امروز: چهارشنبه 1 آبان 1398
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 8762
تاریخ انتشار: 11:46 ب.ظ - دوشنبه 1394/04/1
چاپ این پست
هاشمی رفسنجانی درست می گوید یا علامه حسن زاده آملی

قرآن و تمام مفاهیمش از جمله‌ بشارت ظهور منجی، برای مؤمنین شفاست و این مفاهیم برای ظالمین عالم، خود را چون سمی مهلک نشان می‌دهد.

قرآن کریم می‌فرماید: وَ نُریدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی اْلأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثینَ، ما می خواهیم بر مستضعفان زمین منت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم و حکومتشان را در زمین پابرجا سازیم.

این واقعیت که در نهایت وارث زمین، ائمه‌ی خوبی‌ها هستند، از سوی قرآن کریم بشارت داده شده و این کلام خداوند متعال در قرآن بشارت ظهور به مردم است. آیات قرآن کریم به حکم آیه‌ی وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَرَحْمَهٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ وَلاَ یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إَلاَّ خَسَارًا هم شفاست و هم سم کشنده! دارویی شفا بخش برای مؤمنین و سمی مهلک برای ظالمان عالم. می‌توان نتیجه‌گرفت همه‌ی آیات قرآن از جمله بشارت ظهور می‌تواند دارویی شفابخش و امیدساز برای انسان‌های مؤمن باشد و هم می‌تواند سمی مهلک و کشنده برای ظالمان باشد.

hashmei-zohour

به گزارش فتن٬ علامه ذوالفنون حسن زاده‌ی آملی عالم برجسته و عارف بی‌نظیر شیعه اعتقاد دارد که در عصر حاضر ظهور محقق شده و نور سحرگاه عالم، نشانه‌ی طلوع خورشید امامت است:
“پرودگار متعال قواعد عالم ملکوت را نظیر و شبیه قواعد عالم ملک قرار داده و عالم تکوین را منطبق با عالم تشریع خلق کرده تا بشر با پی بردن به اسرار و قواعد عالم ملک و تکوین، پی به اسرار ملکوت و تشریع ببرد و از این هماهنگی و شباهت حکمتهایی استفاده کند یکی از این قواعد مسلم و عمومی طبیعت، تدریجی بودن تحولات میباشد فی المثل حرکت وضعی زمین و در پی آن طلوع و غروب خورشید یک فرایند تدریجی است اگر خورشید به یک باره در آسمان زندگی مادی و طبیعی طلوع یا غروب کند در روند حیات اختلال ایجاد میشود و هیچ موجود زنده ای قادر به تطبیق خود با تغییر وضعیت نور در میدان حیات نخواهد بود و نظم زندگی به هم می ریزد. خورشید باید به تدریج غروب و طلوع کند تا موجوداتِ تحت تاثیر خورشید بتوانند خود را با تغییرِ رخ داده تطبیق کرده و حیات به چرخه ی نظم خود ادامه دهد نظیر همین اتفاق نیز در حیات معنوی و ملکوتی بشر، در حال، اتفاق افتاده است.

امام معصوم، خورشید آسمان حیات معنوی بشر است و طلوع و غروب ایشان در صحنه حیات بشر تابع قواعدی شبیه قواعد طبیعی خورشید است اگر مقوله غیبت و ظهور حضرت بطور دفعی و بدون هیچ زمینه ای واقع شود، مسلما جوامع بشری تاب این تحول شدید را نخواهد داشت. بدین علت حکمت الهی مقتضی تدریجی بودن این اتفاق عظیم است با بررسی تاریخ حیات با برکت حضرت در میابیم که این اتفاق درمورد غیبت حضرت واقع شده است غیر از اینکه حیات سه امام همام قبل از امام عصر عج تقریبا به حالت غیبت بوده و نوعی تمرین برای شیعیان برای زندگی مومنانه بدون ارتباط فیزیکی با امام بود.

اینها فرج امام زمان (عج) نیست، پس چیست؟ زمانی بر این ملت گذشت که حتی در میان خواص کمتر کسی پیدا میشد که بتواند قرآن را از روی مصحف، به درستی قرائت کند تا چه رسد به درک معانی و معارف قرآن. اما اکنون میبینیم که درسراسر کشور دهها هزار حافظ و قاری قرآن تربیت شده اند که بدنبال درک حقائق قرآن و عمل به آنها هستند.”

rt

اما هاشمی رفسنجانی اعلام عصر ظهور در عصر کنونی را تزریق سم به جامعه می‌داند: 
“آن هشت‌سال(دروان ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد) کافی است برای اینکه مدت ها مثل هاری در بدن جامعه ما دائما تزریق سم بکند. مثل مرض هاری این حالت را دارد به جامعه ما می‌دهد و همه‌اش هم شعار بود. مثلا می‌گفتند عصر ظهور است. علنی نمی‌شود این حرفها را زد ولی هنوز هم می‌زنند. آنطرف‌تر که رفتند، باز این حرف‌ها را می‌زنند. برخی اقشار خاص هم انصافا مقصرند در معرفی او احمدی‌نژاد و حمایت از او که هنوز هم خیلی‌هایشان دست برنداشته‌اند!”

گفتن جمله‌ی عصر ظهور است در مرام هاشمی رفسنجانی یعنی تزریق سم به جامعه! در واقع هم آیت الله حسن زاده‌ی آملی درست می‌گوید و هم هاشمی رفسنجانی! قرآن و تمام مفاهیمش از جمله‌ بشارت ظهور منجی، برای مؤمنین شفاست و این مفاهیم برای ظالمین عالم، خود را چون سمی مهلک نشان می‌دهد. سمی که برای ظالمان عالم بسی کشنده است ولی برای انقلابیونی که سابقه‌ی مبارزه و انقلابی‌گری دارند می‌تواند قبل از شیوعش با یک توبه و بازگشت به سوی ملت مهار شود. ان شاء الله

دولت بهار

علامه حسن زاده آملی

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

محمد در تاریخ 28ام ، بهمن 1394:

عالی بود

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن