امروز: پنج شنبه 28 شهریور 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 38517
تاریخ انتشار: 5:43 ب.ظ - چهارشنبه 1395/11/6
چاپ این پست

وزیر اقتصاد گفت: در کل سال‌های انقلاب، کشور چنین وضعیتی را از لحاظ رشد اقتصادی، کاهش نرخ تورم و رسیدن به تک رقمی نداشته است.

به گزارش فتن، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، گفت: در طول سه سال و نیم گذشته با تلاش‌ها و همدلی مردم و سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های دولت، توانستیم شرایط اقتصادی کشور را سامان دهیم و رشد اقتصادی منفی 6.8 درصدی را در سال 91 به رشد اقتصادی 7.4 درصد مثبت برسانیم.

وی ادامه داد: در بهار سال جاری 745  هزار شغل به میزان اشتغال افزوده شد که در شش ماهه سال جاری از این میزان 655 هزار شغل به طور خالص به اشتغال کشور افزود که در این شرایط یک رکورد به حساب می‌آید.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: صادرات کشور رشد بالای 30 درصد را دارد و تراز تجاری کشور مثبت شده که در کل سال‌های انقلاب، کشور چنین وضعیتی را از لحاظ رشد اقتصادی، کاهش نرخ تورم و رسیدن به تک رقمی نداشته است.

طیب‌نیا افزود: توفیقاتی که حاصل شده نتیجه یکپارچگی و همدلی به وجود آمده است که در راستای خدمت‌رسانی به مردم قرار دارد و من نیز از این موضوع مستثنی نیستم.

وی از یکی از روزنامه‌ها نیز گله کرد و گفت: در حاشیه یک مراسم صحبتی صورت گرفت که توسط این روزنامه تحریف شد و از طرف دیگر این موضوعات سبب فشارهایی به دولت می‌شود که اجازه نمی‌دهد کارهای خود را انجام دهد، از طرفی از صدا وسیما نیز گله‌مندم که این خبر را به خبر اصلی خود تبدیل کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره پیش‌بینی رشد اقتصادی برای سال آینده، گفت: برای سال 95 درباره رشد اقتصادی پنج درصدی، آنچه گفته شد پیش بینی نبود، بلکه هدف‌گذاری بود که انجام شد و به رغم گسترده‌ترین تحریم‌ها و شدیدترین تکانه‌های نفتی به اهداف خود رسیدیم.

طیب‌نیا افزود: این اقدام نشان می‌دهد که می‌توانیم به هدف پیش‌بینی شده در برنامه ششم توسعه، یعنی دستیابی به رشد هشت درصد برسیم و این کارآمدی در نظام وجود دارد.

وی اضافه کرد: در اجلاس بانک جهانی همه حاضران اقرار کردند که موفق‌ترین کشور در برابر تکانه‌های نفتی و کاهش قیمت نفت، جمهوری اسلامی ایران بود که کمترین آسیب را متحمل شد، در حالی که تحریم‌ها ادامه داشت و آثار آن تاکنون نیز مشهود است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگر در سایه همدلی حرکت کنیم و به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پایبند باشیم و منافع ملی را در راس امور قرار دهیم، به هدف پیش‌بینی شده خواهیم رسید.

طیب‌نیا، از رسانه‌ها خواست تا درگیر منازعات سیاسی و انتخاباتی نشوند و بهبود زندگی و معیشت مردم و مسائل نظام و منافع ملی را از همه موضوعات بدانند.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن