امروز: جمعه 1 آذر 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 38739
تاریخ انتشار: 11:07 ق.ظ - پنج شنبه 1395/11/21
چاپ این پست

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران در گفتگو با یکی از رسانه‌های منطقه تأکید کرد که ایران اجازه عبور از خطوط قرمز را به آمریکا نخواهد داد.

به گزارش فتن، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی کشورمان در گفتگو با شبکه خبری المیادین تأکید کرد: آمریکا نمی‌تواند از خطوط قرمزی که ایران در منطقه ترسیم کرده است، عبور کند و ما هرگز اجازه عبور از این خطوط قرمز را به آمریکا نخواهیم داد.

وی افزود: آمریکایی‌ها همیشه به‌دنبال شکست ایران هستند کما اینکه تلاش کردند همپیمانان ایران به‌ویژه مقاومت را هدف قرار دهند، اما شکست خوردند.

بروجردی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که آمریکا سیاست ثابتی در مقابله با ایران ندارد و ایران هم‌اکنون از لحاظ سیاسی و استراتژیک قوی‌تر است و از توانایی‌های بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین این امر مورد خوشایند واشنگتن نیست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشورمان اعلام کرد که ایران امروز ایران زمان شاه نیست و با هرگونه تهدید آمریکا مقابله خواهد کرد و این به این معنا نیست که ایران به‌دنبال جنگ است.

بروجردی در ادامه گفت که احتمال رویارویی نظامی بین ایران و آمریکا، ضعیف است، زیرا آمریکا توانایی‌های ایران را به‌خوبی می‌شناسد.

وی با بیان اینکه ایران هرگونه اتهام علیه خود مبنی بر حمایت از تروریسم را رد می‌کند، گفت: سرلشکر قاسم سلیمانی نقش بسیار مهمی در مبارزه با تروریسم به‌ویژه داعش و النصره دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی کشورمان در پایان ابراز کرد: ایران هیچ مشکلی با عربستان نداشته و ما آماده گفتگو با این کشور هستیم.

تسنیم

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن