امروز: سه شنبه 2 مهر 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 38511
تاریخ انتشار: 5:37 ب.ظ - چهارشنبه 1395/11/6
چاپ این پست

وزیر دادگستری از اعلام آمادگی همکاری این وزارتخانه با قوه قضائیه در پرونده «حسین فریدون» خبر داد.

به گزارش فتن، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوال  درباره اتهامات وارده به حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور، گفت: مراجع دادرسی و شعب دادگاه یا دادسرا باید به این موضوع برسند و اعلام کنند و تا جایی که من اطلاع دارم چیزی در این باره گفته نشده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا شما حاضر به همکاری با قوه قضائیه درباره پرونده فریدون هستید؟ تصریح کرد:  بله، چطور همکاری نکنیم؛ ما عضو قوه قضائیه هستیم، اما این فعالیت و اقدام و اعلام خبر برای شعبه است. روال این است که پرونده‌ای در شعبه باشد، کسی متهم شود، احضار شود تا متهم دفاع کند و اگر محکوم شد، قابل انتشار است.

وزیر دادگستری در پاسخ به این سوال که چرا اسم حسین فریدون کامل اعلام می‌شود، اما در پرونده‌های دیگر سابق اسم بابک زنجانی (ب ز)  اعلام می‌شد؟ اظهار داشت:  این روند درست است که قبل از اثبات نام فرد برده می‌شود؟ خود قوه قضائیه هم روند موجود و فضاسازی‌ها را نمی‌پسندد.

حجت‌الاسلام پورمحمدی تصریح کرد: چون الان مشکل قانون در اعلام اخبار است و خود قوه قضائیه هم قبول دارد که به هر حال از جهت قانونی ابهام دارد و باید حل کرد، یا خود دولت باید لایحه در این زمینه بدهد یا قوه قضائیه پیشنهاد بدهد و مجلس تصویب کند تا از این دو دلی و سردرگمی و اشکالات وارده نجات پیدا کنیم؛ این روند باید یکپارچه شود.

خبرگزاری تسنیم

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن