امروز: جمعه 1 آذر 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 38157
تاریخ انتشار: 5:30 ب.ظ - چهارشنبه 1395/10/15
چاپ این پست

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به عدم شفاف‌سازی دولت در مذاکرات هسته‌ای،قراردادها،حقوق‌های نجومی و پرونده برادر رئیس جمهور گفت: دولت اگر دنبال شفافیت است چرا مذاکرات برجام و قراردادهای خارجی را محرمانه اعلام می‌کند؟

به گزارش فتن،اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس نهم در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به حذف و بی‌اثر نمودن ماده 35 برنامه ششم توسعه توسط لابی‌گری‌هایی از سوی دولت اظهار داشت: دولت‌مردان یازدهم خیال می‌کنند مردم کاره‌ای نیستند و هیچ‌کس جز دولت نباید از مسائل کشور اطلاع داشته باشد.

*دولت نمایندگان مردم را هم محرم نمی‌داند

وی افزود: در همین راستا قراردادهایی هم که با کشورهای دیگر منعقد شد، محرمانه اعلام کردند و حتی مجلس را از جزئیات بسیاری از آنان بی‌اطلاع گذاشتند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه ما در مجلس اطلاعاتی از جزئیات مذاکرات را به‌دست می‌آوردیم ولی ظریف و عراقچی می‌گفتند بحث‌های بین ما و 1+5 محرمانه است، گفت: سؤال اینجاست که چطور با 1+5 مذاکره می‌کنید ولی نمایندگان مردم را در مورد مصالح کشور محرم نمی‌دانید.

*کسانی‌که خلاف در کارهایشان است از شفافیت می‌ترسند

کوثری با بیان اینکه کسانی‌که خلاف در کارهایشان است می‌ترسند شفافیت باشد و زیر سوال بروند، گفت: آنها نمی‌خواهند تخلفاتی که متوجه دولت است شفاف شود و به‌همین دلیل لابی‌گری می‌کنند تا ماده 35 برنامه ششم را خدشه‌دار کنند.

وی با تأکید بر اینکه روحانی می‌گوید «دولت راستگویان» هستیم ولی دولت یازدهم دروغگوترین دولت بعد از انقلاب است، تصریح کرد: حتی تخلفات نزدیکان دولت نیز به مردم گزارش نمی‌شود و این جای بسی تأسف است.

*دولت مجوز دریافت حقوق‌های نجومی را به زیرمجموعه‌های خود داد

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به زمینه‌های ایجاد و تصویب حقوق‌های نجومی خاطرنشان کرد: خود دولتی‌ها این حقوق‌ها را قانونی کردند و به زیرمجموعه‌های خود مجوز دادند والا اگر برابر قانون مجلس عمل می‌کردند، هیچ تخلفی رخ نمی‌داد.

کوثری افزود: سقف دریافت 7 برابر حداقل حقوق قانونی بود که مجلس تصویب و به دولت ابلاغ کرد، ولی دولت مصوباتی را از سوی خود به مجموعه‌های تحت‌امر خود ابلاغ کرد و به قانون مجلس توجهی نکرد.

وی ادامه داد: از نوبخت سوال کردم چرا 37 درصد حقوق سازمان برنامه و بودجه و نهاد ریاست جمهوری را اضافه کرده‌اید و او در جواب گفت؛ در آنجا کارشناسان خبره زیاد هستند. من در جواب او گفتم مگر دستگاه‌های دیگر کارشناس ندارند که فقط بودجه این دو نهاد را اضافه کرده‌اید؟

نماینده مردم تهران در مجلس نهم اظهار داشت: در حقیقت باید گفت اینها مدیرانی هستند که با پول کار می‌کنند و با پول می‌خواهند دهان زیرمجموعه‌های خود را ببندند تا هرچه گفتند عمل شود.

کوثری ادامه داد:‌ به هیأت‌مدیره بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های خصوصی ـ دولتی مجوزهایی از سوی دولت مجوزهایی اعطا شد تا حقوق‌های ده‌ها برابر بگیرند.

*قوه قضائیه پرونده تخلفات فریدون را تکمیل و رسیدگی کند

وی با بیان اینکه قوه قضائیه باید پیگیر این پرونده‌ها باشد و به مردم نیز گزارش دهد، گفت: حسین فریدون تخلفاتی دارد و وام‌های زیادی به افراد مختلف داده که باید سریع‌تر و تا زمانی که فضا مهیاست، قوه قضائیه این پرونده را نیز تکمیل و به آن رسیدگی کند تا مردم امیدوار باشند.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن