امروز: سه شنبه 29 خرداد 1397
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 9141
تاریخ انتشار: 5:23 ب.ظ - جمعه 1394/04/12
چاپ این پست
رییس جمهوری در ضیافت افطار با استانداران و معاونین وزرا:

امام حسن(ع) می‌خواهند به ما یاد بدهند که باید به مصلحت امت و خواست مردم و جامعه توجه کرد و به نفع امت و جامعه اسلامی تصمیم گرفت .

به گزارش فتن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر روحانی در ضیافت افطار با استانداران و معاونین وزرا گفت:

زندگی امام حسن(ع) به ما نشان می‌دهد كه اگر مسئولی وظیفه‌ای را احساس كرد ولو اینكه در شرایطی كه اگر آن مسئولیت را انجام دهد، با مشكلات و زخم زبان توأم می‌شود، نباید در انجام آن وظیفه تردید كند.
دكتر روحانی گفت: امام مجتبی(ع) در شرایط حساس تاریخی امانت مسلمین را بر عهده گرفتند كه امت اسلامی دچار انشقاق، افتراق و فاصله بود و تصمیم‌گیری در چنین مقطعی بسیار سخت است. البته برخی تصور می‌كنند تصمیم‌گیری برای شهادت سخت است، اما بی‌تردید تصمیم‌گیری برای صلح، سخت‌تر از تصمیم‌گیری برای جنگ است و آمادگی برای نثار آبرو مهم‌تر از نثار جان و خون در راه خدا است.

imhassol

رییس جمهوری گفت: امام حسن(ع) تصمیمی گرفتند كه مقام معظم رهبری از آن به عنوان نرمش قهرمانانه یاد كردند. زمانی كه امام مجتبی(ع) تصمیم‌ به صلح می‌گیرند یكی از یاران امام علی(ع) پیش ایشان آمد و گفت: ای كاش من مرده بودم و این منظره را نمی‌دیدم و امام در پاسخ وی گفت وقتی دیدم اكثریت مردم این را می‌خواهند نخواستم چیزی كه مردم نمی‌خواهند بر آنها تحمیل شود.
دكتر روحانی تصریح كرد: امام حسن(ع) می‌خواهند به ما یاد بدهند كه باید به مصلحت امت و خواست مردم و جامعه توجه كرد و به نفع امت و جامعه اسلامی تصمیم گرفت.
رییس جمهوری گفت: امام حسن(ع) كار بسیار بزرگی انجام دادند و در شرایطی كه امت اسلامی می‌توانست مضمحل شده و خونریزی ادامه پیدا كند یك تصمیم بسیار مهم برای امت اسلامی اتخاذ كردند، به رغم همه سختی‌هایی كه این تصمیم برای ایشان داشت.

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

مقداد در تاریخ 12ام ، تیر 1394:

به گوش جناب رئیس جمهور برسانید : در این تعزیه ای که از صلح امام مجتبی علیه السلام به راه انداخته اید, شبیه خوان فرمانده کل قوا که امام مجتبی علیه السلام بودند , چه کسی است؟ , نقش شما چیست؟ , نقش فرمانده هان را چه کسی ایفا میکند؟ , فرمانده کل قوا , امام خامنه ای چه نقشی بر عهده دارند؟

علی عظیمی در تاریخ 12ام ، تیر 1394:

سلام علیکم
جایگاه ریاست محترم جمهورنسبت به امام علیه السلام در رابطه با صلح یا شهادت باید در زمان کنونی برای مردم عادی امثال بنده مشخص گردد.

ابراهیم در تاریخ 13ام ، تیر 1394:

نرمش قهرمانانه یعنی اینکه کاری کنی که جرات چپ نگاه کردن به مملکتت رو نداشته باشن نه اینکه 25 سال تعطیلی سایت های هسته ای رو تحمیلمون کنن

مریم در تاریخ 13ام ، تیر 1394:

امام خامنه ای
نه آمریکا و نه بزرگ‌تر از آمریکا – اگر در قدرت‌های مادّی باشد – قادر نیستند حادثه‌ای مثل حادثه صلح امام حسن را بر دنیای اسلام تحمیل کنند. این جا اگر دشمن زیاد فشار بیاورد، حادثه کربلا اتّفاق خواهد افتاد.

حسین در تاریخ 18ام ، تیر 1394:

خدا رو شکر نه ما اهل کوفه هستیم نه بی غیرتی کوفیان رو داریم که بزاریم رهبرمون تنها بمونه، هیچ صلحی هم نباید در کار باشه، فقط پیروزی

مینا در تاریخ 26ام ، تیر 1394:

گویا در ایجاد تشابه زمان امام حسن علیه السلام (که خائنان تا حریم خصوصی امام نیز نفوذ کرده بودند) با موقعیت کنونی ایران ومردم ولایت مدار و گوش به فرمان رهبری خطای بزرگی صورت گرفته است .
مردم ما مردم خائن زمان امام حسن علیه السلام نیستندکه رهبرشان را تنها بگذارند .
امت اسلامی ایران اگر رهبری اجازه بدهند قدرت ، حضور ، بصیرت، استقامت ؛ شجاعت وعزتمندی خود را به دنیا و دنیا پرستان نشان خواهد داد.
دنیا و دنیا بینان آخرت گریز باور کنید :
وای اگر خامنه ای اذن جهادم دهد.

محمد حسن در تاریخ 10ام ، مرداد 1394:

به یقین شرایط اجتماعی زمان ما بسیار بهتر از خفقان حاکم بر زمان امام حسن علیه السلام است امروز بطلان جریان استکبار بر همه معلوم است .و از خط سرخ شهادت هم عبور کرده ایم .امروز شرایط حاکم بر زمان ما نوید پیروزی و ظهور را به ما می دهد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن