امروز: دوشنبه 7 خرداد 1397
-------------------------- تبلیغات

کد خبر: 9385
تاریخ انتشار: 2:59 ب.ظ - شنبه 1394/04/20
چاپ این پست
فیلم رستاخیز

این روزها در حالی سینماهای سراسر کشور خود را برای اکران فیلم «رستاخیز» از ۲۴‌ام تیر ماه جاری آماده می‌کنند که خبرها از اصلاحات چهل دقیقه‌ای این فیلم حکایت دارد، حذف سکانس حضرت علی اکبر(ع) یکی از این اصلاحات است ولی قش حضرت عباس (ع) که به علت ترسیم چهره‌ی ایشان در فیلم مورد اعتراض قرار گرفته بود، همچنان در نسخه‌ی آماده‌ی اکران حضور پررنگی دارد.

به گزارش فتن، این روزها در حالی سینماهای سراسر کشور خود را برای اکران فیلم «رستاخیز» از ۲۴‌ام تیر ماه جاری آماده می‌کنند که خبرها از اصلاحات چهل دقیقه‌ای این فیلم نسبت به نسخه‌ی نمایش داده شده در سی و دومین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر حکایت دارد.

rastakhiz

بخشی از این اصلاحات چهل دقیقه‌ای به علت اعتراضاتی است که پس از نمایش این فیلم در جشنواره‌ی سی و دوم ایجاد شد و به انتقاد مراجع تقلید منجر گردید. اما بخش دیگری از این حذفیات، در راستای کوتاه کردن تایم سه ساعته‌ی فیلم جهت اکران عمومی آن صورت گرفته است.
در این میان جالب است بدانید که پس از این حذفیات، نقش چندین بازیگر در فیلم به طور کامل حذف شده است. برای مثال، سکانس‌های بازی «شقایق فراهانی» با توجه به حساسیت‌هایی که پیرامون رابطه‌‌ی او با کاراکتر «بکیر ابن حر» و تاثیرش بر حضور «بکیر» در سپاه امام حسین (ع) ایجاد کرد، به صورت کامل از نسخه‌ی آماده شده برای اکران، درآمده است.
علاوه بر این، کاراکتر «پرویز پورحسینی» نیز که در نقش یک پیرمرد روشن‌ضمیر در یکی از گذرگاه‌های میان شام تا کوفه، با «بکیر» دیدار می‌کند، به دلیل کوتاه شدن تایم ، به طور کامل از فیلم حذف شده است.
حذف سکانس‌های مربوط به حضرت «علی اکبر» (ع) نیز، یکی دیگر از اصلاحات اعمال شده در نسخه‌ی جدید فیلم است. اما با این حال، نقش حضرت عباس (ع) که به علت ترسیم چهره‌ی ایشان در فیلم مورد اعتراض قرار گرفته بود، همچنان در نسخه‌ی آماده‌ی اکران حضور پررنگی دارد. گرچه چند سکانس مربوط به حضرت ابوالفضل العباس (ع) هم تعدیل شده است؛ از جمله اولین نما و سکانس معرفی این حضرت جلوی قصر والی مدینه در شبانگاه و دیالوگ او با بکیر.
برخی از نکات ریز هم در سکانس‌هایی مثل شهادت حضرت علی اصغر (ع) که در نقدها به آن اشاره شده بود، اصلاح شده است. در کنار آن، سکانس‌های گم شدن بکیر در بیابان هم جز دیگر موارد حذف شده‌ی فیلم است.
با این توصیفات، باید منتظر ماند و دید حذف این چهل دقیقه، می‌تواند یک اکران موفق و بی‌سر و صدا را برای فیلم «رستاخیز» تضمین کند یا نه. به هر حال، اکران عید فطر خیلی زود پاسخ این سوال را خواهد داد. به خصوص که تدارک سنگینی هم برای اکران موفق این فیلم، دیده شده است.
هفت راه
rastakhiz2

حضرت عباس (ع) در فیلم رستاخیز

حضرت علی اکبر (ع) در فیلم رستاخیز

حضرت علی اکبر (ع) در فیلم رستاخیز

.

.

.

تشیع انگلیسی - کلیک کنید!

رضا در تاریخ 21ام ، تیر 1394:

ای کاش مسئولین محترم وزارت ارشاد توجه بیشتری به منع مراجع محترم تقلید در نمایش چهره اولیای خدا بنمایند واقعابه نظر میرسد موضوع منع نمایش چهره اولیای الهی توسط مراجع عظمای تقلید بسیار شدیدتر از منع آنها برای حضور بانوان در ورزشگاههاست ولی متاسفانه به این منع توجه کافی مبذول نمی گردد؟؟؟؟ بعدا نگید اینهم کار شیعه انگلیسی است ها………

محمود در تاریخ 28ام ، تیر 1394:

ای کاش….

علیرضا در تاریخ 8ام ، مرداد 1394:

دست برو بچه های فتن درد نکنه که خودشون عامل ترویج عکس چهره حضرت عباس و علی اکبر علیهما السلام شدن!!!

mobina hosseini در تاریخ 24ام ، مهر 1394:

غلط کردن چهره ی حضرت عباس (ع) رو نشون بدن!
من ب عباس علی حساسم….

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
تازه های فتن