امروز: یکشنبه 24 شهریور 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 38487
تاریخ انتشار: 5:27 ب.ظ - چهارشنبه 1395/11/6
چاپ این پست

مرجع تقلید شیعیان با طرح این سوال که وقتی بازار از کالای خارجی مملو است تولیدکننده چه چیزی تولید کند گفت: اقتصاد مقاومتی با شعار و همایش محقق نمی‌شود،‌ اگر بنا باشد کشور ازنظر اقتصادی روی پای خود بایستد باید کار جمعی در این زمینه صورت بگیرد.

به گزارش فتن، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در شبستان مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما این است که می‌گوییم کارخانه‌ها رو به تعطیلی هستند از همین رو باید مقصر را پیدا کنیم اظهار داشت: راه حل این مشکل تحقق اقتصاد مقاومتی است که در سایه آن  تولید داخلی به راه بیفتد، اگر تولید داخلی فعال شود دیگر مشکل مهمی نداریم حتی تحریم‌ها مؤثر نخواهد بود.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه برای فعال شدن تولید داخلی 3 گروه باید مشارکت داشته باشند تصریح کرد: یکی از مجموعه‌های فعال در این زمینه دولت است که باید مانع قاچاق و واردات بی‌رویه شود، در شرایطی که کالای خارجی در بازار پر باشد تولید داخل به حاشیه می‌رود.

استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید براینکه وقتی تولید داخلی افول کند بیکاری و مشکلات اقتصادی بروز می‌کند و متعاقب آن تحریم‌ها هم اثرگذار می‌شود تصریح کرد: فروشندگان در بازار نباید به سراغ تولیدات خارجی بروند، برخی از مطلعان می‌گویند بازار پر از کالاهای خارجی اعم از لباس و پوشاک و حتی خوراکی است، وقتی بازار از کالای خارجی مملو است تولیدکننده چه چیزی تولید کند؟

وی با بیان اینکه همه تقصیرها را نمی‌توان گردن دولت انداخت تصریح کرد: وقتی مردم به دنبال اقلام خارجی هستند، فروشنده ناچار به واردکردن کالای خارجی است و تولیدکننده در نتیجه این اقدام بیکار می‌ماند و اقتصاد مقاومتی بر زمین می‌ماند.

مرجع تقلید شیعیان تحقق اقتصاد مقاومتی را کار جمعی دانست که اگر بنا باشد کشور ازنظر اقتصادی روی پای خود بایستد باید کار جمعی در این زمینه صورت بگیرد.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: تولیدکنندگان باید کیفیت را در اولویت کار خود قرار دهند و در این راستا کمیت مهم نیست بلکه کیفیت مهم است، باید دست‌به‌دست هم بدهیم تا این مهم محقق شود.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: اقتصاد مقاومتی با شعار و همایش محقق نمی‌شود بلکه باید سه گره دولت، تولیدکننده و مصرف کنند دست به دست هم دهند در این صورت است که در مقابل تهدیدات خارجی هم در این زمینه واکسینه می‌شویم.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه وقتی روی پای خود بایستیم مشکلاتمان برطرف می‌شود اظهار داشت: نه‌تنها از قاچاق که حتی باید از واردات بی‌رویه هم جلوگیری شود تا در سایه این تدابیر بتوانیم بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

تسنیم

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن