امروز: چهارشنبه 22 آبان 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 39414
تاریخ انتشار: 8:07 ب.ظ - جمعه 1396/07/7
چاپ این پست
ظهر امروز در آیین مردمی تودیع و معارفه صورت گرفت؛

صبح امروز با حضور روحانیون، مسئولان و مردم شهر بهارستان و نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین حسین رجایی پور امام جمعه جدید شهر بهارستان معارفه شد

به گزارش فتن، مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان در این برنامه با اشاره به مراسم پرشکوه تشییع شهید حججی در مشهد، تهران، اصفهان و نجف آباد، گفت: ملت ایران در این تشییع ها حماسه ای بزرگ آفریدند که نشان از شور، شعور و شوق انقلابی مردم ایران داشت.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا صالحیان با تسلیت ایام محرم، گرامی داشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی، گفت: خداوند ایام مختلفی را برای بخشش گناهان انسان قرار داده که یکی از آنها عاشورای حسینی است.

وی اظهار کرد: خداوند دلسوزتر از مادر برای انسان است و از همه رو همواره به دنبال ایجاد بهانه ای برای بخشش گناهان آدمی است و لذا زمان ها و مکان هایی مانند روز غدیر، روز نیمه شعبان، شب قدر، روز عاشورا، کربلا و مکه را برای بخشش گناهان قرار داده است.

وی تصریح کرد: یکی از این زمان ها روز جمعه است که از نظر دینی شرافت ویژه ای دارد و دعا در این روز به ویژه بعد از خطبه امام جمعه و قبل از شروع نماز جمعه استجابت ویژه ای دارد.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان با اشاره به آیه آخر سوره آل عمران گفت: بر اساس دستورهای دینی مومنان به ایستادگی در انجام فرائض دینی، حضور فعال در جامعه و ارتباط با رهبر دینی و سیاسی سفارش شده اند.

وی ادامه داد: انجام واجبات و ترک محرمات نیازمند صبر است و لذا اولین نتیجه این صبر در این دنیا محقق می شود و بعد از آن در عالم قبر، برزخ و در نهایت در روز قیامت نتیجه واقعی اعمال ما مشخص می شود.

آرامش واقعی با ایمان حاصل می شود

این کارشناس دینی اظهار کرد: انسان مومن صبور است و خستگی ندارد و لذا می بینیم حضرت زینب (س) در برابر تمام سختی های روز عاشورا می فرماید جز زیبایی چیزی ندیدم.

وی تصریح کرد: در مقابل افرادی که ایمان ندارند در برابر کثرت ها دچار آشفتگی می شوند و زود به بن بست می رسند و همین مساله عامل بسیاری از خودکشی ها است.

حجت الاسلام صالحیان تصریح کرد: آرامش واقعی با ایمان حاصل می شود زیرا کسی که به خدا ایمان دارد تکثرات را به وحدت تبدیل می کند و با ایمان به وحدانیت خدا آرامش واقعی را کسب می کند.

وی گفت: دین اسلام دینی است که قبل از آنکه برای آخرت مفید باشد برای دنیای انسان کارساز و مفید است.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان با اشاره به سفارش اسلام در خصوص حضور در فعالیت های اجتماعی ادامه داد: اولین موسس حقوق بشر پیامبر گرامی اسلام (ص) و حضرت علی (ع) هستند ولی ما نتوانسته ایم در جهان این مساله را تبیین کنیم و امروز دیگران سنگ حقوق بشر را به سینه می زنند.

وی تصریح کرد: در اسلام رهبانیت وجود ندارد و لذا در تمامی دستورهای دینی جنبه اجتماعی بودن آن لحاظ شده و حتی ثواب عبادات فردی مثل نماز نیز در جماعت چند برابر است و سایر برنامه های دینی مانند حج، جهاد، امر به معروف و نهی از منکر جنبه اجتماعی دارد.

حجت الاسلام صالحیان تاکید کرد:حضور در اجتماع مسلمین به فرد هویت و شخصیت می دهد و بر اساس دستورات دینی کسانی که در برنامه های دینی مانند نماز جماعت شرکت می کنند جایگاه ویژه ای برای مشورت دارند.

وی با اشاره به تاکیدات اسلام در خصوص ارتباط با ولی امر و رهبر جامعه اسلامی، گفت: اولین مرحله ارتباط با امام جامعه اسلامی رابطه فکری است که تجلی این ارتباط فکری در سبک زندگی مشهود است.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان تاکید کرد: امروز عروسی ها، عزاداری های ما و بسیاری از برنامه های زندگی ما همسو با فکر و سفارش های ائمه اطهار (ع) و رهبر جامعه اسلامی نیست.

وی دومین مرحله ارتباط قلبی با امام را ارتباط قلبی دانست و گفت: تجلی ارتباط قلبی در تولا و تبری و به ویژه در برنامه های سوگواری مردم برای اباعبدالله الحسین (ع) مشهود است.

حجت الاسلام صالحیان با بیان اینکه ارتباط سیاسی و اجتماعی سومین مرحله ارتباط با امام است، گفت: ارتباط سیاسی یعنی تبعیت از خدا و منصوبان خدا و لذا چنین کسی از آموزه ها و برنامه های دینی آموخته است که فقط برای خدا باید رکوع و سجود کرد و لذا در برابر آمریکا و اسرائیل تعظیم نمی کند.

وی افزود: اولین تفسیر از واجبات دینی سیاسی اجتماعی است و سایر تفاسیر از جمله تفاسیر عرفانی و معنوی در مرتبه های بعدی قرار دارد.

تکریم از خدمات حجت الاسلام ابراهیم صادقی

وی با بیان اینکه ائمه جمعه نمایندگان رهبر معظم انقلاب در شهرهای مختلف هستند، اضافه کرد: سنگر نماز جمعه فرصتی برای ایجاد ارتباط بین جامعه و امام خود است.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان افزود: مردم وظیفه دارند با حمایت از ائمه جمعه، به آنها در راه تحقق خواسته های دینی و مردمی جامعه قدرت بخشند.

وی با تکریم از خدمات حجت الاسلام ابراهیم صادقی هشفجانی اولین امام جمعه بهارستان گفت: از این عالم خدوم که در جوان محوری و ارتباط با مردم و مسئولان نمره بسیار خوبی در پرونده خود دارند در سنگرهای دیگر بهره گرفته خواهد شد.

وی همچنین با معرفی امام‌جمعه جدید بهارستان، گفت: این عالم دینی دارای سبک و برنامه برای فعالیت های دینی و اجتماعی است و پیشینه درخشانی در دوران امامت جمعه سمیرم در برنامه کاری خود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی اولین امام جمعه بهارستان بیش از ۱۷ سال امامت جمعه این شهر را بر عهده داشت.

 

انتهای پیام/ ندای اصفهان

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن