امروز: پنج شنبه 28 شهریور 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 38514
تاریخ انتشار: 5:40 ب.ظ - چهارشنبه 1395/11/6
چاپ این پست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره حکم جلب فرزندش گفت: این موضوعی است که قاعدتا نباید در رسانه‌ها طرح شود تا فرآیند قضایی را تحت تأثیر قرار ندهد.

به گزارش فتن، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که نظرتان درباره حکم جلب فرزندتان به دلیل برخی اتهامات وارده چیست؟ گفت: موضوعی است که فرآیند قضایی خود را طی می‌کند و دادگاه به پرونده 2 نفر شخصی رسیدگی می‌کند، اما به دلیل اینکه مادر این افراد از مسئولان است، موضوعی است که قاعدتا نباید در رسانه‌ها طرح شود تا فرآیند قضایی را تحت تأثیر قرار ندهد.

وی افزود: این موضوع توسط یک رسانه خاص عامدا و از طریق یکی از طرفین دعوا مطرح و رسانه‌ای می‌شود تا از آن بهره‌برداری کنند؛ این پرونده کاملا شخصی بوده و در حال رسیدگی است و ما به هر چه که نتیجه این پرونده در محاکم باشد، تابع قانون هستیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: این مسئله به دلیل اینکه یکی از طرفین دعوا نسبتی با مسئولان دارد، می‌خواهند از این پرونده سوء استفاده و بهره‌برداری کنند که نه قانونی، اخلاقی و شرعی است، اما ما تابع مسئله رسیدگی قانونی هستیم؛ فکر می‌کنم برخی از نقطه‌ نظراتی که در این باره مطرح شده به دلیل عدم آگاهی کافی بوده است. بنده با آقای اژه‌ی راجع‌ به این مسئله صحبت کرده‌ام.

ابتکار اضافه کرد: این موضوع به دلیل ابعادی که پیدا کرده بود و به یک سری  تهدیداتی که منتهی می‌شد، توسط بازرسی ویژه دفتر مقام معظم رهبری گزارشی تهیه شده و یک گزارش هم توسط وزارت اطلاعات تهیه شده و همه در جریان هستند، به هر حال پرونده‌ای بود که از اول تهدیداتی در آن مطرح بود که یک همکاری مالی و مشارکتی به دلیل اینکه مادر یکی از شرکا جزو مسئولان بود، ممکن است تبدیل به یک ماجرای دیگری شود و متأسفانه هم شد.

وی تصریح کرد: امیدوارم همه قانون را رعایت کنند، فرآیند قضایی و احکام دادگاه مورد احترام ماست و امیدوارم پرونده تحت تأثیر فضاسازی‌های رسانه‌ای نشود و ما هم علاقمند نیستیم به این حاشیه‌سازی‌ها کشیده شویم، زیرا کار و مسئولیت ما بسیار سنگین است و باید این حرمت را قائل باشیم که افراد خانواده‌های‌شان چون ممکن است مسئولیت داشته باشند در چارحوب قانون و مقررات به آن رسیدگی شود.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن