همان غذایی که به امام می‌دادند به قاتلش هم دادند.

وی با اشاره به اینکه مکتب ما بسیار غنی است تصریح کرد: مفتخریم به وجود رهبری که اندک احساس نگرانی برای انتخابات به وجود آمد، فرمود: آرای مردم حق‌الناس است و این حرف یعنی قابل توبه نیست و کلمه حق‌الناس بار مسئولیتی بسیار بالایی دارد.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به انتشار سند حقوق شهروندی توسط رئیس‌جمهور گفت: این سند یک سند فانتزی نیست و اینگونه نیست که بر اساس ظواهر سیاسی، تبلیغی و جناحی صادر شده باشد.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور دستور رسمی اجرایی شدن این منشور را به عنوان رئیس قوه‌مجریه کشور صادر و به استانداران کشور ابلاغ شده است افزود: رئیس‌جمهور دستیار ویژه برای پیگیری این منشور انتخاب کرده و گزارشات ارسالی را رصد می‌کند.

انصاری با اشاره به اینکه امروز در سایه برجام حقوق ملت ایران برگشته است عنوان کرد: به بهانه تحریم جیب عده‌ای در کشور پر شد و انواع شرکت‌های سوری برای دور زدن تحریم‌ها در سطح دنیا تاسیس شد که فقط هزینه‌های سنگین بر کشور تحمیل کرد.

وی با بیان اینکه البته هنوز تعاملات بانکی به طور کامل برقرار نشده و نشان از بدعهدی آمریکائی‌ها است گفت: نباید در سخنرانی‌ها امید ملت را بکشیم و باید بدانیم ملت ناامید ملتی شکست خورده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه بدنام کردن مسئولان در سطوح بالا تفرقه‌افکنی است گفت: توفیق دولت، توفیق شخص رئیس‌جمهور نبوده بلکه توفیق نظام است.

وی تصریح کرد: وحدت رمز پیروزی است و ارائه تصویر مخدوش از مسئولان و ناتوان جلوه دادن آنها اقتدار کشور را تخریب می‌کند.

تسنیم

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن