امروز: چهارشنبه 22 آبان 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 39296
تاریخ انتشار: 5:41 ب.ظ - شنبه 1396/01/19
چاپ این پست

معاون اول رئیس‌جمهور در واکنش به برخی انتقادات مطرح شده مبنی بر انتخاباتی بودن افتتاح‌های پروژه‌های عمرانی توسط دولت گفت: افتتاح‌هایی که از سوی دولت انجام می‌گیرد، انتخاباتی نیست.

به گزارش فتن، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی که در محل وزارت کشور برگزار شد طی سخنانی با اشاره به برخی انتقادات به دولت مبنی بر اینکه افتتاح‌هایی که از سوی دولت انجام می‌گیرد به خاطر انتخابات پیش رو است، اظهار داشت: بنده نمی‌دانم گوینده این حرف انتظارش این است که کشور به خاطر انتخابات تعطیل شود، اگر در نقطه‌ای در این کشور قبل از اینکه تکمیل شده باشد مورد افتتاح قرار گرفته به ما بگویند تا با آن مورد برخورد کنیم.

وی در ادامه افزود: طرحی افتتاح می‌شود که تکمیل شده و به تولید انبوه هم رسیده و کسانی که دست‌اندرکار این طرح‌های بزرگ هستند انتظار دارند که آقای رئیس‌جمهور یا بنده و یا یکی از وزرا برای افتتاح این طرح‌ها حضور یابیم. بعد می‌گویند که این افتتاحات به خاطر انتخابات است و در حالی که به خاطر انتخابات آن کارهایی بود که شب قبل از انتخابات می‌آمدند سهام عدالتی که واگذار نشده و سود نداشته را توزیع می‌کردند و شرکت‌ها را وادار می‌کردند که وام بگیرند تا به اسم سود سهام عدالت به مردم پرداخت کنند.

جهانگیری با بیان اینکه امسال دهمین سال سود سهام عدالت بوده که آن را سامان دادیم و مشکلاتش را برطرف کردیم تا مردمی که این برگه سهام عدالت را به آنها داده شده بدانند مالک چه بخشی از سهام کدام کارخانه و… هستند، گفت: همچنین بر اساس ساماندهی که صورت گرفته تا مردم بدانند چه مقدار پول برای سهم‌شان داده‌اند و چقدر دیگر باید پرداخت کنند، زیرا قانونگذار گفته است پایان ده سال یعنی پایان سال جاری، دیگر هر کسی که پول سهامش را نداد،‌ این کار متوقف خواهد شد، لذا سه سال وقت گذاشتیم و کاری که هیچ چیز آن مشخص نبوده را سامان داده‌ایم، در این میان مجموعه شرکت‌هایی بودند و مشکل داشتند که این مسائل را حل کردیم.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: پایان سال جاری که پایان ده ساله سهام عدالت است، آنهایی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، کاملاً مالک سهامشان خواهند بود و سهامشان هم دارای ارزش مشخصی است، اما مابقی افراد هم باید فهرست حساب‌شان را دریافت کرده تا مشخص شود که مالک چند درصد از سهامشان هستند تا مابقی وجوه را واریز کنند.

جهانگیری خطاب به دهیاران گفت: به شما دهیاران تأکید می‌کنم با توجه به این کار دقیقی که صورت گرفته اجازه ندهید سهام مردم از دست‌شان برود، این سهام یک برگه ارزشمند قیمت‌دارِ با ارزشی می‌شود و در ادامه کارهای اصلاحی بر روی این طرح انجام خواهد شد و اطلاع‌رسانی هم صورت می‌گیرد، لذا تا شهریورماه فرصت داده‌ایم که افراد مراجعه کرده و سهام عدالت‌شان را که کسری دارند پرداخت کنند، زیرا سهامشان در بازار مشخص است و می‌توانند هر کاری که علاقمند هستند با آن انجام دهند،‌بنابراین این اقدامات،‌اقدامات جاری دولت است و نمی‌توانیم جلوی اقدامات جاری دولت را بگیریم.

وی گفت: برخی گفتند که دولت می‌خواهد سود سهام عدالت توزیع کند، کدام توزیع؟ فعلاً‌ ما می‌خواهیم مردم را به معنای واقعی صاحب کارخانجات کنیم و مردم به معنای واقعی احساس کنند 5، 10 میلیون و… در این کارخانه‌ها سهامدار هستند، لذا این اقدامات روال عادی کارهای دولت است و هیچ ارتباطی به موضوع انتخابات ندارد، بنابراین طرح‌هایی که تکمیل شده، حتماً‌ افتتاح خواهند شد و این جریان یک لحظه هم متوقف نمی‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهور در واکنش به برخی انتقادات مبنی بر اینکه دولت پیر و خسته است، اظهار داشت: برادر و خواهری که این جمله را تکرار می‌کنید، خدا و قیامتی هم وجود دارد، پیر و خسته بودند به چه چیزی می‌گویند؟ بیایید بگویید کجای کار این دولت نسبت به گذشته چند برابر نشده است، زیرا رشد منفی 6.8 درصد تبدیل به رشد مثبت دورقمی و تورم 40 درصد تبدیل به تورم تک‌رقمی شده و اشتغال صفر هم تبدیل به اشتغال 700 هزار نفر در سال شده است. همچنین 11 فاز پارس جنوبی راه‌اندازی شد که برای نخستین بار میزان برداشت ما از قطر بیشتر شد و میزان برداشت‌مان در غرب کارون از 70 هزار بشکه به 270 هزار بشکه رسید.

جهانگیری ادامه داد: همچنین در طول دولت یازدهم نیز خرید گندم از 4 میلیون 800 هزار تن به 11.5 میلیون تن رسید. این آمار نشان‌دهنده اقدامات مثبت در عرصه کشاورزی است.

وی با طرح این سوال که آیا در بخش سلامت کم کار کرده‌ایم؟ افزود: مشکلات مردم را همراه با حفظ عزت مردم حل کردیم، بعد می‌آیند و می‌گویند دولت پیر و خسته است. اکنون این وزیری که شما می‌گویید پیر، بیاییم و با آن وزیری که جوان تلقی می‌کنید چه در حوزه صنعت و… مقایسه کنیم تا ببینیم عملکردشان چه بوده است.

معاون اول رئیس‌جمهور یادآور شد: ما دولتی متشکل از مدیران کاردان و چکیده مدیریت نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم و بحمدالله دولت دستاوردهای خوبی هم داشته است،‌البته نواقص و مشکلاتی هم داشته‌ایم و مردم نیز با مشکلاتی مواجه هستند، لذا باید بر روی مسئله معیشت و اشتغال مردم خیلی وقت بگذاریم، ما باید به کمک همدیگر همت کرده و در سال 96 با کمک اقتصاد مقاومتی این مشکلات مردم را حل کنیم.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن