امروز: یکشنبه 6 خرداد 1397
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 3953
تاریخ انتشار: 11:44 ق.ظ - چهارشنبه 1393/10/10
چاپ این پست
شبکه اهل بیت اللهیاری

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فتن ٬ به تازگی ویدئویی از آقای حسن اللهیاری منتشر شده است که در آن با استناد به حدیثی به نام شروسی شماسی که ادعا می کند از امیر مومنان علیه السلام صادر شده است، سعی کرده مشروعیت انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرد. جدا از سخنان ناروایی که این […]

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فتن ٬ به تازگی ویدئویی از آقای حسن اللهیاری منتشر شده است که در آن با استناد به حدیثی به نام شروسی شماسی که ادعا می کند از امیر مومنان علیه السلام صادر شده است، سعی کرده مشروعیت انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرد. جدا از سخنان ناروایی که این شخص معلوم الحال در شبکه ماهواره ای خود می گوید، بررسی این حدیث قطعا بر عهده پژوهشگران حوزوی و متخصصان علوم حدیث است. لذا عده ای از طلاب حوزه علمیه، پس از اطلاع از ماجرا به سراغ یکی از اساتید خارج فقه حوزه علمیه قم ( حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده لیله کوهی ) رفته، مطلب را جویا شدند. ایشان هم نکاتی را فرمودند که در ادامه تقدیم می گردد.از آن جایی که اصل ویدئوی اللهیاری (1) حدودا یک ساعت و چند دقیقه است و ممکن است همه خوانندگان گرامی فرصت نکنند آن را ببینند، لازم است قبل از آغاز نقد،اهمّ گفته های وی را از نظر بگذرانیم:
1. شروسی شماسی که در حدیث مورد نظر به عنوان فردی زندیق و فاجر معرفی شده، همان امام خمینی است! ( نعوذ بالله )

2: او ادعای امامت می کند!
3: استحلال فروج انجام می دهد!!! ( یعنی اعلام می کند زنا، حلال است!)
4:  از خراسان خروج می کند!
5: دین پهلوی را نابود می کند!
6: افاک اثیم است!
7: ندای جمهوریت سر می دهد!

اما نکاتی که استاد حسن زاده لیله کوهی فرمودند:
1: ایشان ادعا می کند این حدیث دو طریق دارد: 


یک: از سلیم بن قیس هلالی از حذیفه یمانی از سلمان فارسی از امیر مومنان علیه السلام

دو: از زاره از محمد بن مسلم از امام صادق از امیر مومنان علیه السلام

نکته ای باید توجه داشت این است که این حدیث به اصطلاح حدیثی مرفوع (یعنی حدیثی که همه روات آن تا معصوم مشخص نیست) است و حدیث مرفوع اعتبار آن چنانی ندارد. یعنی مشخص نیست چه کسی از جناب زراره حدیث را برای ما نقل کرده است. از طرفی در طریق دیگر، سلیم بن قیس به عنوان فرد انتهای سند معرفی شده است (یعنی نزدیک ترین فرد به ما از حیث زمانی) در حالی که کتاب سلیم بن قیس   ( اسرار آل محمد ) در دسترس است و ایشان اگر چنین مطلبی را گفته بود، باید در کتابش می آمد.


2: کتابی که ایشان این مطلب را از آن نقل می کند، کتاب الزام الناصب جناب استرآبادی است در حالی که ما هرچه گشتیم چنین کتابی نیافتیم!!!

آری؛ کتابی که الزام الناصب نام دارد، نوشته مرحوم حائری یزدی است که به راحتی در کتابخانه ها و اینترنت یافت می شود! هر چند به نظر می رسد منظور ایشان کتاب انساب النواصب مرحوم استرآبادی است که به اشتباه آن را الزام الناصب اعلام کرده اند!

3: اگر منظور ایشان کتاب انساب النواصب باشد، باید گفت نویسنده این کتاب در قرن یازدهم می زیسته است. یعنی بین جناب استرآبادی و زراره و یا سلیم بن قیس چند صد سال فاصله است!!! و باز هم باید به دنبال سلسله رواتی گشت که این حدیث را برای جناب استرآبادی نقل کرده اند.

4: ایشان ادعا می کند شروسی شماسی فردی است که (یخرج من بلاد خراسان) یعنی از خراسان خارج می شود. در حالی که حضرت امام خمینی (ره) اهل خمین بودند و قیام را نیز از قم آغاز کردند نه خراسان!

5: در بخش دیگری از سخنانش می گوید: شروسی شماسی از فرزندان سیک های هندی است. در حالی که نسب حضرت امام خمینی (ره) کاملا مشخص است و به هیچ عنوان چنین مطلبی درست نیست. بر اساس شجره نامه تنظیمی حشمت الله ریاضی یزدی که در انتهای کتاب خاطرات آیت الله پسندیده آورده شده است، جد سیزدهم امام خمینی(س) به نام سیدحیدر موسوی صفوی اردبیلی کردی که از طرف پدر و مادر هر دو سید حسینی بود، در سال 766 از طرف عارف بزرگ میر سیدعلی همدانی جهت ارسال پیام نور و عرفان از ایران عازم کشمیر می شوند و اجداد حضرت امام در آن جا به کار تبلیغ دین به جد و جهد پرداخته و در این راه بعضا جان را فدا کرده و به فیض شهادت نائل آمده اند تا اینکه مرحوم سیداحمد جدّ حضرت امام عازم عتبات عالیات و نجف می شوند و از آنجا به ایران -خمین- می آیند. (2) اگر قرار باشد هر کسی به هرجایی می رود، ملیت و نسبش نیز تغییر کند، پس خود آقای اللهیاری هم امریکایی  و از فرزندان آبراهام لینکولن است! زیرا چند سالی است در امریکا ساکن است!

6: در متنی که ایشان می خواند آمده است: ( یهدم الدین البهلوی ) یعنی شروسی شماسی دین پهلوی را نابود می کند! در حالی که نه محمدرضا داعیه حکومت بر اساس دین داشت که نابودی رژیمش، محو دینش محسوب شود و نه حضرت امام، دین پهلوی! را نابود کردند. بلکه قیام حضرت امام خمینی (ره) درهم شکستن حکومت پهلوی بود نه دین پهلوی!

7: در جای دیگری از متن مدعای اللهیاری آمده است: (و ینادی بالجمهوریة ) یعنی شروسی شماسی ادعای جمهوریت می کند!! در حالی که اگر کسی کمترین آشنایی با فقه اللغة و مباحث ترمینولوژی داشته باشد، می داند که در آن زمان ( زمان صدور حدیث ادعایی ) به هیچ عنوان کلمه جمهوریت به عنوان کلمه ای که دلالت بر مردم سالاری و دموکراسی بکند، به کار نمی رفته است!! نهایت چیزی که آن زمان مطرح بوده، اصطلاح اهل حلّ و عقد بوده است.

8: اگر کسی خوب دقت کند می بیند که ایشان در ابتدای صحبتش وانمود می کند که از روی کتاب متن را می خواند و در انتهای برنامه نیز کتاب را می بندد. در حالی که در هنگام خواندن هر چند دقیقه یکبار برگه های کاغذ A4 را بر می دارد و کنار می گذارد!!! کاملا واضح است که متن را از روی کتاب نمی خوانده است و متنی که قرائت می کرد، مندرج در همین کاغذ ها بوده است و این ظاهر سازی تنها تکنیکی روانی برای اثرگذاری بیشتر بر مخاطب است. ( تا مخاطب در مستند بودن مطلب تردید نکند )

9: دوربین فیلمبرداری طوری تنظیم شده است که تنها یکسوی کتاب مشخص باشد  تا مخاطب نتواند تشخیص دهد که آیا ایشان متن را از روی کتاب می خواند یا چیز دیگری؟!. اگر ایشان واقعا یقین دارد که مطلبش کاملا مستند است، چرا کتاب را نشان مخاطب نمی دهد  تا مخاطب هم در ضدیت با جمهوری اسلامی با او همراه شود؟ به ویژه آن که ایشان در بسیاری از مواقع، متن کتاب ها را با زوم نزدیک دوربین به مخاطب نشان می دهد تا بیننده ازصحت و سقم ادعایش مطمئن گردد!

10: ایشان ادعا می کند جماعت دجالیه! (تعبیری که برای انقلابیون شیعی به کار می برد!) حدیث شروسی شماسی را نابود کرده اند. در حالی که هر انسان عاقلی می داند اساسا چنین کاری ممکن نیست. زیرا کتاب های دینی در مناطق مختلف جهان چاپ می شود و اساسا مراکز اصلی چاپ کتب اسلامی نه در ایران که در لبنان و مصر است!!! چگونه جمهوری اسلامی توانسته همه مراکز چاپ و چاپخانه ها و انتشاراتی های جهان را بخرد تا از نشر این کتاب جلوگیری کند! این ادعایی است که هر انسانی با هر میزان بهره مندی از عقل به آن می خندد!! در ضمن، کتاب انساب النواصب جناب استرآبادی که بنا بر ادعای ایشان این حدیث در آنجاست، اکنون هم در کتابخانه نسخ خطی آستان قدس رضوی وجود دارد و هم در کتابخانه امیرالمومنین نجف اشرف! شاید جماعت دجالیه فراموش کرده اند این حدیث را از آن جا هم پاک کنند!!! البته در فضای اینترنت هم این کتاب یافت می شود و ما آن را از این لینک دانلود کردیم!
http://aelaa.net/110.aspx?id=3758

11: ایشان ادعا می کند: ( و یدعی الامامة) یعنی شروسی شماسی ادعای امامت می کند!! در حالی حضرت امام خمینی (ره) هیچ گاه ادعای امامت نکردند! و همواره می فرمودند: به من خدمتگزار بگویید بهتر از این است که رهبر بگویید. و نیز هر کس از ایشان تعریف و تمجید نابجایی می کرد، به سختی برخورد می کردند! لقب امام را نیز آقای دکتر روحانی اولین بار برای ایشان به کار برد!


12: در جای دیگری از متن مدعای اللهیاری چنین آمده است: ( افّاک اثیم ) یعنی شرّوسی شمّاسی افاک اثیم است. در حالی که کسانی که امام را از نزدیک می شناختند نه از ایشان افکی دیدند و نه اثمی! یعنی ایشان در طول عمرش نه دروغی گفت، نه غیبتی کرد و نه ظلمی به کسی!

13: نکته تاسف بار ماجرا در آن جایی است که شروسی شماسی را کسی معرفی می کند که فروج نساء را حلال اعلام می کند! آیا معاند ترین دشمنان جمهوری اسلامی ایران می توانند چنین نسبتی را به حضرت امام خمینی (ره) بدهند؟ از این هم که بگذریم تاریخ انقلاب و رهبری امام کاملا مشخص است. آیا در طول دوران نهضت و پس پیروزی انقلاب چنین اتفاقی افتاد؟؟!

کنار هم گذاشتن موارد فوق می تواند گمان قوی ایجاد کند که حدیث مذکور دارای اشکالات جدی است. هر چند ما همچنان مشغول کار پژوهشی روی حدیث هستیم و از آقای اللهیاری هم تقاضا می کنیم اگر سند و منبع دیگری برای حدیث دارند، معرفی کنند.

در پایان از همه خوانندگان گرامی تقاضا می کنیم اگر حدیثی از کسی شنیدند، سندش را نیز طلب کنند تا هر کسی هر چه خواست به معارف معصومین علیهم السلام نسبت ندهد.


(1): لینک ویدئو در یوتیوب: www.youtube.com/watch?v=wcGqpWkG3UE
(2): http://www.imam-khomeini.ir/fa/c76_15296

منبع : فتن

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

فرشاد در تاریخ 10ام ، دی 1393:

این یارو خیلی قیافه کریهی داره واقعا وقتی میبینمش احساس گناه میکنم.

مهدی در تاریخ 14ام ، دی 1393:

شک ندارم که نطفه ش مشکل داشته و امروز هم لقمه ش حرامه… لقمه آمریکایی!!!

zaker14zaker14 در تاریخ 11ام ، اردیبهشت 1394:

سعی کنید بحث های علمی مطرح کنید نه احساسی!
قیافه کریه ملاک نیست! غلام سیاه امام حسین علیه السلام هم قیافه کریه داشت ولیکن أبی عبد علیه السلام موقع مردن غلام ، سرش رو به دامن خودش گرفت!

مسعود در تاریخ 10ام ، دی 1393:

آقای اللهیاری با این حدیث چه می کند؟
قال النبي صلى الله عليه وسلم: إن من عباد الله لأناساً ما هم بأنبياء ولا شهداء، يغبطهم الأنبياء والشهداء يوم القيامة بمكانهم من الله تعالى، قالوا يا رسول الله: تخبرنا من هم، قال: هم قوم تحابوا بروح الله ..

فریدالدین ربانی در تاریخ 26ام ، دی 1393:

مأخذ ؟

فریدالدین ربانی در تاریخ 26ام ، دی 1393:

دوست دارم مأخذ این حدیث را برایم بفرمایید ترجیحا در وبلاگم؟

سید ساقی در تاریخ 24ام ، مهر 1394:

مصدر این حدیث از منابع اهل سنته آیا؟
چرا که صلوات بر رسول الله را ناقص فرستاده اند و بصورت صلی الله علیه و السلم نوشته است!!!!

مسعود در تاریخ 10ام ، دی 1393:

شروسی فردی است که از شهری به نام «اشروسه» از آذربایجان شوروی بین سیحون و سمرقند خروج می کند.[1] علی بن مهزیار که سعادت تشرف به پیشگاه حضرت مهدی (ع) را پیدا کرده، در ضمن گفت و گوهایش با آن حضرت نقل می کند که فرمود: شروسی از ارمنستان و آذربایجان حرکت کرده، به سوی ری و کوه های سیاه و سرخ چسبیده به سلسله کوه های طالقان حرکت می کند. در میان او و مروزی (مردی از مرو) جنگ مسلحانه سختی در می گیرد که کودکان را پیر می سازد و بزرگسالان را از پای در می آورد … در آن هنگام منتظر خروج سفیانی از بغداد باشید. [2]
[1] روزگار رهایی، ج 2، ص 1061

[2] بحارالانوار، ج 52، ص 45؛ کمال الدین، ص 469؛ الزام الناصب، ص 22

مهدی در تاریخ 17ام ، مرداد 1394:

افرین افرین شیرمادرت حلال به این میگن جواب

رضا در تاریخ 10ام ، دی 1393:

سلام
ممنون بابت تحقیقاتتون، استفاده کردیم.
حالا جالبیش اینه ک اگه هم زنگ بزنی بهش این مطالبو بگی ی مشت بد و بیراه بهت میگه و بعد هم ب بهانه های مختلف تلفن رو قطع میکنه(جدا شعور اخلاقیش زیر صفره).
موفق باشید

سید در تاریخ 10ام ، دی 1393:

این مردک مزدور آمریکاست !
زنگ زدن به شبکه این احمق آمریکایی، آب به آسیاب دشمن ریختن است…

محمود در تاریخ 10ام ، دی 1393:

دستتون درد نکنه واقعا استفاده کردیم

علی بهاری در تاریخ 10ام ، دی 1393:

بنده نویسنده مقاله هستم و توجهتان را به نکات زیر جلب می نمایم:

1. طبق حدیث علی بن مهزیار که سندی قابل قبول دارد شروسی ( ونه شروسی شماسی ) از آذربایجان و ارمنستان خارج می شود نه از بلاد خراسان!

2. طبق حدیث فوق شروسی به عراق نمی رود برای اقامت. بلکه بغداد و کوفه را فتح می کند.

3. درست است که محدوده خراسان قدیم بزرگ بوده ولی باز هم به خمین فعلی خراسان نمی گفتند.

4. کتاب انساب النواصب فارسی است و هر حدیثی که در آن آورده شده است، متن فارسی اش آمده. در حالی که آقای اللهیاری متنی عربی را می خواند و ترجمه می کند!

4. اللهیاری به مادر حضرت امام خمینی (ره) نسبت فجور می دهد ( العیاذ بالله ) و چون مستند شرعی برای اثبات این مطلب ارائه نکرده است، محکوم به حد قذف است و باید شلاق بخورد.

مهدی در تاریخ 14ام ، دی 1393:

والله که مادر این اللهیاری ملعون حرامزاده شایسته هر نوع تحقیق هست… من شک ندارم حرامزاده س.
بعد از عاشورا ائنایی که اسب بر بدن نازنین فرزند زهرا(سلام الله علیها) تاختند رو بررسی کردند و مشخص شد که همشون زنا زادگان بودند…
امروز هم هر کسی که بی محابا به خمینی (سلام الله علیه) بتازه باید بررسی بشه تا حرامزادگیش معلوم بشه…

zaker14zaker14 در تاریخ 11ام ، اردیبهشت 1394:

وقتی تحقیق نکردی درباره ی زندگی او چرا او ولد الزنا معرفی می کنی! چرا بدون علم یک مؤمنی که اشتباه داره می کنه فحش می دی؟
اگر مردی برو از دفتر مرجعت بپرس آیا فحش دادن به کسی که شیعه امامیه است حرمت دارد یا نه؟

امیرحسین در تاریخ 10ام ، دی 1393:

کسی که به همه مراجع تقلید توهین کرده و کسی از این بزرگواران از اساعه ادب این ملعون در امان نمانده ارزش اسم بردن ندارد و واقعا خاک بر سر مردمی که با این همه توهین و فحاشی و بی مدرک سختن گفتن این یاوه گو همچنان با او تماس گرفته و از او تعریف و تمجید می کنند . 2،3 سال پیش بود که آیت الله قزوینی می فرمودند در سفر به افغانستان با آیت الله آصف محسنی که از علمای بزرگ آن دیار هستند دیدار کردم و ایشان فرمودند که در ابتدا به این مردک خوشبین بودم ولی الان یقین دارم که او ملعون و مورد لعن الله تبارک و تعالی می باشد . نکته دیگر اینکه اخیرا اعلام می کرد 600 هزار دلار بدهی داریم و تا چند روز چیش که اعلام میکرد 35000 دلار بیشتر جمع آوری نشده بود و اعلام خطر قطع می کرد ولی این دفعه هم خبری از قطع که نشد هیچ که احتمالا مانند گذشته که خود گفته بود از CIA پاکت پول برایش آورده اند تا صرف مهدویت کند!

سید ابراهیم حسینی در تاریخ 5ام ، دی 1394:

تهمت زدن حرام است

علیرضا در تاریخ 10ام ، دی 1393:

آیت الله شهرستانی فرمودند که این فرد هم ردیف خوارج و حجتی هاست که از دین خارج شده اند و خالد در جهنم اند

یه بنده خدا در تاریخ 25ام ، دی 1393:

خوارج کسانی بودند که از مولا علی ابن ابیطالب (ع) جدا شدند در صورتی که اقای الهیاری تمام زندگی و سعیش در راه اثبات حقانیت مولا و اهلبیت میباشد و این از بدبختی و بیچارگی و نافهمی شما و امثال شما میباشد

ها؟ در تاریخ 1ام ، بهمن 1393:

هان؟

حسین در تاریخ 4ام ، بهمن 1393:

اقای الهیاری حرفش حق است
هیچ وقت برای حرف هایش جوابی نداشتید
اگر راست میگویید باهاشون مباحثه کنید ایشون که همیشه شما رو دعوت به مباحثه میکنن

مهدیار در تاریخ 23ام ، فروردین 1394:

درود بر شرف تو بزرگوار و اللهیاری که باعث کوری چشم دشمنان تشیع هست
از عمری ها گرفته تا دجالیه

مهدی در تاریخ 17ام ، مرداد 1394:

مخاطب این پیامم علیرضا وامثال ایشون هستند…ایة اله کیک فرمودند …خوارج ..حجتیه..

یالثارات الحسین ع در تاریخ 11ام ، دی 1393:

ببخشید جدای از بحث های طلبگی و…
یک جواب به این ملعون شیطان یاری این است که تو که یک مدت از آیت ا… وحید مایه میگذاشتی- ایشان این حدیث را ندیده بود؟ ایشان که حدود 60 سال از عمرش را قبل از انقلاب سبری کرده- کافیه صحبت های آیت ا… وحید را در این سالها در مورد انقلاب و …ببینی- کافیه صحبت های آیت ا… وحید در مورد امام خمینی را ببینی، آیت ا… وحید که بعد از آن رفتار زشت برخی در مرقد حضرت امام به نوه ایشان سید حسن خمینی، متاسف شده بودند و فرمودند: المرء یحفظ فی ولده؛‌ آیت ا… وحیدی که الان با وزرا و … دیدارها و توصیه های دارندُ‌این حدیث را ندیده بود.
شیطان یاری حتی در برخی موارد به سیدخویی استناد می کنهُ باید گفت سید خویی هم این حدیث را ندیده بود، پس چرا چیزی نگفت و اقدامی نکرد؟
راستی اسراءیلیات که در احادیث معروف است چیست؟مثلا واقفیه اگر حدیث بیاورند آن هم به ظاهر متصل به امامانُ که مثلا 7 امام بیشتر نداریم تکلیف چیست؟ اینکه زیدیه و اسماعیلیه و واقفیه و… داریم، از دلایل عمده اش سوء استفاده عده ای از جهل مردم آن زمان و این زمان از فهم حدیث است. حدیث جعلی درست می کنند و یا اینکه برداشت و مصداق جعلی از حدیث دارند. خدا همه را هدایت کند.

علی رضا در تاریخ 11ام ، بهمن 1393:

چه جالب آیت وحید هم اگه بخواد حرفی بزنه شما بلایی رو که به سر آیت الله شریعتمداری آوردید به سرش میارید

حقگو در تاریخ 26ام ، فروردین 1394:

حضرت آیت الله العظمی وحید را با امثال شریعتمداری که قبل از انقلاب طبق اسناد ساواک همیشه برضد مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی بودند و بعد از انقلاب در آذربایجان غائله خلق مسلمان راه انداخت مقایسه کردن جفای به این یار امام و رهبری است.

یالثارات الحسین ع در تاریخ 11ام ، دی 1393:

انشاا… که حداقل فرزند آیت ا… این شیطان یاری را تکذیب کند که باعث سوء استفاده از شخصیت آیت ا… وحید نشود.
این هم به اطلاع رسانی کسانی بستگی داره که می توانند این اخبار را به همراه مستندات و سوء استفاده از شیخ وحید را به شخص آیت ا… وحید و فرزند و … برسونند.

سلامجواد در تاریخ 11ام ، دی 1393:

سلام
تنها کاری که میتونم انجام بدم تشکر و قدردانی از زحمات شماست که باعث بالارفتن آگاهی ما میشه خدا خیرتون بده ممنون

جواد در تاریخ 11ام ، دی 1393:

من که به این یارو شک دارم که اصلا روحانی باشد، حضرت امام ره شخصیتی بینظیروکم نظیردردنیای اسلام بودند وهستندمن هروقت چهره نورانی امام ره رودرتلویزیون میبینم لذت میبرم واقعا که نورانیت ازسروروی امام ره میبارید

حمید ناظری در تاریخ 11ام ، دی 1393:

سلام. پیشنهاد بنده این است که از این به بعد به ایشان به جای اللهیاری بگویید دجـــــالـــــیــاری!!!! سند رو بی خیال، این حدیث هم جزیی از مباهته آقایان است. شیعه ای که پیرو ماکیاولیسم باشد باید هم حدیث شروسی شماسی را اختراع کند.

خادم الحجه در تاریخ 1ام ، بهمن 1393:

سلام برادران ارزشی ، چرا کتاب عربی رو نمیذارید البته نسخه خطی این حدیث که گذاشتین فارسیه کیفیت هم نداره

yaser در تاریخ 21ام ، بهمن 1393:

به نظر بنده ایشان ازیزیدبدتراست چون یزید علنافسق وفجورمیکردولی این مرددرظاهرلباس پیغمبرراپوشیده ولی افکارش وصحبتهایش باعث جنایاتی خواهد شدکه ازجنایات یزید بدتراست… لبیک یاخامنه ای

عشقم علی در تاریخ 13ام ، اسفند 1393:

دمش گرم پوزه ی دجال و دجالیون رو به خاک مالیده خدا حفظش کنه ، بر عمر لعنت .

حقگو در تاریخ 27ام ، فروردین 1394:

اره واقعا دمش گرم
باعث افتخارتونه
امیدوارم در دنیا و اخرت با امثال او محشور شوید
ظاهراکه شباهت او و برنامهاش به دجال خیلی بیشتره

عباس رستگاری در تاریخ 4ام ، اردیبهشت 1394:

باسلام.متاسفانه مردم ایران به هر گدا وبیچاره ای که کمک کردندبعد ازسیر شدن جفتک پرانی کرد.نمونه اش هم همین مردکه اوزبک الهیاری.تازه ادعای ظالم بودن ایرانیان نسبت به مهاجرین راهم مرتب تکرار می کند.تف بر روح لجن الهیاری.

امیر در تاریخ 9ام ، تیر 1394:

برخی حرفهادرحدیث شماسی صحیح بنظر میآید

عشاق الحسین در تاریخ 26ام ، شهریور 1394:

ابتدا کسی که حکومت علمدار تشیع رو میزند مانند کسانی می ماند کسانی هستند که مسلم بن عقیل را تنها گذاشتند به این بهانه که ما امام حسین رو قبول داریم اما تورو قبول نداریم انقلاب اسلامی و ولایت فقیه نیز امروز مسلم امام زمان است دوما این حدیث که اعتباری ندارد و حتی قابل انطباق با امام خمینی نیست و اصلا سروشی شماسی در این حدیث هیچ انطباقی ندارد چون امام خمینی نه زندیق بوده نه فاجر بوده نه زنا را حلال کرده و نه حتی داعیه جمهوریت آن هم به معنای زبانی فعلی را داشته بلکه منادی اسلام بوده و نه نامش تناسبی با امام خمینی دارد و نه حتی مکان اصلی قوم سیک در غرب هند است نه شرق و نه دینی به نام بهلوی نه در گذشته و حال وجود ندارد و نه امام خمینی ادعای مقام امامت را دارد و اگر منوال اینگونه باشد در آینده نیز عده ای همچون این فرد این روایت مجهول را به سید خراسانی نسبت خواهند داد چون از خراسان قیام می کند به نظر هر عاقلی حدیث مردی که از قم قیام می کند تناسب کاملی با امام خمینی دارد حدیث: از حضرت امام موسی کاظم روایت شده که فرمودند: مردی از قم مردم را به سوی خدا دعوت می کند افرادی گرد او جمع می شوند که قلب های شان همچون پاره های آن ستبر است که بادهای تند حوادث آنان را نمی لغزاند از جنگ خسته نشده و نمی ترسند اعتماد آنان بر خداست و سرانجام کار از آن پرهیزکاران است. کتاب موعود نامه ص۶۳۶ بحارالانواز از کتاب تاریخ قم

هادی در تاریخ 20ام ، شهریور 1394:

واقعا آدم نمی دونه به این آدم چی بگی
خدا لعنت کنه این آمریکاییا و اسرائیلی ها رو
انشاا… که هر چه سریعتر توسط بچه شیعه نابود شن
اعضای سایت فتن خدا حفظتون کنه
ممنون که باعث آگاهی بیشتر به مردم می شین

مهسا در تاریخ 27ام ، شهریور 1394:

عرض سلام
من اصلاً از اللهیاری خوشم نمیاد کاری هم به صحت و سقم این روایت ندارم، ولی دلایل شما خیلی هاش قانع کننده نبود
سرزمین خراسان الزاماً به معنی استان خراسان نیست، بلکه در جاهای دیگه هم از سرزمین های ایران به اسم خراسان یاد شده
دین پهلوی، منظور دین نیست، دین در اینجا به معنی باور و منش و یا همان حکومت میتونه باشه
اگر قرار باشه بگیم این روایت پیش بینی آینده توسط امام معصوم ست پس به کار بردن لفظ جمهوری هم عجیب نیست، ضمن اینکه در این روایت جمهوری معنی نشده و تنها لفظش به کار رفته…
خود اللهیاری اولش هم گفت من کتابش رو ندارم، و توضیح داد مگر از کتاب های خطی بشه این روایت رو پیدا کرد، پس اینکه فرمودید از روی کاغذ خونده چیز عجیبی نیست!
از بین بردن روایات یا بخشی از روایات چیز جدیدی نیست
بسیاری از احادیث و روایات هست که در نسخ قدیمی و یا خطی اهل سنت پیدا میشه که بعد از به وجود آمدن تفکر وهابیت در صده ی اخیر حذف شده….

هادی در تاریخ 7ام ، بهمن 1394:

هردو سند روایت صحیح هستند . و تازمانی که کتاب الزام الناسب مذکور ، و نه انساب الناصب ، را ندیده ایم ، نمیتوانیم نسبت رفع به سند وارد کنیم . و اصول و کتب شاگردان ائمه علیهم السلام تا کنون نیز میان علما موجود هستند . ممکن است این سند همراه چند سند دیگر به یکی از اصول ارجاع داده شوند که باید نفس کتاب رادید. هر روایتی که از سلیم بن قیس داریم لزوما در کتابش نیست

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن