امروز: دوشنبه 7 خرداد 1397
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 837
تاریخ انتشار: 8:02 ب.ظ - پنج شنبه 1393/02/18
چاپ این پست

گزیده ای از مصاحبه ای خواندنی با آیت الله سید محمد علی شیرازی در افشای ماهیت بیتِ بزرگ احیا گر تکفیر شیعه !!! ……………. آیت الله حاج سید محمد علی شیرازی فرزند مرحوم آیت الله حاج سید عبدالله شیرازی در سال 1326 هجری شمسی در نجف اشرف دیده به جهان گشود و تحصیلات حوزوی خود […]

گزیده ای از مصاحبه ای خواندنی با آیت الله سید محمد علی شیرازی در افشای ماهیت بیتِ بزرگ احیا گر تکفیر شیعه !!!
…………….
آیت الله حاج سید محمد علی شیرازی فرزند مرحوم آیت الله حاج سید عبدالله شیرازی در سال 1326 هجری شمسی در نجف اشرف دیده به جهان گشود و تحصیلات حوزوی خود را در همان دیار پی گرفت.

وی پس از یک مقطع طولانی اشتغال به درس و تدریس در حوزه علمیه کهنسال نجف و انجام خدمات فرهنگی و اجتماعی و مبارزه سخت و شدید با رژیم بعث حاکم بر عراق و به وجود آمدن شرایط سخت و دشوار برای حوزه علمیه نجف اشرف که منجر به تبعید بیشتر روحانیون آن حوزه و عموم ایرانیان شد همراه با پدر بزرگوارش به ایران مهاجرت کرد در مشهد مقدس سکنی گزید.

روحیه مبارزه و استکبارستیزی باعث شد تا در جریان انقلاب اسلامی بیت آیت الله سید محمد علی شیرازی به یکی از پایگاه های مبارزه تبدیل شود. یکی از ویژگی های این عالم بزرگ رصد تحولات جهان اسلام و رسیدگی به وضعیت مسلمانان به ویژه در منطقه است از این رو دوستان، آشنایان، مریدان و مقلدانی از بیشتر کشورهای همسایه دارد.

Clip_62
در مورد شجره طیبه شیرازی‌ها برای ما توضیح بدهید.
-بله شجره طیبه است. اولا شاعر می‌گوید:
هرگز از شیراز مردی برنخاست/ یا معلم بود یا گوهرشناس
شیراز از شهرهایی است که برازنده و عالم زیاد داشته است. من مقدمه ابن خلدون را مطالعه می‌کردم نکته‌ای راجع به شیراز خواندم. ایشان وقتی وارد شیراز و ایالت فارس می‌شود در مقدمه کتابش می‌نویسد «و کانت تسمی فی الحَقبه طویله من الزمن بدارالعلم لکثره الوجود العلماء فیها» یعنی تاریخ از گذشته، شیراز را دارالعلم می‌داند. سپس ادامه می‌دهد در یک زمان، در شیراز سیصد عالم وجود داشت. شیراز همیشه اینگونه بوده است.
ما در نجف که بودیم در یک مقطع، هفت یا هشت مرجع به نام شیرازی بودند. مرحوم والد ما، مرحوم آقامیرزا عبدالهادی شیرازی که واقعا از مراجع منزه بودند و خیلی‌ها ایشان را با آقاسیدعبدالهادیِ ما اشتباه می‌گیرند و مراجع بزرگوار دیگر.
آیا خاندان محمد شیرازی با خانواده حضرت‌عالی نسبتی دارند؟
ما “نسبت نَسبی” نداریم. آن‌ها حسینی هستند و ما موسوی هستیم؛ اما آن‌ها هم شیرازی هستند. البته برخی ارتباطات سببی و خانوادگی میان ما هست. آن‌ها در کربلا بودند. مرحوم آقامیرزامهدی شیرازی کربلا بودند. نجف نبودند. از اصحاب و حواریین مرحوم حاج آقاحسین قمی به شمار می‌آمدند و از تلامیذه ایشان بود. مرحوم آقامیرزامهدی، به عنوان یک نیروی علمی قوی “در حد فقاهت مطرح نبود”. شاخصه ایشان تقوا بود؛ یعنی جنبه تقوای ایشان بیش از جنبه عِلمیت‌شان بود. او چهار پسر داشت. پسر بزرگ “محمدشیرازی” بود که از عراق به کویت رفت و مدتی در آنجا بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به قم آمد و در اینجا فراز و نشیب‌هایی داشت.
چه شد که ایشان در ایران مهجور واقع شدند؟
اجازه بدهید وارد این مباحث نشویم. چون یک سری مسائل هست که آسوده دلی می‌خواهد و شب مهتابی!
ما دوست داریم یک شب مهتابی خدمت شما برسیم! الان از آن خانواده میرزامهدی شیرازی چه افراد شاخصی مانده‌اند؟؟؟
از آن خاندان “محمد” که فوت شد. تشکیلات محمد شیرازی، یک “تشکیلات سازمان یافته” بود. با همه کربلایی‌ها و… در ارتباط بود و فعالیت داشت. یک حالت – شاید تعبیرم درست نباشد- “حزبی” داشتند و هماهنگ و یک‌نواخت حرکت می‌کردند. پیروان و دوستان ایشان یک‌نواخت حرکت می‌کردند و برنامه می‌ریختند برای اینکه آقاصادق را به جای اخوی‌شان به عنوان مرجع مطرح کنند !!!
می گویند مرحوم محمد شیرازی در سی و پنج سالگی اعلام مرجعیت می‌کند و البته آقای “خویی” در مورد ادّعای مرجعیت ایشان موضع می‌گیرند.
بله ایشان(آقای خویی ) و مرحوم آقای “شاهرودی” موضع گرفتند. البته محمد شیرازی در برخی درس‌ها قوی بودند و چون “استحکام سازمانی “قوی‌ای داشتند توانستند بر اوضاعشان مسلط شوند. آن استحکام سازمانی را الان بیشتر دارند!!!
یک برادر هم آقاسیدحسن شیرازی بود که در سوریه ترور شد. در عراق زندان شد و بعد از آزادی به سوریه رفت و توسط ایادی بعثی‌ها در آنجا ترور شد.
یک برادر هم مجتبی است که در “انگلستان” از سخنان ایشان بهره‌مند می شوید! (خنده و تأسف حضار) از حرکت‌های ایشان خیلی متأسفیم… حرکات نامطلوبی است.

+به نظر شما خانواده شیرازی با سیدمجتبی و هتاکی‌های او ، علیهِ علمای ایران موافقند؟
-اظهار برائت نمی‌کنند! من به بعضی هایشان می‌گویم. می‌گویند نظر خودش است و ما کاری نداریم. هیچ وقت در جایی شنیده و مشاهده نشد که اظهار تأسف و تألّمی شده باشد و از او تبرّی کنند. داماد ایشان “یاسر الحبیب” است. آن روحانی کویتی که الان لندن نشین شده است. یاسر الحبیب در سخنانش، موضع خودش را به صادق شیرازی با عنوان “مرجعیت اعلای شیعه” مستند می‌کند؛. متأسفانه این یاسر الحبیب مواضع تندی دارد. خود آقامجتبی هم که از مرز خارج است.
+ ظاهرا در فعالیت بین المللی موفق هستند؟
– بله، خیلی !. عرض کردم فعالیت بین المللی و سازماندهی‌شان خیلی قوی است. همین یکی دو روز قبل صحبت این بود که مدتی است کویت و کشورهای عربیِ خلیج فارس، به ایرانی‌ها ویزا نمی‌دهند. یک آقایی گفت جز به تشکیلات آقاسیدصادق شیرازی، به دیگران ویزا نمی‌دهند!!!!!!. آنها نفوذ فوق العاده‌ای دارند و فعالیت‌هایشان خیلی وسیع است. از دستگاه صادق ویزاگرفتن و به آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی رفتن، خیلی طبیعی است.!!!
ممکن است افرادی، بستگانی در آمریکا داشته باشند و چندین سال بخواهند به جهاتی سفری به آمریکا داشته باشند و موفق نمی‌شوند؛ ولی مجموعه ایشان بحمدلله موفقند!!! (خنده حضار)
مطالب دیگر چیزهایی است که اسرار ناگوست و ما هم نباید بگوییم و شما هم نباید بشنوید! . خلاصه آنها یک خاندان‌اند که بعضی از اقوامشان در کربلا و در مکه بودند و هستند !!!
منبع : رسا

متن کامل مصاحبه در اینجا …

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

حمید در تاریخ 19ام ، اردیبهشت 1393:

1- سوره: 49 , آیه: 6

يا ايها الذين آمنوا ان جاءكم فاسق بنبا فتبينوا ان تصيبوا قوما بجهاله فتصبحوا علي ما فعلتم نادمين

علی حقجو در تاریخ 2ام ، تیر 1393:

حمید جون سلام . شنیدم مریضی . خیلی ناراحت شدم . خدا شفات بده الهی آمین

کیا در تاریخ 13ام ، مرداد 1394:

آقا حمید گل گفتی. ما هم خیلی وقته همینو به مریدان صادق شیرازی میگیم اما کو گوش شنوا.

احمد 1 در تاریخ 20ام ، خرداد 1393:

در جواب آقا حمید که اشاره به سوره49 آیه 6داشتند:
آفتاب آمد دلیل آفتاب
آقای شیرازی مثل من و شما نیستند که کسی آنها را نشناسد خیلی ها شجره نامه ی اینها را هم از برند چه رسد به این اطلاعات دسته چندم.

بهبهانی در تاریخ 3ام ، مرداد 1393:

سلام
پس از خواندن این مصاحبه، به حسینیه حضرت آیت الله شیرازی رفتم و دست این بزرگوار(آ سید محمد علی) رو بوسیدم.
مرحبا بکم یا انصار ولی الله

عبدالله در تاریخ 9ام ، مرداد 1393:

سلام بر بهبهانی
الحق که ایشان از دیار علامه وحید بهبهانی استاد کل هستند
کسی که با خرافات زمان خودش جنگید

ف.ر در تاریخ 13ام ، مرداد 1393:

اسم اين ها را مي گذاريد افشا گري ؟!! خجالت دارد!

جعفری در تاریخ 14ام ، مرداد 1393:

خودت خجالت بکش که پس از این همه واقعیت باز از این گمراهان دفاع می کنید…
باید این بیت تکفیری را رسوا کرد و آبروشون رو برد و الا باید منتظر خروجشون بود مث تکفیری ها…
اگر از روز اول علمای اسلام دهن وهابی ها رو خورد می کردند کار به اینجا نمی کشید……
سلام بر یاران حجت های الهی و رسوا کننده گان منافقان امت

دشمن دشمنان محمد وال محمد در تاریخ 26ام ، مرداد 1393:

باسلام.لطفا فیلم مصاحبه با ایشون رو بزارید

روابط عمومی سایت در تاریخ 27ام ، مرداد 1393:

مصاحبه از مانبوده ٬ خبرگزاری رسا مصاحبه کرده

محمد در تاریخ 4ام ، شهریور 1393:

سلام
اینقدری میدونم که راجع به بزرگان و مراجع شیعه نمیشه به این راحتی اظهار نظر کرد ولی خودمونیم طرفداران کاسه داغتر از آش برخی بیوت خیلی افراطی اند و براحتی آب خوردن تکفیر میکنند فکر میکنند فقط خودشون شیعه اند.شیعیان مشیهم الاقتصاد است.

شیخ علی در تاریخ 18ام ، شهریور 1393:

تهمت زدن و چسباندن مطلب کاری نداره استاد جعل خبر هم معاویه بود که چه تهمت هایی به حضرت امیر علیه السلام زد

فرزند انقلاب در تاریخ 12ام ، اردیبهشت 1394:

شما کلا هرچی بارعقیدهات نساخت انکار کن..باریکلا ;))

محمد جواد در تاریخ 8ام ، دی 1393:

سلام دوستآن عزيز
در مورد صادق شیرازی شکی نيست که سر در آبشخور انگلیس دارد، اما در مورد اذنابشون هم باید بگویم که فریب خورده هستند

آراد صراف در تاریخ 18ام ، اسفند 1393:

نمود کامل یک شیعه و آخوند انگلیسی

سبحان در تاریخ 10ام ، تیر 1394:

سلام به دوستان خیلی جای تاسف داره در جامعه شیعی اینطور بر چسب زدن ها اینقدر راحت شده که با استناد به مطالب سایت ها و اخبار منتشره براحتی آبرو مومنین رو میریزند که معصوم علیه السلام نگاهی به کعبه کردند و فرمودند ما اعظم حرمتها یعنی چه حرمت عظیمی کعبه دارد بعد حضرت در مورد مقام و منزلت مومن فرمودند اعظم حرمتا یعنی حرمت مومن از کعبه بالاتر است در بعضی روایات امده هفتاد بار خانه خدا را خراب کنند گناهش به یک بار ابرو مومن را ریختن نمیرسد حرف آخر اگر ایمان ندارید آزاد مرد باشید

کیا در تاریخ 13ام ، مرداد 1394:

منظوزتون از مومن کیه؟ صادق شیرازی؟!!!!!!

Mild در تاریخ 29ام ، تیر 1394:

باید به همه ی دوستانی که نظر مخالف این مطلب گذاشتن و دم از تهمت و برچسب میزنن به چه حقی صادق شیرازی رو همتراز امام علی میدونید؟؟؟؟؟ و باید به همتون بگم مطمئنم همتون جیره خورش هستید و پول میگیرید که تو هر سایتی که اینجور مطلبی درباره ی این آدم گذاشتن رو بکوبید . چیزی که عیان از چه حاجت به بیان است . آقای صادق شیرازی هم جیره خوره انگلیسه….. لطفا دم از امام علی و غیره هم نزنید ایشون اصلا ولایت رو قبول ندارن!

غلامحسین جوان در تاریخ 14ام ، آبان 1394:

من یک سفارشی به سید صادق شیرازی دارم
معرفی یک نمونه عزاداری
به جای قمه زدن زبونشون رو ببرند تا هم در مصیبت میثم تمار (ره) شریک باشند و هم اینکه بی خاطر نداشتن زبانشان باعث اختلاف مسلمین نشوند.نتیجه سوم هم اینکه به خاطر نبودن این زبانها مسلمین جهان در امان باشند تا کسی به جان و مال و ناموسشان تعرض نکنند.
واقعا قبیح است که این اقا در قم نشسته و در آسایش و امنیت جمهوری اسلامی پیش زن و بچه و بقیه ….زندگی می کند و به خاطر زبانش جان و مال و ناموس شیعیان در تمام افصی نقاط جهان به خطر می افتد.

یا علی مدد در تاریخ 22ام ، بهمن 1394:

واقعا متاسفم برای کسانی که پیشوند سید رو یدک میکشند ولی اینطور به اسلام و شیعه آسیب میزنند.
اونا اگر حرف منطقی داشتند متوسل به کفر نمی شدند.
خواهشا جوانان ما عقلانی و منطقی پیروی کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن