امروز: یکشنبه 24 شهریور 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 38560
تاریخ انتشار: 5:33 ب.ظ - شنبه 1395/11/9
چاپ این پست

فاطمه راکعی گفت: آیت االله هاشمی یک تفکر است. این تفکر نزدیکی کامل به امامی داشت که یک ملت در سال 58 به تفکراتش رأی 98 درصدی داد.

به گزارش فتن، فاطمه راکعی دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که روز گذشته در حسینیه جماران برگزار شد درباره رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا گفت: هاشمی در واقع سیاستمداری بود توأم با اندیشه‌ورزی، صبوری آگاهانه مقابل ناملایمات سیاسی، گذشت، بخشش و ایثار به منظور حفظ شئونات جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام راحل و شهدا، همین طور تفکر وی به معنای نستوهانه در راه بودن به‌رغم تمامی مشکلات، مردمی بودن و حمایت از خواسته‌های اکثریت مردم بود. او شجاعتی ستودنی و فرهنگی نقدپذیر داشت و در وجودش ازخودگذشتگی و دلسوزی برای پایداری یک نظام موج می‌زد. این‌ها خصوصیاتی است که امیدواریم پس از هاشمی در همه مسئولان کشور دیده شود. این ویژگی‌ها باید برای مردم و احزاب نهادینه شوند. به خصوص برای احزاب کشور که امروز می‌توانند نقش مهمتری را ایفا کنند. آنها به دلیل آنکه به بدنه ملت متصل هستند می‌توانند با برگزاری مراسمات هم‌اندیشی و ارائه راهکارهای چگونگی خروج از بن‌بست سیاسی، اقداماتی را انجام دهند که باید پس از رحلت هاشمی در سیاست‌های داخلی و خارجی کشور صورت گیرد. این اطمینان وجود دارد که ملت نیز در این راه احزاب را همراهی کنند.

وی در ادامه با اشاره به تندروی‌ها در برخی عرصه‌ها پس از آیت‌الله هاشمی گفت: تندروها با حضور ستونی همچون آیت‌الله هاشمی نیز هر کاری که مایل بودند انجام می‌دادند و حتی به توصیه‌های بزرگان هم توجهی نداشتند. متأسفانه این روال پس از رحلت حضرت امام(ره) شروع شد. پس از ایشان بود که عده‌ای جرأت کردند خط فکری مغایر با تفکرات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضرت امام(ره) انتخاب کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره تأثیرات احتمالی فقدان آیت‌الله هاشمی بر انتخابات سال آینده تأکید کرد: قطعا نبود شخصیتی همچون آیت‌الله هاشمی تأثیراتی بر انتخابات آتی خواهد گذاشت، اما این در حالتی است که ملت آگاهی لازم را در این باره بدست نیاورده باشد. ما بجای اینکه نگران چنین خلأهایی باشیم باید سعی کنیم مطابق همان درسی که خود آقای هاشمی به ما آموخت در بدترین شرایط نیز با مردم باشیم و در هر شرایطی انسجام خود را حفظ کنیم و با خرد جمعی تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم. هر مقدار که ما نگران نباشیم و بتوانیم کارها را به طرز اصولی و با وحدت کلمه انجام دهیم روح آیت‌الله هاشمی نیز شادتر خواهد بود.

راکعی با اشاره به حادثه ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتش‌شانان و مردم در آن، اظهار داشت: مساله مهمی که پس از درگذشت آیت الله پیش آمد فروپاشی ساختمان پلاسکو بود که در آن شهادت جمعی از آتش‌نشانان فداکار و قربانی شدن تعدادی از مردم شریف‌مان را شاهد بودیم. به تعبیر یکی از اعضای خانه احزاب ایران، آیت‌الله هاشمی آتش‌نشان سیاسی بودند و آتش نشانان امدادگر ما نیز در این حادثه دلخراش به منزله فداکارانی بودند که جان خود را برای نجات دیگران فدا کردند. ما باید در همه زمینه‌ها جدی‌تر عمل کنیم. حادثه پلاسکو نشان داد که خیلی‌ها سر جای خود قرار نگرفته‌اند. تخریب کردن کار آسانی است، اما باید گفت همه در پیش آمدن چنین حوادثی مقصریم. همه مسوولان چه اصلاح‌طلب و اصولگرا، چه شورای شهر و شهردار در این حادثه مقصرند. نباید همدیگر را محکوم کرد. آنچه مشخص است بسیاری از افرادی که در شورای شهر هستند تجربه و تخصص لازم را برای جلوگیری از وقوع چنین فجایعی ندارند. پس از این حادثه به جد پی بردیم که شورای شهر باید در اختیار متخصصان در امور شهری قرار گیرد. خیلی از مردم و حتی سیاسیون تا به امروز نسبت به چنین مساله ای بی تفاوت بوده اند. این امید وجود دارد که با قرار گرفتن متخصصین در راس امور چنین حوادثی اتفاق نیافتد.

فاطمه راکعی در پایان اشاره‌ای به شکایتش از مدیرمسئول روزنامه کیهان کرد که در روزهای اخیر مورد توجه رسانه‌ها نیز قرار گرفته و اظهار داشت: این پرونده با چند عنوان اتهامی علیه مدیرمسئول روزنامه کیهان مطرح شده بود که اواخر هفته گذشته عنوان اتهامی “نشر اکاذیب” پذیرفتهشد اما در دو عنوان اتهامی دیگر قرار منع تعقیب برای وی صادر شد.

راکعی تأکید کرد: از وکیل پرونده خواسته شده است تا نسبت به رد دو عنوان اتهامی دیگر از سوی دادسرای رسانه اعتراض و این موضوع را پیگیری کند.

منبع: آنا

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن