امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 8002
تاریخ انتشار: 8:53 ب.ظ - چهارشنبه 1394/03/6
چاپ این پست
در همه تاسیسات ایران، از جمله مراکز نظامی، بازرسی ممکن است

به گزارش فتن، لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، گفته است که کشورش بدون گنجاندن دسترسی بازرسان به همه تاسیسات ایران، از جمله تاسیسات نظامی، در توافق هسته‌ای با ایران، آن را نخواهد پذیرفت. آقای فابیوس در جمع نمایندگان پارلمان کشورش گفت: “فرانسه [توافق] را بدون اینکه روشن باشد در همه تاسیسات ایران، از جمله مراکز نظامی، […]

به گزارش فتن، لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، گفته است که کشورش بدون گنجاندن دسترسی بازرسان به همه تاسیسات ایران، از جمله تاسیسات نظامی، در توافق هسته‌ای با ایران، آن را نخواهد پذیرفت.
آقای فابیوس در جمع نمایندگان پارلمان کشورش گفت: “فرانسه [توافق] را بدون اینکه روشن باشد در همه تاسیسات ایران، از جمله مراکز نظامی، بازرسی ممکن است، نخواهد پذیرفت.”

465986_120
او گفت فرانسه خواهان رسیدن به توافق است “اما نه توافقی که به ایران اجازه می‌دهد بمب اتمی بسازد. این موضع فرانسه است، موضعی مستقل و صلح‌طلبانه.”
ایران و کشورهای ۱+۵ (آمریکا، روسیه، چین، بریتانیا و آلمان) می‌خواهند که تا ۹ تیر ماه درباره مسائل مورد اختلاف به توافق جامع برسند. یکی از مسائلی که در هفته‌های اخیر اختلاف درباره آن پررنگ شده بازرسی از مراکز نظامی ایران است.
همزمان خبرگزاری فرانسه گزارش داده که یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای دیروز (سه‌شنبه) به این خبرگزاری گفته است که ایران با اجرای پروتکل الحاقی ان‌پی‌تی موافقت کرده است.
آقای آمانو گفته است که به موجب این پروتکل “وقتی که شک‌هایی داشته باشیم یا به ناسازگای‌هایی بربخوریم، می‌توانیم برای بازرسی از مثلا یک مکان اعلام نشده درخواست کنیم، این می‌تواند شامل مراکز نظامی نیز بشود.”

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن