امروز: دوشنبه 29 مهر 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 4059
تاریخ انتشار: 3:51 ب.ظ - دوشنبه 1393/10/15
چاپ این پست
منصور هاشمی خراسانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فتن٬ در طول چند روز گذشته کتابی با نام “بازگشت به اسلام” در برخی از مساجد و مراکز علمی و فرهنگی به شکل رایگان پخش شده که مطالب مطرح شده در این کتاب و همچنین تفکرات نادرست نویسنده، ما را بر آن داشت که شناختی کوتاه از کتاب و مولف آن […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فتن٬ در طول چند روز گذشته کتابی با نام “بازگشت به اسلام” در برخی از مساجد و مراکز علمی و فرهنگی به شکل رایگان پخش شده که مطالب مطرح شده در این کتاب و همچنین تفکرات نادرست نویسنده، ما را بر آن داشت که شناختی کوتاه از کتاب و مولف آن تدوین کرده و در اختیار اساتید و پژوهشگران و عموم مردمی که آن را مطالعه کرده اند قرار دهیم تا مقدمه ای باشد برای نقد و پاسخ به شبهاتی که توسط نویسنده یا نویسندگان کتاب مذکور مطرح شده است .

در طول چند روز گذشته کتابی با نام “بازگشت به اسلام” در برخی از مساجد و مراکز علمی و فرهنگی به شکل رایگان پخش شده که مطالب مطرح شده در این کتاب و همچنین تفکرات نادرست نویسنده، ما را بر آن داشت که شناختی کوتاه از کتاب و مولف آن تدوین کرده و در اختیار اساتید و پژوهشگران و عموم مردمی که آن را مطالعه کرده اند قرار دهیم تا مقدمه ای باشد برای نقد و پاسخ به شبهاتی که توسط نویسنده یا نویسندگان کتاب مذکور مطرح شده است .

1. مولف (منصور هاشمی خراسانی)

1-1. در سایت های رسمی و غیر رسمی و حتی در سایت منسوب به خود این شخص، هیچ گونه تصویر یا بیوگرافی از وی منتشر نشده است .

2-1. این احتمال وجود دارد که نویسنده -یا نویسندگان- از نام مستعار استفاده کرده باشد .

3-1. با توجه به این که از الفاظ رایج حوزوی -مانند: آیت الله، حجت الاسلام و…- در معرفی نویسنده استفاده نشده و تنها به عنوان «حضرت» و «علامه» بسنده کرده اند، احتمال می رود که این شخص تحصیلات حوزوی نداشته یا اینکه مکلی -غیر معمم- می باشد .

4-1. در صفحه ی 125 کتاب، خود را شخصی حنیف -برگرفته از حضرت ابراهیم (ع)- و حق گرا و فارغ از تسنن و تشیع معرفی می کند و می نویسد: «همچنانکه من به طور حتم، یک شیعه یا سنی به معنای مصطلح نیستم ولی نمونه ای از یک مسلمان حق گرایم…»

5-1. بنابر ادعای نویسنده، نوشتن این کتاب در سواحل جیحون صورت گرفته یا پایان یافته است. با توجه به مکان چاپ (بَدَخشان، پامیر) و نام نویسنده (خراسانی)، این احتمال وجود دارد که نویسنده ساکن افغانستان باشد . (در قرون وسطی افغانستان، به نام خراسان شهرت داشت – دائره المعارف جهان اسلام، ج 1 ص 72 : ظاهرا اخیرترین و جامع ترین نام این سرزمین -افغانستان- همانا خراسان بوده است .)

6-1. ظهور خراسانی از علایم حتمی ظهور محسوب می شود و بنابر برخی روایات، خراسانی از بنی هاشم و هاشمی می باشد؛ منصور نیز از صفات حضرت ولی عصر (ارواحنا له الفدا) شمرده شده است.

اگر این نام را به عنوان نامی مستعار در نظر بگیریم، می توان ادعا کرد که نویسنده خود را همان سیدخراسانی می داند چنانکه در بخشی از خاتمه کتاب می نویسد: « …شنیدم که ندایی به باطل در غرب بلند شده است، پس خواستم که ندایی به حق در شرق بلند شود… چرا که حکومت تنها برای خداوند است و آن را به هرکس از بندگانش که خواهد، می سپارد و او کسی جز مهدی فاطمی را نخواسته…»

همچنین در طراحی صفحه ی سایت وی از پرچم های سیاه استفاده شده که بنابر روایات پرچم خراسانی می باشد و در گوشه ی سمت راست صفحه نیز شعار (البیعه لله) قرار داده شده که شعار حضرت ولی عصر(عج) هنگام ظهور است. خوانندگان گرامی می توانند با مراجعه به روایات در باب ظهور خراسانی به سر مطالب گفته شده پی ببرند .

2. کتاب «بازگشت به اسلام»

1-2. کتاب فاقد مجوز نشر از وزارت ارشاد و فاقد شابک از خانه کتاب می باشد .

2-2. بنابر ادعای سایت منسوب به نویسنده هزینه چاپ و نشر کتاب از سوی مومنین نیکوکار! تامین شده است و خرید و فروش آن جایز نمی باشد .

3-2. اشکالات علمی فراوانی بر این کتاب وارد است از مباحث توحیدی و عقاید گرفته تا مباحث مربوط به تقلید و همچنین مباحث مربوط به ولایت فقیه و تشکیل حکومت اسلامی .

به عنوان نمونه در صفحه ی 48 و 49 این کتاب، بحث تقلید از مراجع در فروعات دین زیر سوال رفته و سپس به اثبات عدم امکان ولایت مطلقه فقیه پرداخته است .

همچنین در صفحه ی 125 تشکیل حکومت را نادرست دانسته و مدعی شده است که مسلمانان عراق، سوریه، افغانستان و ایران «بی گمان در ضلالتی آشکارند» و « تصرفات آنان در زمین و مرزبندی هایی که در آن می کنند، عدوانی است. ص 126 »

4-2. در این کتاب روایتی از ائمه(ع) نقل نشده و نویسنده تنها به حجیت قرآن و خبر متواتری که از سوی رسول خدا(ص) صادر شده باشد، قائل است و خبر واحد را نیز حجت نمی داند .

5-2. چنانکه گفته شد این کتاب پر است از مغالطات و مطالب بی پایه و اساس و به اصطلاح شبهات آبکی که این مقال درصدد پاسخ گویی به آن ها نیست و در جای خود، اساتید و طلاب محترم به نقد و بررسی آن می پردازند.

منصور هاشمی خراسانی

منصور هاشمی خراسانی

3. دفتر حفظ و نشر آثار و سایت

1-3. هیچ گونه آدرس و شماره تماسی برای دفتر یا مرکز چاپ، در کتاب یا سایت منسوب به نویسنده ثبت نشده است و تنها نام «بَدَخشان، پامیر» را به عنوان مکان چاپ کتاب ذکر کرده اند .

بَدَخشان: سرزمینی شامل پاره ای از شمال خاوری افغانستان و جنوب خاوری تاجیکستان می باشد.

پامیر: کوهستان بسیار بلندی در آسیای مرکزی است. قسمت اعظم این سرزمین متعلق به تاجیکستان و قرقیزستان و مابقی جزو افغاستان و پاکستان است .

2-3. ظاهراً سایت منسوب به نویسنده در کمتر از یک هفته ی اخیر شروع به کار کرده و هنوز وارد صفحات اصلی موتورهای جستجو نشده اما متاسفانه تعداد بازدید کنندگان در حال افزایش است .

هادی نقیان

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

رحیم جهادی در تاریخ 15ام ، بهمن 1393:

به نظر اینجانب این جریان فتنه ای است که می خواهد خود را خراسانی موعود جا بزند. پرسش و پاسخی که در لینک
https://www.alkhorasani.com/fa/moshahede-porsesh/?porsesh=3532

نقل شده کاملاً موید این مطلب است.

وحید در تاریخ 22ام ، بهمن 1393:

رحیم خان عزیز، این لینکی که شما دادی، محتواش دقیقا بر عکس حرف شماست.
بر خلاف گفته شما، این ها خودشون رو موعود نمیدونن و هدفشون که زمینه سازی برای امام زمان (عج) هستش مهمه و ادعای موعود بودن ندارن.
چرا یک بار مطلب رو عمیق نمیخونین و دروغ به پای مردم میبندین؟!!

رحیم جهادی در تاریخ 25ام ، بهمن 1393:

دوست عزیز فرمول فتنه های مشابه مانند فتنه بابیت رو نگاه بکنین همینه، اول مدعی نیستن ولی بعداً ممکنه ادعای خدائی هم بکنن.
سوال اینه اگه همچین ادعائی ندارن چرا این همه شباهت با روایات، از پرچم های سیاه تا محل ظهور و جز به جز اسم.
دوست عزیز حدیثی از پیامبر هست که مضمونش اینه که هر اتفاقی برای بنی اسرائیل افتاده دقیقاً برای امت من هم تکرار میشه، من نمی گم همینجوری رد بکنین ولی مواظب سامری های زمان هم باشین و یادتون باشه ظاهر حرف سامری کاملا از نظر قوم یهود منطقی بود.
آرزو می کنم همه از فتنه های آخر الزمان سربلند بیرون بیایم.

وحید شهریاری در تاریخ 26ام ، بهمن 1393:

سلام خدمت رحیم خان عزیز، از اینکه به نظر بنده پاسخی دادید، تشکر میکنم.
لازم است جملاتی را در پاسخ به شما بنویسم. خواهشی که از شما دارم، اینست که همانطور که من دیدگاه شما را چند بار خواندم تا کامل متوجه منظورتان بشوم، شما نیز نظرات این حقیر را با دقت بخوانید، ان شاء الله برداشت اشتباه نکنید.
برادر عزیز، در اینکه الان فرقه های مختلف در اسلام پیدا شدن شکی نیست. به هر طرف که نگاه میکنیم، بعید نیست با فردی با مذهبی جدید یا دینی جدید که بر آیینش اسلام نام گذاشته، روبرو شویم. چه بسا اکثر این فرقه ها، نتیجه چند صد سال تلاش کفار و جنود شیطان باشد برای گمراه کردن مردم از حق. اصلا یکی از حربه های شیطان، همین است که افرادی را با ادعایی علم کند تا مردم، پس از روشن شدن حق، یاد آن افراد بیفتند و قیاس باطل بکنند، در حالیکه حق را با ادعا میانه ای نیست. بلکه چنان یقینی در حق نهفته که هر چه باطل است، نابود میکند. همانطور که خداوند فرموده است: «جاء الحق و زهق الباطل»
مثالی برای شما میزنم. امروزه در اخبار بعضا میشنویم که فلانی، در فلان جا ادعای مهدویت کرده، (مثلا یک مورد، من شنیدم که فردی در پاکستان ادعای مهدویت کرده، درحالیکه ظهور امام زمان (عج) از مکه قطعی است و متواتر است!) هیچ بعید نیست که دشمنان خداوند، در این زمانه، چنین افراد نادانی را به اسم اسلام علم کنند تا مردم ببینند و آن گاه که حق رو شد، مردم از کنار حق بگذرند و حق را نیز یکی از این فتنه ها بشمارند.
برادر عزیز، به خودتان رجوع کنید، اگر الان امام زمان (عج) ظهور کنند، شما چگونه یقین به شخص ایشان پیدا میکنید؟ آیا توقع دارید که امام زمان (عج) نورافکنی بر چهره داشته باشند، یا با اسب سفید در مکه ظاهر شوند، یا ماه را دو نیم کنند و امثال هم… آیا به راستی در این زمانه که زمانه علم و دانش است، همچین تفکری از سفاهت نیست؟!
برادرم، خداوند متعال به انسان ها ابزاری به نام «عقل» داده است. خلیفه خداوند نیز برهانش عقل است، چرا که عقل و استدلال، تنها چیزی است که رقیب ندارد و پوزه دشمنان خدا را به خاک میزند و بر باطل پیروز میشود. اما اگر ما با غبار تعصب، جهل، خرافه گرایی، تکبر، هوای نفس، حب دنیا و تقلید اطراف عقل را بپوشانیم، او چگونه میتواند محصولش را بر ما عرضه کند؟!
شاید شما کتاب این نویسنده‌ی جلیل القدر را مطالعه نکرده باشید، ولی من که مطالعه کردم و بسیار استفاده کردم، به شما میگویم که این فرد، تمام هم و غمش را در این کتاب، این قرار داده که به مسلمانان، بفهماند که به عقلشان رجوع کنند و به چیزی که مبنای یقین ندارد، التفات نداشته باشند. سوال من از شما اینست که کجای این سخن، اشتباه است؟ آیا با کلام خداوند تعارض دارد، در حالیکه این عالم فرزانه، در هیچ کجای کتابش از کلام خداوند پیشی نگرفته است و تمام سخنانش را بر مبنای قرآن کریم میگوید.
برادر عزیز، جناب آقای رحیم جهادی، تمام تلاش من در این دیدگاه، این بود که شما متوجه باشید، علی رغم تمام شایعات و اکاذیبی که علیه کتاب «بازگشت به اسلام» و نویسنده‌ی جلیل القدرش «منصور هاشمی خراسانی» پخش شده است، این فرد ادعای « سید خراسانی » بودن ندارد، بلکه در تلاش است تا با تکیه بر یقینیات، برای ظهور امام زمان(عج) زمینه سازی کند.
حرفم را با توجه به لینک زیر خدمتتان عرض کردم:
https://www.alkhorasani.com/fa/moshahede-porsesh/?porsesh=3532
توجه شما را به کلام خداوند جلب می‌کنم که فرموده است: «إن وعد الله صدق». غرض اینکه من نخواستم در این دیدگاه بگویم که منصور هاشمی خراسانی، «سید خراسانی» هست یا نیست، چون خود ایشان همچین ادعایی نکرده اند. حال اگر ایشان «سید خراسانی»باشد، یا نباشد، چه فرقی دارد؟! مسئله مهم، ظهور امام زمان(عج) است که ایشان به صورت عملی و نه ادعایی، در حال انجام این کار هستند و ما باید تا زمانی که این فرد دروغی نگفته و از سخنانش پیشی نگرفته، او را یاری کنیم.(همانطور که من از خدا بی خبر! الان این همه سر شما را به درد آوردم!!)
در مورد ادامه دیدگاهتان، لازم است بگویم که ان شاء الله پاسخ سوالتان را در لینکی که چند خط بالاتر دادم، پیدا خواهید کرد.
در مورد قوم یهود و سامری هم، راستش من داستانش را دقیق نمیدانم و آیات قرآن در این رابطه را نیز دقیق به گونه ای که پاسخ سوالتان را بدهم، نمیدانم (شما حتی میتوانید از سایت این عالم، سوالتان را بپرسید!). اما بالاتر خدمتتان عرض کردم که خداوند، عقل را در وجود انسان قرار داده و از این نعمت هم سوال خواهد کرد. حال اگر شما سخنان متقن موجود در کتاب «بازگشت به اسلام» را از عقل دانستید، باید تبعیت کنید و اگر ندانستید، باید دوری کنید.
برادر عزیز، جالب است شما خود در سخنتان مدعی شدید که اکنون در “آخرالزمان” هستیم، ولی به کسی که برای ظهور منجی “آخرالزمان” به صورت “عملی” زمینه سازی میکند، بهتان میزنید!
در پایان لازم است خدمتتان عرض کنم که اگر شما سوالی بر این کتاب شریف دارید، میتوانید در سایت این کتاب، یعنی http://www.alkhorasani.com بپرسید، من خودم مشتری دائمی این سایت هستم و تا به حال نام شما را در لیست پرسش کنندگان یا نقد گذاران ندیده ام. پس لازم است که اگر سوالی ندارید، اینگونه علیه مردم سخن نگویید، و اگر سوال دارید، بپرسید تا پاسخ بگیرید که اگر نپرسید، خود بر خود ظلم کردید!
خداوند به همه مسلمانان توفیق درک صحیح دین و رهایی از فتنه های آخرالزمان را عنایت کند.

وحید در تاریخ 27ام ، بهمن 1393:

سلام خدمت مسئول محترم سایت فتن، بخش دیدگاه‌ها

از اینکه دیدگاه من در پاسخ به برادرمان، آقای رحیم جهادی را پاک کردید، متاسف شدم.
لذا لازم دانستم که مطلبی را به شخص شما عرض کنم.
برادر عزیز، هدف از قرار دادن بخش «دیدگاه» در مقالات، شنیدن سخن موافقان و مخالفان جهت تصمیم گیری مخاطبان در فضایی آزاد و به دور از خفقان است. شما که صاحب این سایت هستید، مطلبی را قرار دادید و از موافقانتان مطلبی را قرار داد. حال من که نظرم مخالف نظر شما بود، آمدم در جوابیه‌ای به دوست عزیزمان، مطلبی نوشتم که از عقل برمی‌آمد و به آیات قرآن کریم استناد کردم، در حالیکه از هرگونه توهین مبرا بود (برخلاف موضوع مقاله شما!)
برای من عجیب بود که شما دیدگاهم را پاک کردید و یکی از حقوق «برادر مسلمانتان»، یعنی آزادی بیان را از او گرفتید، در حالیکه چه بسا در سخن من حرف حقی نهفته باشد که شما از آن خبر نداشته باشید و این سخن من بر بنده‌‌ای از بندگان خدا اثر گذارد.
مگر نشنیده‌اید قول پروردگار را که فرمود: «الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه». خداوند اجازه شنیدن قول های مختلف را داده است، حال شما این اجازه را از دیگران میگیرید؟! پس اگر قولم را صحیح نیافتید، چرا در پاسخم دیدگاهی قرار ندادید و اشتباه کلامم را بر ملا نکردید تا همگان، من جمله خودم به این اشتباه پی ببرند و این کلام را واگذارند و به دنبال کلام شما بروند؟
آیا شما از خداوند نمیترسید که در مقاله تان، به عالم فرزانه جناب « منصور هاشمی خراسانی » اینگونه بهتان زدید، در حالیکه او یکی از برادران مسلمان شما است و به سوی خداوند و حکومت خلیفه بر حق او، امام زمان(عج) دعوت میکند، و حرف ناحق نزده است، اگر چه مشرکان را خوش نیاید! حال که یکی از حامیان ایشان پیدا شده که پاسخی از سر دلسوزی، از روی اشتیاقش به حفظ وحدت مسلمانان و اجتماع آنان و تمسک آنان به حبل خداوند داده، اینگونه خفقان ایجاد کردید و دیدگاهش را پاک کردید.
برادر مسلمان، آیا شما قلبی ندارید که با آن استدلال های منصور هاشمی خراسانی را دریابید، یا چشمی ندارید که آن‌ها را ببینید، یا گوشی ندارید که این فریاد ها را بشنوید؟ یا شاید قلب و چشم و گوش خود را بر کلام حق بسته اید و سرای آخرت را از یاد برده اید؟ یا شاید چنان زنگاری بر قلبتان نشسته است، که نمیتوانید کلام حق را دریابید. چنانکه خداوند فرموده است: « بل ران علی قلوبهم ما کانوا یکسبون».
برادر عزیز، تمام حامیان منصور هاشمی خراسانی، در این زمانه دارند فریاد میزنند که ای مسمانان، عقل خود را به کار گیرید و اشتراکات را بگیرید و درباره اختلاف نظرها گفتگو و بحث کنید تا همگی به ریسمان خداوند چنگ زنیم و حکومت عدل الهی را برپا کنیم، پس چرا شما در برابر این نهضت اصیل اسلامی سنگ اندازی میکنید و لعن آیندگان را میخرید؟! آیا بهتر نیست که هر چه سریعتر به مغفرت خداوند سبقت بگیرید و به دوستی با منصور هاشمی خراسانی درآیید؟
« آیا بهتر نیست حداقل دشمنی که میکنید، از روی علم دشمنی کنید؟؟ چرا سوالاتتان را نمیپرسید تا پاسخ بگیرید؟ چرا این کتاب شریف را یک بار عمیق مطالعه نمیکنید؟ به خداوند که جانم در دست اوست، سوگند میخورم که این کتاب، کتابی است که به اسلام اصیل محمّدی دعوت میکند، اگر آن را بدون تعصب بخوانید و دریابید»
برادر عزیز، من میدانم که شما این دیدگاه من را میخوانید. اما ممکن است انتشار ندهید، همانگونه که دیدگاه قبلی من را انتشار ندادید. این، برای من غم یا شادی را نمیاورد. زیرا وظیفه من، سخن گفتن است، حال خداوند هر که را بخواهد هدایت میکند، و هر که را بخواهد گمراه میکند.
ولی خواهشی که از شما دارم اینست که حال که به فضل خداوند همچین تریبونی در دستان شما قرار گرفته، آن را در راه خداوند و خلیفه‌ی بر حق او به کار بندید تا از شما راضی باشد و شما نیز از او راضی باشید، نه اینکه به خاطر بازی‌های سیاسی احمقانه، یا منافع کوتاه مدت دنیوی، به هر دروغ و تهمت و افترایی رو آورید.
من دیدگاهم در پاسخ به جناب رحیم جهادی را دوباره قرار میدهم، اگر بازهم نشرش ندهید، بدانید که من بر شما اتمام حجت کردم و اگر فردی با خواندن مقاله شما به اشتباه افتد، بدانید که بازگشت همه ما به سوی خداوند است، و توکل من بر خدا است.
والسلام علیکم و رحمت الله.

admin در تاریخ 27ام ، بهمن 1393:

دوست عزیز
هیچ دیدگاهی از شما حذف نشده است
پس لطفا زود قضاوت نکنید
جهت درج دیدگاه خود فرم مربوطه را کام پر کنید مطمئن باشید که پیغام مربوطه را دریافت می نمایید

*تنها دیدگاه های که حاوی توهین و یا دیدگاه های مخالف با قوانین جمهوری اسلامی حذف می شوند

ناشناس در تاریخ 20ام ، بهمن 1393:

اطلاعات بیشتر : http://alkhorasani.blog.ir/

وحید در تاریخ 22ام ، بهمن 1393:

سایت عزیز فتن، انصافا شما خودتون یک بار این کتاب رو مطالعه کردین؟؟؟
بد به حالتون اگه کسی قبل از اینکه این کتاب رو مطالعه کنه سایت شما رو ببینه و از خوندن این کتاب منصرف بشه.
الحمدلله که من بعد از خوندن کامل این کتاب این مقاله شما رو دیدم.
به نظرم شما تمام اون موانع شناختی که نویسنده این کتاب شریف اشاره کردن رو دارین.
خیلی برادرانه و دوستانه خدمتتون عرض میکنم، اینقدر بی انصاف نباشین. درباره ی کتابی که مملو از آیات قرآنه و نویسنده اش به چیزی جز عقل و کلام خداوند بسنده نکرده تا دستاویز شما گمراهان برای نوشتن همچین مقاله هایی نشه، این جوری حرف نزنین.
نکته دیگه این که جالبه که اکثر سوالاتتون رو تو سایتشون جواب دادن. خوبه که غرور و پیش داوری رو شرفاً کنار بذارین و اون ها رو بخونین، شاید به راه راست هدایت بشین.
در ضمن، هدف من از نوشتن همچین متنی، خوب بودن خودم یا بد بودن شما نیست. هدفم انتشارش هم نیست (هر چند اگر انتشار بدین، ممکنه یک بنده خدای نا آگاهی این کامنت من رو بخونه و یکم بیشتر متوجه اوضاع بشه …) هدفم فقط اینه که شما این رو بخونین و چه بسا این کامنت من تاثیری بر شما داشته باشه و شما رو از این پیش داوری ها و تعصب های الکی تون دور کنه و هدایت بشین. خواهش من به عنوان برادرتون (بدون هیچ توهینی و هرگونه فکر اشتباهی که شما بکنین، به عنوان برادر خیلی خیلی کوچکتون) اینه که سوالاتتون و اشکالات علمی وارده بر این کتاب رو از سایتشون بپرسین و جواب بگیرین.
این کارتون چندین مزیت داره. اولیش اینه که پسفردای قیامت جزو کسایی نمیشین که به اون ها میگن اگه نمیدونستی، چرا نپرسیدی. بلکه میتونین دست پیش بگیرین و بگین پرسیدیم، جواب ندادن یا جواب غلط دادن.
دومیش هم اینه که چه بسا شما یک اشکال علمی پیدا کردین و من نفهمیدم، بعد که شما بپرسین و سایت این کتاب نتونه پاسخ بده، اون موقع بر امثال من هم محرز میشه که این اشکالات وارده و مثلا بعضی جاهای این کتاب مشکل دارن.
نویسنده عزیز مقاله، لطفا بدون پیش داوری و تعصب با هر چیزی برخورد کنین. این رو هم من دوباره به عنوان برادر کوچیکتون، به شما یاداوری میکنم که فردای قیامت، از مثقال ذره ای خیر یا شر بازخواست میکنند. نکنه همچین مقاله ای که شما نوشتین، عده ای رو از حق منحرف کنه.
چقدر بهتر بود که شما عمق این کتاب واقعا “شریف” رو درک میکردین و به جای مقاله علیهش، مقاله هایی به جهت نشرش و توضیحش مینوشتین.
به هر حال، انتشار بدین یا ندین، من به وظیفه ام عمل کردم!
خدا بر من ببخشه اگه جایی از این دیدگاهی که نوشتم، اشتباه بوده یا توهین بوده یا هر چیز دیگه ای که متوجه نشدم که سرای آخرت پابرجاست.

سید مهدی در تاریخ 4ام ، اسفند 1393:

سلام من کتاب را نخوندم نمیتونم نظر دقیقی بدم ولی
امام علی میفرمایند : انظر الی ما قال و لا تنظر الی من قال.
نگاه نکنید چه کسی میگه ببینید چی میگه.
اگه با این دیدگاه حرکت کنیم و محور درستی داشته باشیم به تحجر دچار نمیشیم.

احمد در تاریخ 14ام ، اسفند 1393:

چه دست و پایی می زنن حرف خودشونو به کرسی بشونن!

سهراب در تاریخ 16ام ، تیر 1394:

اتفاقا من بررسی کردم و کاملا این جریان رو حق یافتم…

EmRa در تاریخ 16ام ، مهر 1394:

باسلام
ظاهرا سایت افغانی از این جریان انحرافی حمایت می کند.
http://rokh.af/?cat=33
پس به احتمال زیاد همونطور که گفتید افغانی هستند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن